Тема: Японія
Мета: формувати в учнів знання про основні ознаки ЕГП, природи, населення та господарства; формувати вміння учнів аналізувати, зіставляти, репрезентувати опрацьоване, узагальнювати і робити висновки; розвивати критичного мислення; удосконалювати навички і вміння роботи з картами, діаграмами; удосконалювати навички і вміння роботи з гугл картами та вправами з інтерактивною дошкою; виховувати почуття поваги до японського народу.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Форма проведення: технологія перевернутий урок
Хід уроку
І. Організація класу.
Привітання японською мовою та жестами. (звучить мелодія)
Також виготовимо лепбук для учнів початкових класів, для подальшого використання під час проведення тижня географії. Спробуємо створити книжку з доступною інформацією для них.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Метод «Сходинки до успіху» ( учні ставлять фігури японських людей на сходинку готовності до уроку)
Перша сходинка – Було складно, багато в чому не розібрався.
Друга сходинка – Опрацював, зрозумів, але залишились деякі питання.
Третя сходинка – Все засвоїв, було легко.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
План вивчення країни. ( на дошці)
ІУ. Вивчення нового матеріалу.
…Колись боги опустили кораловий клинок в океан, а коли виймали його, 4 прозорі краплі впали у воду і перетворились на 4 великих острови – Хокайдо, Хонсю, Сікоку, Кюсю – так була створена Японія.
Переваги:
Недоліки:
Завдання в групах. Вставте пропуски.
А) «Демографічна революція»
Б) «Японське диво»
В) «старіння нації»
А) «Демографічна революція»
Б) «Японське диво»
В) «старіння нації»
А) «Демографічна революція»
Б) «Японське диво»
В) «старіння нації»
А) однонаціональна
Б) двонаціональна
В) багатонаціональна
А) 3,3%
Б) 7%
В) 33%
Група, яка впоралась перша виконує завдання на інтерактивній дошці.
Тест на інтерактивній дошці. ( всі виконують в зошитах, самоперевірка)
А) 20
Б) 50
В) 80
Г) 40
2. Яке значення мають ліси Японії:
А) промислове
Б) грунто та водозахисне
В) оздоровче
Г) снігозахисне
3. Грунти:
А) чорноземи, сіроземи
Б) каштанові, бурі-лісові
В) підзолисті, бурі-лісові, червоно й жовтоземи
Г) підзолисті, каштанові
4. Для виробництва використовують потужність водних ресурсів:
А) морів
Б) річок
В) озер
Г) підземних вод
5. Які мінеральні ресурси є рентабельними:
А) суходолу
Б) океану
6. Переважаючий тип клімату:
А) вологий, теплий
Б) вологий холодний
В) сухий, жаркий
Г) сухий, холодний
(вправа «Кола Вена»)
Класифікація на інтерактивній дошці (фронтально)
Третинний сектор:
Вторинний сектор:
Третинний сектор:
9.1.Машинобудування та металургія. (Розкриття питання учнями, індивідуально)
- Навіщо японці створили робота Аїбо?
9.2. Електроенергетика.
За допомогою кюар кодів зміна груп.
Закоковано:
Дерево - символ Японії. (Сакура)
Вулкан – символ Японії. (Фудзіяма)
- Проаналізуйте діаграми. Які зміни відбулися в структурі електроенергетики Японії протягом останнього десятиліття? (на екрані)
Робота в групах.
Метод «Куб Блума»
9.4.Зовнішні економічні зв’язки.
Робота в групах.
- Розподіліть товари на експортні на імпортні за допомогою карток. (Одна група вибирає тільки експорт а інша тільки імпорт.
Експорт: транспортні засоби, метали, напівпровідники, автозапчастини, енергетичне обладнання, пластмаси, капітал.
Імпорт: нафта, природний газ, вугілля, продукти харчування, одяг.
(На інтерактивній дошці провести маркерами різних кольорів)
Головні партнери Японії на експорт: КНР, США, Китай, Південна Корея, країни Європи.
Головні партнери Японії на імпорт: КНР, США, Австралія, ОАЕ, країни Європи.
У. Підсумок.
Учні створюють вірш «Сенквейн».
УІ. Домашнє завдання.