Тема. Мар’яна Савка «Казка про Старого Лева». Коротка анотація до прочитаного твору.
Мета.
Формування предметних компетентностей: удосконалювати прийоми смислової та технічної сторін навички читання вголос і мовчки; вчити учнів складати анотацію до прочитаного твору за опорними словами; усвідомлено сприймати засоби художньої виразності відповідно до їх функцій у творі; закріплювати вміння знаходити в тексті опис предметів, явищ, дослідити, як вони допомагають передати душевний настрій героя.
Формування ключових компетентностей:
Уміння вчитися: вміти усно та письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти, формувати та розвивати любов до читання, вчити відчувати красу слова.
Комунікативної : навчати співпрацювати в парі, групі, колективі;
Загальнокультурної: сприяти засвоєнню духовно-моральних цінностей життя людини.
Обладнання. Фотографія М. Савки, Зображення архітектурних пам’яток Львова, палітурка книжки «Казка про Старого Лева» із зразком анотації на зворотньому боці, картки-завдання для груп, скринька з золотими монетами, мультфільм «Казка з татом. Казка про Старого Лева»
Хід уроку
І Організація класу
ІІ Перевірка домашнього завдання
1.Марія Хоросницька «Звідки в міста назва – Львів»
2. Додаткове завдання
3. Доповнення вчителя. (3 картинки)
1.
2.
3.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Повідомлення теми уроку
1.Робота в групах:
- Ви об’єдналися у групи. Пригадаємо правила роботи у групі. (Закріплюю на дошці надруковані правила). Виберіть у групі учасника, який буде звітувати про виконану роботу. За кожне правильне завдання група отримає золоту монету, в кінці уроку ви зможете купити сувеніри для груп за певну кількість монет.
2. Біографія Мар’яни Савки
1 група – розповісти про життєвий шлах Мар’яни Савки.
2 група – розповісти про творчість письменниці.
3 група – підготувати інформацію про її досягнення та нагороди.
(На аркушах біографічні відомості про авторку. Групи розповідають біографію Савки. Отримують золоті монети за виконання завдання)
3. Qr- квест.
- Мар’яна Савка написала багато творів для дітей. А які це твори ви дізнаєтесь, коли розшифруєте qr-коди. Які у вас на партах. Група, яка першою правильно виконає завдання сигналізує піднятою рукою. (золоті монети)
(На дошці прикріплюю роздруковані обкладинки книжок М. Савки)
ІV. Робота з «Хрестоматією сучасної української дитячої літератури 3-4 клас» (с.74)
- Виходимо на зупинці «Цікавинок»
V. Опрацювання «Казки про Старого Лева» с.75. Складання анотації до прочитаного.
1. Зупинка «Коротка анотація»
- Кожен з вас вдома вже прочитав скорочено казку з Хрестоматії. Давайте пригадаємо її зміст за опорними словами. Кожна група по черзі буде доповнювати наступне речення.
Зупинка «Робота з твором»
Складання таблиці «Знаю. Хочу дізнатися. Дізнався»
Знаю |
Хочу дізнатися |
Дізнався |
|
|
|
Зупинка «Кінотеатр»
(Опрацювання останньої колонки таблиці)
VІ. Підсумок уроку
1.Зупинка «Щоденні 5»
2. Оцінюю роботу груп протягом уроку. Підрахунок золотих монет. Сувеніри (1. 2, 3, місце медалі- магнітики ) та бали за роботу.
3. Домашнє завдання.
Іван Малкович. Прочитати біографію та знайти і прочитати його твори для дітей, один вірш за вибором вивчити напам’ять.