Конспект уроку з біології 7 клас. Тема: Членистоногі безхребетні тварини із зовнішнім скелетом. Ракоподібні.

Про матеріал
Конспект уроку з біології у 7 класі на тему: "Членистоногі - безхребетні тварини із зовнішнім скелетом. Ракоподібні". Конспект відображає основні етапи проведення уроку.
Перегляд файлу

Конспект уроку з біології 7 клас.

Підготувала вчитель біології Олена Олексіївна Голік

Тема: Членистоногі – безхребетні тварини із зовнішнім скелетом. Ракоподібні.

Мета уроку: Сформувати знання про особливості будови, процеси життєдіяльності членистоногих як високоорганізованих тварин , познайомитися з їх різноманітністю. Ознайомитись із особливостями будови, різноманітністю ракоподібних. Сприяти розвитку вміння учнів аналізувати, порівнювати, робити висновки.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Основні поняття і терміни: членистоногі, хітин, линяння, зовнішній скелет, відділи тіла.

Обладнання та матеріали: підручник, таблиці, фото, відеоматеріали з інтернет-ресурсів.

Ключові компетентності: компетентність у галузі природничих наук, екологічна компетентність, вільне володіння державною мовою, навчання впродовж життя, комунікаційна компетентність.

Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

Створення психологічного настрою.

Сьогодні ми поговоримо про тварин, які жили на нашій планеті в еру динозаврів. Про них ще говорять так: «Три групи тварин піднімалися у повітря і вміли літати: давні літаючі ящери, птахи і тварини, яких ми почнемо вивчати сьогодні. Хто ж вони?»

У тісній хатині плетуть бабусі хустину ( павук ).

Якщо укусить, сама помирає ( бджола ).

Хто після смерті червоніє? ( рак )

Ну що, здогадалися?

Так, сьогодні ми будемо говорити саме про цих тварин – тварин типу Членистоногі.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Кількість видів сучасних членистоногих становить 1,2 – 1,5 мільйона видів. До членистоногих належать комахи, павукоподібні, ракоподібні, які живуть у найрізноманітніших середовищах існування, від морів і прісних водойм до суші та навіть повітря. Розміри членистоногих варіюються від міліметрів ( кліщі та ракоподібні ) до десятків сантиметрів і навіть метрів ( японський краб ).

Постановка проблемного питання: Як ви гадаєте: які особливості членистоногих дали можливість їм поширюватися на нашій планеті, жити в різних середовищах?

  1. Вивчення нового матеріалу.
  •          Характерні риси членистоногих: сегментоване тіло, відділи тіла ( голова, груди, черевце, головогруди ); зовнішній скелет, що містить хітин ).
  •          Ознаки, притаманні ракоподібним: переважно мешканці водойм, органи дихання – зябри; відділи тіла – головогруди, черевце ( вивчаємо органи відділів тіла річкового рака, використовуючи таблиці, підручник ).
  •          Системи органів ракоподібних.
  •          Різноманітність ракоподібних ( перегляд відео або презентації ).
  •          Значення ракоподібних у природі та житті людини:
  •          У природі: корм для інших тварин, паразити, деякі із них є проміжними хазяїнами для стьожкових червів, фільтратори.
  •          У житті людини: промислові види, корм, шкідники господарства.
  1. Фізкультхвилинка.
  2. Закріплення вивченого матеріалу.

За якими ознаками можна віднести тварину до членистоногих?

Які особливості зовнішньої будови ракоподібних?

Що являє собою зовнішній хітиновий скелет річкового рака і яке значення він має?

Які органи дихання у ракоподібних?

Які системи органів притаманні ракоподібним?

          Яке значення ракоподібних у природі та житті людини?

  1. Підведення підсумків уроку. Релаксація.
  2. Домашнє завдання.
docx
Додано
20 листопада 2025
Переглядів
196
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку