Конспект уроку "Висловлювання"

Про матеріал

Пропоную конспект уроку з інформатики "Висловлювання".

Даний урок був розроблений за навчальною програмою з використанням програми СКРЕТЧ.

Мета:

навчальна: допомогти учням отримати уявлення про висловлювання; їх види; навчити учнів встановлювати істинні та хибні висловлювання;

виховна: виховувати пізнавальну зацікавленість до предмету, та привчати працювати творчо, виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу;

розвивальна: розвивати пізнавальний інтерес, пам'ять, уважність.

Перегляд файлу

Тема.  Висловлювання. Істинні та хибні висловлювання. Умовне висловлювання

Мета:

навчальна: допомогти учням отримати уявлення про висловлювання; їх види; навчити учнів встановлювати істинні та хибні висловлювання;

виховна: виховувати пізнавальну зацікавленість до предмету, та привчати працювати творчо, виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу;

розвивальна:  розвивати пізнавальний інтерес, пам'ять, уважність.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: зошити, підручники, комп’ютери

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку.

ІІ. Перевірка виконання домашнього завдання.

   Написати алгоритм побудови прямокутника

 

 

 

 

ІІІ. Фронтальне опитування

  1. Що таке алгоритм?
  2. Які типи алгоритмів вам відомі?
  3. Які форми подання алгоритмів ви знаєте?
  4. Назвати послідовність команд алгоритму при розв’язуванні задач.

 

IV. Мотивація навчальної діяльності.

Розгадайте ребус

 

V. Оголошення теми, мети уроку.

Записати в зошиті тему «Висловлювання. Істинні та хибні висловлювання. Умовне висловлювання.»

VІ. Вивчення нового матеріалу.

Кожна людина в повсякденному житті, під час навчання або на роботі вирішує величезну кількість завдань самої  різної складності. Деякі із цих завдань настільки прості й звичні, що ми вирішуємо їх не замислюючись, автоматично, і навіть не вважаємо завданнями.

До них можна віднести такі завдання, як «Купити хліб», «Зібратися в школу», «Закрити двері на ключ» та ін.

 Інші ж завдання, навпаки, такі важкі, що вимагають тривалих міркувань і зусиль для пошуку розв'язання й досягнення поставленої мети.

Наприклад, розв'язання завдань «Написати контрольну роботу на високому рівні» або «Вільно розмовляти іноземною мовою».

Бувають питання, на які можна відповісти "так" або "нi", i питання, на які не можна так відповісти.

Існують не лише питання, а й оповідальні речення, про які можна сказати icтиннi вони або хибні.

Висловлювання — це твердження, яке може бути істинним або хибним.

Висловлювання формулюють розповідними реченнями.

Істинне висловлювання відповідає реальній ситуації,а хибне – ні.

Наводяться приклади:

Істинні висловлювання:

  •   місяць має вигляд серпа
  •   комп'ютер – помічник людини при обчисленні
  •   жирафа  – це тварина з найдовшою шиєю
  •   телефон служить засобом зв'язку
  •   павук не є комахою
  •   кавун – це найбільша ягода

Хибні висловлювання:

  •   боровики – ядовиті гриби
  •   планета Земля більша за Сонце
  •   всі крокодили літають
  •   прапор України – це стяг з двох смуг жовтого і синього кольорів
  •   діти старші за своїх батьків
  •   яблуко – це овоч

Не всі речення є висловлюванням:

  •   Скільки тобі років?
  •   Розгорни книгу!
  •   В якому місті ти живеш?
  •   Піднесіть число 2 до третього степеня!
  • Потрібно зібрати портфель до школи.

Виконати завдання:

Визначіть, які з наведених речень є істинними висловлюваннями, хибними висловлюваннями і які не є висловлюваннями:

  1. Україна розміщена в Європі
  2. Сума кутів трикутника дорівнює 200 градусів
  3. Тарас Шевченко – великий український поет
  4. Котра година?
  5. Сонце обертається навколо Землі
  6. Дніпро ділить Україну на Лівобережну та Правобережну
  7. 27 — просте число
  8. Закрийте вікно!
  9. 24 серпня – День Незалежності України

Самостійна робота.

