Form-6
Тема уроку: «Sports and games»
Мета уроку
-
Ознайомити учнів з тематичною лексикою на тему «спортивні види діяльності / ігри».
-
Розвивати вміння: слухати, читати, говорити, писати прості речення про спорт.
-
Викликати інтерес до теми спорту, стимулювати спілкування англійською.
-
Формувати впевненість у використанні нової лексики та граматики.
Обладнання
-
Підручник Prepare 6.
-
Робочий зошит (Workbook)
-
Картки зі словами-видами спорту (tennis, football, swimming, gymnastics, skateboarding і т.д.)
-
Дошка / проектор для презентації
-
Аудіо
План уроку
1. Організаційний момент (2 хв)
-
Привітання з класом, перевірка готовності до уроку.
-
Коротке введення: «Today we are going to talk about sport and games!»
2. Актуалізація знань (5 хв)
-
Питання учням англійською:
-
What sports do you know?
-
Do you play any sport? Which one?
-
Why is sport important?
-
Записати на дошці види спорту, які назвали учні.
3. Подання лексики (10 хв)
-
Вчитель представляє 8-12 нових слів-видів спорту + фрази (наприклад: play tennis / go swimming / do gymnastics).
-
Демонстрація карток зі словами + вимова учителем, учні повторюють.
-
Учні в парах називають вид спорту за карткою чи жестом, погоджуються із класом.
4. Сприймання на слух / читання (8 хв)
-
Відтворити аудіозапис або прочитати уривок із підручника/робочого зошита, де розповідається про людину й її спортивні захоплення. (Наприклад: Sophie plays volleyball three times a week.)
-
Учні відповідають на 2–3 питання після прослуховування/читання:
-
What sport does she play?
-
How often?
-
Do you like this sport? Why / Why not?
5. Практика: говоріння / письма (10 хв)
-
Завдання 1: У парах учні обмінюються інформацією: What sport do you play? When? With whom? What equipment do you need?
-
Завдання 2: Коротке письмове речення: «I … (sport) three times a week. I need … (equipment).» Наприклад: I play basketball three times a week. I need a ball and a hoop.
6. Закріплення: інтерактивна гра (7 хв)
-
Гра «Sport Bingo» або «Match the sports to pictures»: роздати картки-зображення видів спорту + назви, учні повинні швидко з’єднати.
-
Альтернатива: швидка вікторина з запитаннями: Which sport uses a racket? Which sport is on ice? etc.
7. Підведення підсумків + домашнє завдання (3 хв)
-
Підсумувати: які слова вивчили, що нового дізналися.
-
Домашнє завдання: написати невеликий абзац (4-5 речень) про свій улюблений вид спорту: What is it? How often do you do it? Why do you like it? What equipment do you need?
Очікувані результати
-
Учні зможуть називати різні види спорту англійською.
-
Учні впевнено використовують прості речення: «I play …», «I go …ing», «I need a …».
-
Учні вміють спитати й відповісти на запитання про спорт: What sport do you play? When? Why?
-
У письмовому завданні створять власне речення про спортивну активність.