Тема: Урок розвитку мовлення «Поговоримо про побутову техніку»
Мета: розширити знання учнів про назви меблів, активізувати тематичну групу слів із теми, розвивати вміння узагальнювати, розповідати за малюнком; збагачувати словниковий запас, формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну і здоров’я, збережувальну компетентності; виховувати бережливе ставлення до навколишнього світу; чистоту, охайність.
Обладнання: дидактичний та ілюстративний матеріали, відеоматеріали.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Гра «Комплімент»
Вчитель підходить до учня і говорить: «Ти мені подобаєшся, бо ти добрий»; учень повертається до сусіда і продовжує комплімент: «Ти мені подобаєшся, бо ти…» і т.д.
Вправа «Моя мрія»
Учні складають долоньки і пошепки промовляють у них свою мрію. Потім всі разом розкривають долоньки. Випускають мрію в небо (усміхаються).
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Сьогодні урок нам допоможуть проводити казкові герої, а які вам підскаже це відео (мультфільм про домовичка). https://www.youtube.com/watch?v=yLVOrQjeMPc Діти придумують ім’я домовичку.
Домовичок приготував вам завдання.
Завдання від домовичка. Відгадування загадок. Виконання звукових моделей до слів відгадок.
В нас на кухні — білий кіт.
Він прив’язаний за дріт.
День і нічку муркотить,
В животі мороз сидить.(Холодильник)
От загадка, то загадка:
Де поїду — стане гладко.
Тільки пальцем не торкай,
Обпечешся, так і знай!
Щоб зручніше було тобі —
Маю ручку на собі.(Праска)
Запам’ятав науку —
Збирать-ковтать пилюку.(Пилосмок)
Товстопуза біла пані
Крутить одяг в барабані.(Пральна машина)
Підійду я до коробки
І одну натисну кнопку.
Враз він прокидається –
Мультики вмикаються! (Комп’ютер)
Гучно музика десь грає…
Із кишені долинає.
Це ж друзяка мій, Антон,
Подзвонив на … (Телефон)
ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Наш домовинок потрапив у біду. Він розгубився у магазині. Давайте допоможемо йому і зробимо екскурсію по магазині «Побутової техніки».
V. Основна частина
1. Робота з зошитом
(Катерина Пономарьова « Я пишу» 1 частина с.64)
-У який магазин потрапив домовинок ?
-Що там продається?
2. Гра « Мікрофон»
Одна дитина з мікрофоном проводить опитування в класі:
-Яка побутова техніка допомагає прати?
- … пилососити?
- … прасувати?
- … варити страви?
- … морозити продукти?
- … зайти в інтернет?
3.Пригадайте правила користування побутовими приладами. https://vseosvita.ua/library/prezentacia-pravila-bezpeki-pri-koristuvanni-elektropriladami-436135.html
4. Домовичок проводить фізхвилинку.
Сірий котик міцно спав,
(імітація дії)
Навіть пісню не співав.
Та, нарешті, пробудився
(вправи для шиї)
І довкола обдивився.
Став смачненько потягатись
(потягування)
І чистенько умиватись
(масаж дрібних м'язів обличчя)
5.Гра «Причина – наслідок»
Робота в групах.
Перша група моделює ситуацію «причина» (діти порушують правила користування побутовими приладами).
Друга група моделює ситуацію «наслідок» (діти розказують про наслідки, які можуть трапитись).
Потім групи міняються завданнями.
6.Гра « Склади речення»
Предметні малюнки перевернуті іншою стороною.
Учні вибирають наосліп картинку і складають речення за предметними малюнками.
-Для чого призначена дана техніка?
7. Колективне складання розповіді на тему «Побутова техніка в нашому житті».
VI. Заключна частина.
- Про що говорили на уроці?
- Які побутові прилади нам допомагають у повсякденному житті?
-Навіщо потрібно дотримуватися правил користування побутовими приладами?
2.Гра «Так – ні» (Учитель ставить запитання. А діти піднімають цеглинки LEGO, зелена – так, червона – ні.)
- Зварив їсти у холодильнику.
- Знайшов інформацію на комп’ютері.
- Попрасував одяг феном.
- Виправ одяг у чайнику.
-Підігрів їжу у мікрохвильовій печі.
3.Рефлексія. Вправа «Сенкан»
Учні обирають предметну картинку із зображенням побутової техніки і складають сенкан.
ЩО?
ЯКИЙ? ЯКИЙ?
ДІЯ? ДІЯ? ДІЯ?
РЕЧЕННЯ
ЩО?
Гра «Дзвіночок мамі»
Поділіться враженнями від уроку.
За допомогою смайликів оцініть:
– свою роботу на уроці
– загальне враження від уроку