Приклад

Чи є висловлюванням

1

Київ – столиця України

 

 

2

Всі мелодії записують за допомогою семи нот

 

3

 

Число 13 - просте

 

4

 

Деякі риби живуть на суші

 

5

 

Учень 7-го класу

 

6

 

Сьогодні гарна погода

 

7

 

Хто сьогодні черговий?

 

8

 

Розгорни книгу

 

Вправи для очей

(У лузі)

Якими бувають висловлювання?

Прості висловлювання  записуються словесно, та за допомогою знаків відношень >,<,=

Складені висловлювання утворюються із простих за допомогою сполучників
І, АБО, НЕ.

Навести приклади:

Прості:

  • Польща межує з Україною.
  • Власні назви пишуться з великої літери.
  • Периметр чотирикутника дорівнює сумі довжин усіх сторін.
  • Число 126 ділиться на 9.

Складені:

  • (велосипед справний) І (в мене є вільний час);
  • (після дзвінка у школі розпочинається урок) АБО (після дзвінка у школі розпочинається перерва);
  • НЕ (натиснуто клавішу Пропуск).
  • Виконання вправ за підручником

Що таке умовне висловлювання?

Умовне висловлювання - це висловлювання, яке містить умову  і  висновок, тобто одна подія є підставою чи умовою настання іншої події.

           Якщо                             то                                           інакше

C:\Users\slobodyanyk\Downloads\memo-pdd-2-2.pngC:\Users\slobodyanyk\Downloads\1996_900.jpg

 

Вправа1.

Продовжіть речення так, щоб утворилися логічні істинні висловлювання.

  • Якщо я народився в Україні, то  
  • Якщо число ділиться на 2 без остачі, то  
  • Якщо мені потрібно знайти інформацію, то  

 

Продовжіть речення так, щоб утворилися логічні хибні висловлювання.

  • Якщо на небі світить сонце, то  
  • Якщо  вода перетворилася в лід, то  
  • Якщо  на деревах жовтіє листя, то  

 

 

 

Вправа 2. Розгадай анограми:

  1. НСЯДІУВАНЛ (слідування)
  2. ЛЮНВАСЯНИЛОВ (висловлювання)
  3. ЛОТИРАМГ (алгоритм)

 

     Вправа 3. Розгадай кросворд.

 

VІI. Підсумок уроку. Узагальнення навчального матеріалу.

Оціни свої знання та вміння:

  1.       Я розумію, як створюються алгоритми.
  2.       Я можу пояснити, що таке висловлювання.
  3.       Я розрізняю істинні та хибні висловлювання .
  4.       Я можу навести приклади істинних і хибних висловлювань.
  5.       Я розрізняю прості та складені висловлювання.
  6.       Я можу сформулювати умовні висловлювання «Якщо — то — інакше»

 

VIІІ. Рефлексія

C:\Users\slobodyanyk\Downloads\12108_html_m3bfcdb4f.pngC:\Users\slobodyanyk\Downloads\12108_html_m3bfcdb4f.pngC:\Users\slobodyanyk\Downloads\12108_html_m3bfcdb4f.png

 

 

 

Мені було цікаво,           Мені було не дуже цікаво,     Мені зовсім не було цікаво,     

   я все зрозумів                  я не все зрозумів                       я не зрозумів цю тему

 

VIІІ. Домашнє завдання:

  • Прочитати п.12 стор. 78-81
  • Опрацювати  запитання з рубрик

  • Виконати в зошиті :     №1, 2 стор.84

 

 

 

 

docx
До підручника
Інформатика 7 клас (Пилипчук О.П., Ріпко Н.А., Шестопалов Є.А.)
Додано
9 квітня 2018
Переглядів
2348
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку