Презентація з природознавства для 5-го класу на тему :"Вода - основа життя "

Про матеріал

Нетрадиційний урок з застосуванням різноманітних технологій та мультимедійної презентації . Мета уроку " Вода в житті людини" узагальнити отримані знання про значення й використання води для задоволення потреб людини, для життя на Землі, формувати вміння аналізувати природні явища. Розвивальна мета : формувати інтерес до вивчення природничих наук, вміння працювати в групі, висловлювати свою думку, робити висновки. Виховна мета уроку: сприяти екологічному вихованню, економії та раціональному використанню води, виховувати дбайливе ставлення до води як найціннішої речовини на Землі.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вода – основа життя!style.colorfillcolorstroke.colorfill.type

Номер слайду 2

22 березня - Всесвітній день води і водних ресурсів22 березня під егідою Організації Об’єднаних Націй відзначається Всесвітній день водних ресурсів. Ідея проведення такого дня вперше була проголошена на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку, яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро. З тих пір Всесвітній день водних ресурсів проводиться щорічно з метою зосередити увагу на важливості доступу до прісної води, а також пропагувати методи сталого використання прісноводних ресурсів. Адже вода на Землі – буквально означає життя, і про це мають пам’ятати не тільки ті держави, де вода, через її нестачу, цінується на вагу золота.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

А вода це справжнє диво! Як прожити без води? З нею ми завжди щасливі, З нею в нас нема біди. Є вода — ростуть рослини: Ліс, сади, рясні поля. Це чудово для людини І радіє вся Земля. Плавають в водичці діти, Риби у воді живуть. Розцвітають в лузі квіти. І рясні дощі ідуть. Кругообіг повсякчасно На Землі вода веде. Тож з водою всім прекрасно І біди нема ніде!

Номер слайду 5

А що ми знаємо про воду?

Номер слайду 6

Вода — рідина без кольору, запаху, смаку і з нульовою калорійністю — абсолютно необхідна для всіх видів життя на Землі. Без води не зможуть прожити ні люди, ні тварини, ні рослини.

Номер слайду 7

На Землі водою покрито 70,9 % поверхні. Вода здійснює у природі постійний кругообіг, випаровуючись з поверхні й повертаючись на неї у вигляді опадів.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Типи води1. Природна негазована вода класифікується за категоріями. Категорій дві: перша і вища. Перша категорія природного негазованої води - дуже добре очищена водопровідна вода. Природна негазована вода вищої категорії видобувається з підземних джерел і вважається корисною для здоров'я. Однак навіть така вода може бути неякісною, якщо вона не пройшла фільтрації.

Номер слайду 10

2. Природна газована вода збагачується двоокисом вуглецю для збільшення термінів її зберігання. У такій воді немає мікробів, але через вплив двоокису вуглецю на кислотно-лужний баланс шлунка вона не рекомендується людям, що страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Номер слайду 11

3. Питна вода з збагаченим складом - вода, додатково насичена сріблом, селеном, киснем, йодом і фтором, що надає їй антибактеріальні тонізуючі властивості. Вживання такої води протипоказано людям з алергічними реакціями на ці елементи.

Номер слайду 12

4. Мінеральна столова вода буває двох видів: природна і штучна. Природна містить у своєму складі кальцій, магній, натрій, хлориди і гідрокарбонати не більше 1 г на 1 л. Штучна виготовляється з прісною: після процедури очищення і знезараження вона насичується мінералами.

Номер слайду 13

5. Мінеральна лікувально-столова вода характеризується вмістом в ній 1-10 г солей на 1 л. Така вода нормалізує обмін речовин і нерідко рекомендується лікарями хворим з відповідними проблемами. При цьому зловживання такою водою може призвести до скупчення солей в організмі і негативному їх впливу на різні органи, тому лікування мінеральною водою проводиться курсами.

Номер слайду 14

6. Мінеральна лікувальна вода відрізняється високою мінералізацією понад 10 г на 1 л. У такій воді може бути як один, так і багато активних елементів. Мінеральна лікувальна вода є завжди газована. Вживати її також рекомендується за рекомендацією лікаря.

Номер слайду 15

7. Артезіанська вода - вважається найкориснішою і чистою. Вона дуже часто продається і в магазинах.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Роль води в природі і житті

Номер слайду 18

У природі вода відіграє надзвичайно важливу роль. Випаровуючись, вода переноситься на величезні віддалі і там випадає у вигляді дощу і снігу. Вологість повітря і кількість атмосферних опадів є найважливішими факторами, що регулюють клімат і погоду.

Номер слайду 19

Шкідливість водинаслідки повені, що призвели до затоплення і підтоплення земель та населених пунктів;руйнування берегів, захисних дамб та інших споруд;заболочення, підтоплення і засолення земель, спричинені підвищенням рівня ґрунтових вод внаслідок ненормованої подачі води під час зрошення, витікання води з водопровідно-каналізаційних систем та перекриття потоків підземних вод при розміщенні великих промислових та інших споруд;

Номер слайду 20

осушення земель, зумовлене забором підземних вод в кількості, що перевищує встановлені обсяги відбору води;забруднення земель в районах видобування корисних копалин, а також після закінчення експлуатації родовищ та їх консервації;ерозія ґрунтів, утворення ярів, зсувів і селей.

Номер слайду 21

Вода у техніціВода має численні технічні застосування. Енергія падіння води широко використовується на гідроелектростанціях для одержання дешевої електричної енергії. Воду використовують у будівельній, текстильній, шкіряній, металургійній і багатьох інших галузях промисловості. Особливо широко застосовують воду у хімічній промисловості для процесів розчинення, фільтрування, промивання і як сировину для одержання різних хімічних продуктів.

Номер слайду 22

Людина вийшла з води?У гірських печерах Перу збереглися малюнки про явище з океану першої людини – загадкової істоти з хвостом і ластами. Нарешті, є схожий варіант – таємничий острів Пасхи, загублений в Тихому океані, – там теж в глибокій старовині побудовані мощені дороги, які вирушають далеко під воду. Отже що все це могло означати?

Номер слайду 23

Суть гіпотези про земноводне походження наших предків полягає в тому, що приблизно 25 мільйонів років назад одна з гілок еволюції приматів освоїла як середовище проживання мілководдя морів - естуарії, мілководні затоки. Саме у цьому середовищі і сформувалася людська подоба: прямоходіння, уміння плавати і пірнати, затримуючи дихання до 8-10 хвилин, всеїдність, втрата волосяного покриву.

Номер слайду 24

Життя одночасно в двох середовищах вимагало розвитку мозку. Ймовірно, самці частіше виходили на сушу, чим самки. Зміна клімату на Землі, скорочення площі мелководій, якісь інші причини змусили людей все більше часу проводити на суші. Ось і згодився розвинений мозок: рятуючись від холоду, люди навчилися будувати собі житло, виготовляти одяг, змогли об'єднатися в групи і налагодили комунікацію за допомогою жестів і звуків.

Номер слайду 25

З цієї гіпотези можна зробити декілька практичних висновків: Жінки повинні народжувати у воді. Щодня людина повинна проводити у воді хоч би 2-3 години.

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Водне середовище покращує кровообіг, зміцнює нервову систему, розвиває дихання і удосконалює навички та рефлекси. Такі програми, розвиваючі немовлят, дуже важливі для їх майбутнього життя.

Номер слайду 28

Вода - основа життя

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Добре відомо, що люди можуть прожити без їжі 20 і більше днів, а без питної води лише тиждень. Це відбувається тому, що вода вирішує відразу безліч важливих задач.

Номер слайду 31

Вода є універсальним розчинником, завдяки чому засвоюються живильні речовини, що надходять з їжею, і потім доставляються по кровоносній системі до всіх тканин і кліток організму. Питна вода забезпечує організм мінеральними елементами: кальцієм, магнієм, натрієм, йодом, залізом, фтором, міддю і так далі.

Номер слайду 32

За допомогою води відбуваються міжклітинний обмін речовин і всі необхідні біохімічні процеси. З водою через нирки, кишечник, шкіру і легені виводяться з організму продукти обміну. Завдяки водному обміну регулюється температура тіла. Вода формує середовища-мастила, за допомогою яких, наприклад, вільно рухаються частини суглобів, що труться між собою.

Номер слайду 33

Дисбаланс на обличчя. Порушення водного обміну приводить до того, що рідина починає скупчуватися в міжклітинному просторі, при цьому самі клітини зневоднюються. В результаті усередині кліток скупчуються продукти обміну, які насилу виводяться. Така «зашлакованность» організму часто супроводжується нездужанням, загальною слабкістю,надбавкою ваги.

Номер слайду 34

Поради щодо вживання води

Номер слайду 35

Скільки пити питної води Потреба в рідині - величина індивідуальна. В молодому віці, коли м'язи найбільш розвинені, процентний вміст рідини в організмі вище, а значить, і потреба в ній більше. З тієї ж причини в жіночому тілі води завжди менше, ніж у чоловічому. В середньому за нормальних умов дорослій людині необхідно в добу близько 40 мл води на кілограм ваги. А от дітям грудного віку - 120-150 мл.

Номер слайду 36

8 склянок води необхідно пити щодня. Навіть коли у вас заболіла голова, перш ніж узяти пігулку спробуйте випити склянку води. І тільки потім, у крайньому випадку, якщо не пройшов головний біль можна випити пігулку.

Номер слайду 37

Сеанс релаксу

Номер слайду 38

Номер слайду 39

Яку воду пити?Відомо, що кип'ячена вода - мертва. Вона лише заповнює баланс рідини в організмі, але не несе енергетичної цінності.Ідеальна питна вода - це вода з природних джерел - джерельна, ключова, кринична, тала і т.д.

Номер слайду 40

У місті пити воду потрібно обов'язково профильтрованну!Вода, що тече з-під крана, хлорується на муніципальних станціях водоочищення. Хлор вбиває бактерії практично миттєво, завдяки чому ми не хворіємо на тиф, холеру і дизентерію. Але, з'єднуючись з органічними речовинами, які неможливо повністю видалити з води, він утворює тригалометани - канцерогенні сполуки, здатні викликати рак.

Номер слайду 41

Жорстка вода зовсім непридатна для гігієнічних цілей, особливо для миття волосся. Миття жорсткою водою не тільки не очищає, але і псує волосся. Мило в ній недостатньо добре обмилюється і волосся погано промивається. Волосся склеюються, а при висиханні стають жорсткими, сухими і легко обламуються. Розчісування ускладнюється або робиться зовсім неможливим.

Номер слайду 42

Пам'ять води

Номер слайду 43

Дослідження знаменитого японського вченого й цілителя Масару Емото показують, що вода здатна вбирати, зберігати і передавати людські думки і емоції. Форма кристалів льоду, що утворюються при замерзанні води, не лише залежить від її чистоти, але і змінюється в залежності від того, яку над цією водою виконують музику, які їй показують зображення та вимовляють слова, і навіть від того, думають люди про неї або не звертають на неї уваги.

Номер слайду 44

Для води можна виконувати музику. Ці знімки кристалів були зроблені після того, як скляні пляшки з водою поміщали між двох стереоколонок. Бетховен, Симфонія № 5 Бетховен, Симфонія № 6

Номер слайду 45

Моцарт, Симфонія №40 Бах, Арія на струне соль

Номер слайду 46

Чайковский, Лебединне озеро

Номер слайду 47

Бітлз, Yesterday. Елвіс Преслі, Готель розбитих серце

Номер слайду 48

Весна. Осінь

Номер слайду 49

Літо. Зима

Номер слайду 50

Воді можна показувати слова. Любов і вдячність. Спасибі (по-англійськи)

Номер слайду 51

Ти мені противний. Я вб'ю тебе! (по-японськи)Давай це зробимо (по-японськи)

Номер слайду 52

Озерна вода до і після буддійської молитви

Номер слайду 53

Фізкультхвилинка. Раз, два - всі присіли, (присісти)Потім вгору підлетіли (підстрибнути) Три, чотири - нахилились, (нахиляння тулуба вперед) Із струмочка гарно вмились (імітація умивання)П'ять, шість - всі веселіКрутимось на каруселі, (покрутитися)Сім, вісім - в поїзд сіли,Ніжками затупотіли (затупотіти)Дев'ять, десять - відпочилиІ за парти дружно сіли.

