Конспект уроку "Риби" Підручник Гільберг

Про матеріал
Тема: Риби Мета: ознайомити із різновидом риб, особливостями їх будови. Формувати уявлення про різноманітність навколишнього середовища. Розвивати уміння порівнювати та узагальнювати отримані знання. Виховувати бережливе ставлення до природи. Очікувальні результати: знають суттєві ознаки риб, пояснюють будову тіла, вміють зіставляти, висловлюють судження, роблять висновки. Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Перегляд файлу

1

 

Тема: Риби

Мета: ознайомити із різновидом риб, особливостями їх будови.

Формувати уявлення про різноманітність навколишнього середовища. Розвивати уміння порівнювати та узагальнювати отримані знання. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Очікувальні результати: знають суттєві ознаки риб, пояснюють будову тіла, вміють зіставляти, висловлюють судження, роблять висновки.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Форма уроку: урок – дослідження

Обладнання: роздатковий матеріал, «Лего», ілюстрації риб, презентація «Хто такі риби?», інтерактивна дошка.

 

Хід уроку

  1. Ранкова зустріч. Психологічна настанова  «До успіху»

Давайте привітаємось,

Давайте посміхнемося,

Давайте в очки глянемо,

І нам тепліше стане.

- Діти, давайте сьогоднішню зустріч розпочнемо з побажань.

- Доброго ранку, Оленко, я бажаю тобі веселого дня!

- Доброго ранку, Микито, я дуже радий тебе бачити!

- Вітаю тебе, Тетянко, я хочу, щоб день у тебе був щасливий!

  1. Організація класу.
  •          Яка пора року?
  •          Який місяць?
  •          Який сьогодні день? (ясний, похмурий)
  •          Чи були опади?

Лютий в народі називали бокогрій, бо часто небо було ясне, світило сонце, адже це останній місяць  зими.

  1. Формування нових знань
  1.     Повідомлення теми
  •          Сьогодні ми продовжуємо знайомитись із живою природою. Відгадування загадки

         Вона не ходить по землі,

         А живе завжди у воді.

         Плаває під мостиком

         І виляє хвостиком. (риба)

  •          Ми вирушаємо в підводну експедицію для спостереження за рибами. Дізнаємось про місця їх існування, характерні ознаки і будову тіла.

 

  1.     Гра «Рибки настрою»

Діти, покажіть свій настрій на сьогоднішньому уроці за допомогою рибок, які є на ваших партах столах. ( Заздалегіть треба намалювати та вирізати 3 рибки: зелену, червону та блакитну)

4. Вивчення нового матеріалу

1.Створення проблемної ситуації.

-  Що вам відомо про риб?

- Перегляньте відео

https://www.youtube.com/watch?v=-gRQfvpdFWI

- Чи всі тваринки яких ви бачили живуть воді? Чи всі вони риби?

-У воді живе багато тварин: краби, молюски, жаби, комахи, риби.

- За якими ознаками ми зможемо розпізнати риб?

2.Робота з підручником

-Виконання завдання 1 в підручнику. Розглянути малюнка та дати відповіді на запитання.

- Перегляд відео про прісноводних риб.

https://www.youtube.com/watch?v=1WaZCbcStWA

-Інтерактивне завдання

https://wordwall.net/uk/resource/35748102

-Читання тексту у підручнику.

3.Розповідь вчителя.

- Риби мають обтічну форму тіла, вкритою лускою. Дихають зябрами. Луска оберігає риб від ушкоджень, захищає рибу. Хвіст допомагає робити повороти, а плавники – підтримують рівновагу. Харчуються рослинами, тваринами. Розмножуються ікрою. Живуть у прісній і солоній воді.

4. Будова риби

- Розглянути в книзі

-Інтерактивне завдання

https://wordwall.net/uk/resource/27871172

- Творче завдання. Спробуйте намалювати рибку та розмалюйте її:

-тулуб- жовтим

- голову- зеленим

-плавники- червоним

-хвіст- синім

Фізкультхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=cUmvYKFcP2g

Інтерактивне завдання

https://wordwall.net/uk/resource/28029663

5.Підсумок уроку.

Гра «Так чи ні»

-Риби живуть у воді?

-Тіло риби вкрите хутром?

- Риби живуть у траві?

-Тіло риби вкрите лускою?

-Риба вміє ходити?

6. Рефлексія

Обрати рибку

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
9 лютого
Переглядів
188
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку