Нестандартний урок-квест з інформатики для 8 класу. Конспект уроку можна використати при проведенні узагальнення знань з теми «Основи подійно- та об'єктно-орієнтованого програмування».
Дітям дуже подобаються такі уроки.
Урок-квест з теми «Основи подійно- та об’єктно-орієнтованого програмування»
Мета:
навчальна:
узагальнення й систематизація знань з теми «Основи подійно- та об’єктно-орієнтованого програмування»;
відпрацювання навичок налаштування властивостей обєктів: форма, напис, кнопка;
відпрацювання навичок складання обробників подій для форми, кнопки, напису;
розвивальна:
розвиток умінь і навичок учнів аналізувати й систематизувати інформацію, формування прийомів логічного мислення, розвиток пізнавальної активності, креативного і логічного мислення, наочно-дієвого образного мислення;
формування вміння мислити самостійно, розвиток навичок дослідницької діяльності;
виховна: виховання інформаційної культури, інтересу до предмета, акуратності, точності.
Обладнання: персональні комп'ютери, ОС Windows; проектор, середовище Лазарус, картки із завданнями, файли, файл презентації, проектор, відео про шоколад;
Хід заходу
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Хто, неначе епiграми,
Строчить день при днi програми
Для клiєнтiв з рiзних мiст?
Це невтомний програмiст.
Хто всi днi, а може й ночi
На екрани лупить очi,
Обновляє раз по шiсть?
Ну звичайно, програмiст.
Хто, з трьох разів угадай ти,
Класно створює веб-сайти,
До дизайну має хист?
Незамінний програміст!
Як ви думаєте, чому я почала урок з цього вірша? Наш урок пов’язаний з цією професією. Саме ці люди створюють програми для розв’язання задач з різних галузей діяльності людини.
Ви також робите перші кроки в програмуванні. Сьогодні у нас підсумковий урок з теми «Основи подійно та об’єктно-орієнтованого програмування».
ІІІ Повідомлення теми уроку та визначення завдань Слайди 1-2
IV Актуалізація опорних знань
Зараз ми проведемо невеличку розминку, пригадаємо деякі поняття, з якими ми знайомились протягом теми
Вправа Закінчи речення
Комп’ютерною програмою називають ( алгоритм опрацювання даних, записаний спеціальною мовою та призначений для виконання комп’ютером);
Мова програмування це (мова, яку використовують для запису алгоритмів);
Мова програмування має такі складові (алфавіт, словник, синтаксис, семантику);
Середовище розробки програм Lazarus використовується( для створення, редагування і налагодження програм);
Компілятор призначений для (перекладу програми з мови програмування на мову команд, які може виконати процесор);
Форма це (об’єкт на якому можна розмістити різні елементи керування);
Обробником події називають (фрагмент програми, що пов'язаний з певною подією, яки буде виконуватись при настанні цієї події);
Метод об’єкта це (обробник події, що пов'язаний з певним об’єктом)
V Підготовка до проведення гри
Сьогоднішній наш урок – це урок-квест. Ви будете шукачами скарбів. Де знаходиться скриня і який скарб там захований ви дізнаєтесь, якщо виконаєте завдання. Лише скажу, що цей скарб поліпшує настрій людини, його розумову діяльність (шоколад). На вас чекають різні випробування. Вашими супутниками мають бути кмітливість, уважність, активність, наполегливість.
Для подальшої роботи нам потрібно об’єднатись в групи, та визначити номер комп’ютера, за яким команда буде виконувати завдання
Гра «Склади пазл».
Візьміть кожен листок із частиною зображення та складіть пазл. Розподіліть ролі в команді: (Малюнки для складання пазлів)
VІ Проведення гри
Шановні команди! Вас очікує 3 випробування. Бажаю кожній команді успіхів та перемоги.
Завдання І
Кожна команда отримує конверт із першим завданням. Капітан групи відкриває конверт і читає завдання. Команда розв’язує тести( файл. Завдання групі 1, 2, 3). Отримує код доступу до другого завдання
Коди доступу до Завдання 2:
Група 1: bcdc (комп №1)
Група 2: adbb (комп № 6)
Група 3: dcac (комп №10)
Група 1
Завдання 1
Група 2
Завдання 1
Група 3
Завдання 1
Завдання 2
Група 1
Кнопка
Завдання 3 розташоване на столі комп’ютера номер якого, це номер літери, що схожа на бублик, слова із ребуса (кнопка)
Завдання 2
Група 2
Виконавець
Завдання 3 розташоване на столі комп’ютера номер якого, це номер літери, що схожа на бублик, слова із ребуса (виконавець)
Завдання 2
Група 3
Завдання 3 розташоване на столі комп’ютера номер якого, це номер останньої літери слова із ребуса (програма)
Завдання 3
Група 1
Завдання 3
Група 2
Завдання 3
Група 3
Код доступу до файлу Скарб, що міститься у папці Група 1(2,3) ви дізнаєтесь, якщо закодуєте слово Лазарус, використовуючи таблицю кодів. Кожній літері відповідає порядковий номер.
Л а з а р у с (161101212422)
VІІ Перегляд відео про корисні властивості шоколаду
VІІІ Підсумок уроку
Виставлення оцінок
IX Рефлексія Слайд 3
Драбина успіху
X Домашнє завдання Слайд 4
Повторити §5.1 – 5.4
Скласти проект з використанням кнопок та написів