Конспект уроку Що охоплює суходіл Землі Тема: Суходіл. Материки і частини світу. Острови, півострови, архіпелаги. Практична робота №7 Позначення на контурній карті світу й України

Про матеріал
5 клас НУШ Що охоплює суходіл Землі Тема: Суходіл. Материки і частини світу. Острови, півострови, архіпелаги. Практична робота №7 Позначення на контурній карті світу й України номенклатури поданої в тексті. на основі модельної навчальної програми «Пізнаємо природу». 5-6 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (авт. Біда Д.Д., Гільберг Т.Г., Колісник Я.І.)
Перегляд файлу

Дата________                             Урок №27                              Пізнаємо природу 5 клас

Що охоплює суходіл Землі

Тема: Суходіл. Материки і частини світу. Острови, півострови, архіпелаги. Практична робота №7 Позначення на контурній карті світу й  України номенклатури поданої в тексті.

Мета: сформувати уявлення про суходіл та його складові; дати визначення поняттям «материк», «частина світу», «острів», «півострів», «архіпелаг» та навчити розрізняти їх між собою; розвивати навички роботи з географічною картою, контурною картою та додатковими джерелами географічної інформації; продовжити формувати вміння аналізувати та розділяти отриману інформацію; формувати природничу компетентність засобами сучасних освітніх технологій; виховувати любов до Батьківщини та її багатств

Обладнання: презентація, зошити, ручки, сервіси Google.

Ключові поняття та терміни:  «материк», «частина світу», «острів», «півострів», «архіпелаг»

Тип  уроку : комбінований

Хід уроку

І.Організаційний момет

Організація класу. Налаштування на позитивну роботу

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь

Пригадування актуальних знань, отриманих на попередніх уроках.

Гра «Інтерв’ю»

Діти , ми зараз із вами пограємо в невеличку рольову гру, де я буду в ролі журналіста природничого каналу, а ви пересічним громадянином. Моя мета:  визначити, чи гарні знання мають люди про Землю, як планету.

Запитання

  1. Яку форму має планета Земля? (Бойко В)
  2. Які розміри має Земля?
  3. Яку внутрішню будову має наша планета?
  4. Як називається найміцніша частина у внутрішній будові?
  5. Що таке земна кора?
  6. Які типи земної кори ви знаєте?
  7. В чому різниця між типами земної кори?
  8. Чому нашу планету називають Блакитна планета? (Бойко В)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Слайд 2 Я не даремно запитала у вас , чому наша Земля називається Блакитна планета, адже якщо подивитися на глобус чи карту ми з вами бачимо нашу планету у блакитному кольорі. І якщо ми подивимося на діаграму на слайді можемо побачити, що 79 % вода ,21% суходіл. Слайд 3

 

 

 

 

 

 

 

Вся вода, яка є на землі об’єднана в єдиний Світовий океан.

Запитання :Назвіть океани, які вам відомі?

А що ж тоді ми відносимо до суходолу? Ось саме про цеми звами сьогодні поговоримо, тому запишіть тему сьогоднішнього уроку: Суходіл. Материки і частини світу. Острови, півострови, архіпелаги.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Ми знаємо, що поверхня землі нерівна. Ділянки, які піднімаються над рівнем океану називаються суходолом. Слайд 4 записуємо правило до словничка

Усі ці ділянки різняться за висотою та розмірами. Розглядаємо слайд 5

Пригадайте!

Скільки ми маємо материків?

Розглядаємо слайд 6

До суходолу не належать внутрішні водйми.

Материки - – це величезні ділянки суходолу, з усіх боків оточені океанами (записуємо до словничка). Ми маємо 6 материків.

Завдання: Користуючис картою назвіть кожен материк враховуючи його розміри ( від більшого до найменшого)

Крім материків у нас є ще і частини світу їх також 6. Слайд 7

Записуємо правило

Частини світу - історично сформовані регіони Землі, що включають материки або їх великі частини разом із прилеглими островами.

Існує спеціальний план, який дає можливість охарактеризувати той чи інший материк. Слайд 8

 

План характеристики материка:

  •   У яких півкулях розміщений.
  •  До якої частини світу належить.
  •  Які океани омивають його береги.
  •  Які материки розміщені найближче.

Робота з фізичною картою півкуль Слайд 9

Розповідь учителя

Крім вище зазначених частин суходолу ми маємо ще такі, які називаються острови та півострови.

Острів – частина суходолу, оточена з усіх сторін водою. (записуємо до зошита)

   Від материків острови відрізняються меншими розмірами.

   На планеті Земля є приблизно 30 млн островів. Слайд 10

Острів Гренландія розташований на північному сході Північної Америки, омивається водами Північного Льодовитого і Атлантичного океану. Приблизно 4/5 території

Гренландії вкрито льодом. Це одне з найхолодніших місць на планеті: температура тут може опускатися до –70 С.           товщина льодового покриву у деяких частинах острова перевищує 2 км.

   Тільки береги придатні для життя людей, тварин і рослин.

Поверхня острова більшу частину року вкрита снігом.

   Опади випадають досить часто, переважно у вигляді снігу, рідше – дощу.Слайд 11

Джарилгач – найбільший острів України та Чорного моря. Єдині будівлі на острові – два маяки, які є своєрідними символами Джарилгача. Висота маяка 24,4 м; уперше запалений  у 1902 р.

   Конструктором маяка є Олександр Гюстав Ейфель, який побудував знамениту Ейфелеву вежу. (Замовлення пана Скадовського виконувалось у Парижі).

Слайд 13 Найменший острів України – це острів Зміїний.

Є ще півострови

Півострів – частина суходолу, з трьох сторін оточена водою.

Найбільший півострів – Аравійський.

   Він розташований на півдні Євразії та омивається водами Індійського океану. Більша частина півострова вкрита пустелями. Тут так спекотно і сухо, що немає жодної постійної річки. Температура може підніматися до +55 С. На східному узбережжі півострова виявлено значні родовища нафт Слайд 14

 

    Архіпелаг – група островів, розміщених на невеликій відстані один від одног, які об’єднуються в одне ціле Слайд 15

V. Фізкульхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=RvbEX2b5wDs

VІ. Практична робота

Гра «Вгадай материк за його обрисами»

 

https://jamboard.google.com/d/1X3I_O-JjEBU9hKkCCYDjUZoB2Hb1yPHDyj_RgoJxWEY/viewer?f=1

VІІ. Рефлексія

 

VІІІ. Домашнє завдання

 

Опрацювати § 27, стор. 97-100

https://wordwall.net/uk/resource/39221249 виконати контурну карту за посиланням

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Дешура Олександр Олексійович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
11 грудня 2022
Переглядів
3111
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку