Урок №48
Тема: Прямокутник. Квадрат.
Мета: повторити й систематизувати знання учнів про прямокутник і квадрат, їх елементи, одержані в початковій школі, відпрацювати навички обчислення периметра прямокутника, квадрата, їх побудови за допомогою лінійки; розвивати вміння виділяти суттєві ознаки та основні властивості геометричних тіл; виховувати уміння слухати інших, активність, дисциплінованість; розвивати зорову та слухову пам'ять, увагу, логічне мислення.
Очікувані результати: розпізнає на рисунках прямокутник і квадрат, співвідносить реальні об’єкти навколишнього середовища з моделями геометричних фігур, володіє практичними навичками побудови прямокутників; називає елементи геометричних фігур, користується формулами обчислення периметрів прямокутника, квадрата в навчальних і реальних ситуаціях;
Обладнання: підручник, зображення геометричних фігур, хмари слів, картки- завдання.
Ключові компетентності, що формуються:
Тип уроку: урок засвоєння нових знань та вмінь
ХІД УРОКУ
І.Організаційний момент
- вітання з учнями;
- самостійна перевірка учнів свого робочого місця на наявність всього необхідного;
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Учні перевіряють домашнє завдання за заготовленими відповідями на дошці (відповіді із помилками)
Учні підкидають кубик і називають вид трикутника, зображений на малюнку.
ІІІ. Повідомлення теми уроку
Учні визначають вид геометричних фігур зображених на дошці.
Учитель: «Із якими геометричними фігурами ви вже знайомі???» (трикутники, прямокутники, квадрати)
Сьогодні ми поглибимо ваші знання з теми : «Прямокутник. Квадрат»
Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
Учитель: У повсякденному житті ми часто зустрічаємося з предметами, які мають форму прямокутника: облицювальна плитка,поверхня парти, дошки, зігнута з дроту рамка і т.п. (назвіть предмети прямокутної форми, що вас оточують!)
Давайте сформулюємо визначення прямокутника і квадрата, використовуючи хмари слів.
Прямокутник – це чотирикутник, у якого всі кути прямі.
Квадрат – це прямокутни, у якого всі сторони рівні.
VІ. Закріплення знань
Робота в парах за картками (8 хв)
№389 |
Обчисліть периметр:
|
№393 |
Одна сторона прямокутника дорівнює 8 см, а сусідня – у 4 рази більша. Знайдіть периметр прямокутника. |
№393 |
Прямокутник, сусідні сторони я кого дорівнюють 42 см і 14 см, та квадрат мають рівні периметри. Знайдіть сторону квадрата. |
№401 |
Нарисуйте прямокутник, сусідні сторони якого 3 см і 6 см. Розбийте його на три рівних прямокутники . Обчисліть периметр кожного з утворених прямокутників. |
Після виконання завдань у парах, учні об’єднуються в групи по 4 учні і обговорюють результати. Згодом розв’язки завдань на дошці демонструють 4 учні класу.
Робота з підручником (задача практичного змісту)
VII. Підбиття підсумків уроку
(Доповніть речення)
■ VIII. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
▪ Завдання для всього класу
Опрацювати п.15
Виконати завдання №394,398
Підготуватися до с.р.