Вчити дітей організовувати свій відпочинок під час перерви; розвивати навички культурної поведінки; виховувати турболиве ставлення до товаришів, дівчаток, малюків, бути вихованим.
Урок № 21
Тема. Як дзвоник кличе?
Мета: вчити дітей організовувати свій відпочинок під час перерви;
розвивати навички культурної поведінки; виховувати турболиве ставлення до товаришів, дівчаток, малюків.
Обладнання: ілюстрації до різних ситуацій, скоромовки, мирилки.
Хід уроку
I. Організація класу
II. Актуалізація опорних знань
Наче вулик - наша школа.
Вся вона гуде, як рій.
І здається, що довкола
Розквітають квіти мрій.
Бігають, сміються діти.
Та лиш дзвоник задзвенить -
Стане тихо, ніби в квіти
Поховались бджоли вмить.
Діти, сьогодні ми познайомимося з правилами поведінки на перерві.
III.Мотивація навчальної діяльності
1. Послухайте вірш про те, як пройшла перерва у звірят – учнів Лісової школи.
На перерву дзвоник викликає,
З класу Заєць вилітає,
В Сови книгу вибиває
І її не піднімає
Ведмедик їсти взяв чимало,
раптом булочка упала
її лисичка розтоптала
- У крихтах вся підлога стала,
їжак шукав портфель і книжку
А витяг паперову мишку
Він грався всю перерву нею.
Так і злетів час за гульнею.
-Діти, чи правильно поводилися звірята під час перерви?
-Яких помилок допустилися - Заєць, Лисичка, їжак?
IV. Основна частина
Чимало цікавих занять може бути під час перерви.
Он дівчатка сперечаються, хто без помилок скоромовку розкаже.
-А які скоромовки знаєте ви?
(Діти розповідають)
Швидко, без помилок навчилися дівчатка промовляти скоромовки і усі посварилися.
-Діти, давайте пригадаємо мирилки і помиримо дівчаток. (Розповідають мирилки)
Фізкультхвилинка
Сядьмо, діти, у ракети,
Полетімо до планети.
А планета та високо,
І її не бачить око.
А хто спізниться із вас,
Полетить у інший раз.
Робота за малюнками.
Як ви вчините, коли побачите, що хлопчик ображає дівчинку на перерві?
Старшокласниця посковзнулася і впала. Два хлопчики стоять біля класу і сміються.
-Як би тут повівся ти?
V.Закріплення вивченого матеріалу
Читання проблемної ситуації «На перерві»
Дзвоник. Людмила Миколаївна звертається до класу:
Урок закінчено. Відпочивайте,
Ура! Перерва! - кричить Сергій і миттю вилітає з класу. У коридорі ще нікого немає. Сергій летить стрімголов. Ось і сходи. Він відчайдушно злітає вниз по перилах прямо в руки чергової старшокласниці.
Вибачте, я більше не буду. Чесне слово! - злякано сказав хлопчик.
Добре, йди. Але дивись мені!.. - пригрозила йому дівчинка, і Сергійко поплівся до свого класу.
Там у коридорі бігали Максим із Дениском. Побачивши Сергія, Максим штовхнув його. Сергій відлетів убік, і наштовхнувся ще на когось. Повернувшись, він побачив, що йде директор школи Віктор Петрович.
«Оце так не пощастило!» - подумав Сергійко і хотів утекти. Але Віктор Петрович зупинив його: «Стривай! Чому ти не вибачився?»
Так я не винен! Це Максим мене штовхнув, - сказав Сергійко.
Хай він і вибачається!
Віктор Петрович здивувався.
-Діти, чи можна кататися по перилах?
-Чому?
-Як ви думаєте, чому здивувався Віктор Петрович?
-Діти, пам’ятайте, що штовхатися не можна.
-Штовханина - не тільки брутальна і негарна справа, але й нерозумна: насамперед від неї страждає той, хто штовхається.
Краще пограти у якусь гру, розказати казку, вірш, почитати.
VI. Підсумок уроку
-Про що ви дізналися на уроці, чому навчилися?
-Що вам найбільше сподобалося на сьогоднішньому уроці?