ВНУТРІШНІ ПРОЦЕСИ, ЩО ЗУМОВЛЮЮТЬ ЗМІНИ ЗЕМНОЇ КОРИ. СЕЙСМІЧНІ ПОЯСИ. ЗЕМЛЕТРУСИ
Мета уроку: Дати визначення "внутрішні поцеси","землетрус","сейсмологія"
Розглянути види руху літосферних плит
Познайомити із видами землетрусів
формувати знання про землетруси та райони їхнього поширення;
сприяти формуванню взаєморозуміння, уміння слухати та висловлювати власну думку.
виховувати пізнавальний інтерес до вивчення теми
Тип уроку:Комбінований
Обладнання: фізична карта світу;атласи;підручник ;зошит
Хід уроку
І.Організаційний момент
Добрий день, шановні діти!
Потихеньку всім сидіти.
Ми сюди прийшли учитися,
Не лінитися, а трудитися!
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності
… це не війна, але загинуло багато людей,
це не бій, але зруйновано тисячі будинків,
це не битва, але знищено силу – силенну техніки.
Діти ,як ви думаєте про що йде мова в моїй маленькій розповіді?(Землетрус)
IV. Вивчення нового матеріалу
Діти ,давайте з вами розглянемо розглянемо спочатку види руху літосферних плит.
Складання опорної схема
або
Ми з вамии бачимо ,що рухи літосферних плит призводять до землетрусів. Що ж таке землетрус?
Землетруси – підземні поштовхи та коливання земної поверхні, які викликані розривами гірських порід у літосфері та подальшим їх зміщенням.
Залежно від причин і місця виникнення, землетруси поділяються на:
Для того ,щоб досліджувати землетруси,нам потрібна наука .
Сейсмологія — наука, що вивчає землетруси, встановлює їхні причини, зв’язок з тектонічними процесами, можливість прогнозування.
Сейсмограф — прилад для автоматичного запису коливань земної поверхні, зумовлених сейсмічними хвилями.
Діти ,силу землетрусу вимірюють за шкалою Ріхтера (познайомити дітей із таблицею)
V. Підсумок уроку
Прийом "Портфель знань"
VI. Домашнє завдання
пар.20,чит,перек,вивч конспект
Знайти інформацію про найстрашніші землетруси світу.