Номер слайду 54

Номер слайду 55

Цікавинка

Номер слайду 56

Цікаві факти про воду. За даними ЮНЕСКО, найчистіша вода знаходиться у Фінляндії. Всього в дослідженні свіжої природної води брало участь 122 країни. При цьому 1 млрд людей по всьому світу взагалі не має доступу до безпечної води. Найчистіша вода у Фінляндії

Номер слайду 57

У води більше 3 станів. Ще зі школи всі знають, що у води є 3 агрегатних стани: рідке, тверде й газоподібне. Проте вчені виділяють 5 різних станів води в рідкому вигляді і 14 станів в замерзлому вигляді. Вода - переносник хвороб. Вода не тільки дарує життя, але може і віднімати її. 85% всіх захворювань в світі передається за допомогою води. Щорічно 25 млн. чоловік помирає від цих захворювань.

Номер слайду 58

Вода як дієта. За допомогою води можна боротися із зайвою вагою. Вживаючи з напоїв тільки воду, можна різко знизити загальну калорійність раціону. По-перше, тому, що людина припиняє пити калорійні солодкі газованої води і соки, по-друге, тому, що після води менше тягне взяти солодощів, як у випадку з чаєм або кавою.

Номер слайду 59

Найдорожча вода. Вода може бути безкоштовною, а може бути і дуже дорогою. Найдорожча у світі вода продається в Лос-Анджелесі. Виробники упаковують дорогоцінну рідину зі збалансованим смаком і значенням ph в пляшки зі стразами "Swarovski". Коштує така вода 90 $ за 1 л.

Номер слайду 60

Існує і небезпечна вода. Так, наприклад, в Азербайджані є вода, в якій багато метану, тому вона може загорітися, якщо піднести до неї сірник. А в Сицилії в одному з озер є підводні джерела кислоти, які отруюють усю воду в цій водоймі.Є вода, яка горить

Номер слайду 61

Номер слайду 62

Прикмети

Номер слайду 63

Відро з водою в будинку на підлогу не ставлять, тільки на піднесення. З тріснутої чашки воду не п'ють. Пусте відро в будинку - до сварки. Святу воду, налиту в скляний посуд, ставлять у кімнаті нагорі. Не можна перегороджувати греблею природний плин води.

Номер слайду 64

Купатися до сходу сонця у водоймах недобре - втрачається сила. Краплі дощу, зібрані губами з вербових листків, лікують серце. Після втоми холодною водою слід вимити вуха, обличчя, шию, за вухами. Перед сном вимити ноги. Вода змиває не тільки бруд, втому, але і вирівнює потік енергії в стопах. Перш ніж купатися в річці, повапни себе глиною на березі кілька разів. Тіло стане білим і гнучким.

Номер слайду 65

Номер слайду 66

Прийом “ Дерево рішень”Завдання. На Землі є дуже багато води. Чому ж людство потерпає від її нестачі? Назвіть основні фактори , що роблять воду непридатною для використання, та шляхи вирішення цих проблем.

Номер слайду 67

Номер слайду 68

Дякую за увагу!

Завантаження...
Середня оцінка розробки
Структурованість
4.5
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
4.5
Загальна:
4.5
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Петрів Олена
  Пізнавальна презентація!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Волошина Альона Вікторівна
  Загальна:
  4.0
  Структурованість
  4.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  4.0
pptx
Додано
25 грудня 2017
Переглядів
52348
Оцінка розробки
4.5 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку