Конспект уроку
з математики
1-А клас
вчитель: Андрущак С.Т.
1. Тема. Дії додавання і віднімання. Поняття «сума» і «різниця».
Читання прикладів.
Мета: ознайомити дітей із сутністю арифметичних дій додава-
ння і віднімання та назвами результатів цих дій; навчити
дітей прогнозувати результат додавання і віднімання з
огляду на те, що при додаванні одержуємо більше чис-
ло, а при відніманні – менше; навчити за малюнками
складати приклади на додавання та віднімання і читати їх
різними способами; розвивати мислення, виховувати
любов до математики.
2. Очікувальні результати навчання:
відтворює послідовність
чисел в 2 межах 10;
читає і записує числа;
розуміє сутність арифметичних результатів дій;
поняття «сума і різниця»
знаходить число, яке на кілька одиниць більше, або
менше розпізнає геометричні фігури
Хід уроку
I Організація класу
Пролунав уже дзвінок
Починається урок
Приготуйте без мороки
Все, о треба до уроку
Книжку, зошит, ручку, олівці.
Приготувались?
Молодці.
II Скре! Скре! Скре! Скре! Скре! Скре!
Хочу знати геть усе!
Недарма я звусь сорока-
Бо плітки моя робота
Скрізь і всюди я літаю
Інформацію збираю:
Різні в Бродах є новини:
Для дорослих і дитини.
Гарна тут шкільна родина
Здібна, добра, щедра
кожна тут дитина
І тому прийшла до Вас
Перший раз у перший клас
Щоб навчитись рахувати→
Гарно і писати.
І спитати Вас.
Уже зима. Чи допоможете ви моїм друзям?
У мене клопотів багато,
Я полетіла.
III Повторення вивченого матеріалу. Скласти меню для пташок.
Синиця
. 6 . → пшениця
10 – 2 → насіння гарбуза
6, 9, 2, 0, 10, 5 → сало
Снігур
5 + 4 → плоди ясена
6 5 → горобина
одноцифрові числа → березове насіння
Горобець
5 = 3 + → пшоно
числу 7 передує число → висушені ягоди
6 – 0 → соняшникове насіння
IV Повідомлення теми уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо вивчати арифметичні дії додавання і віднімання.
Дізнаємось про поняття «сума» і «різниця».
1. Робота з підручником.
- Завдання 1 (с-74)
- Завдання 2. Склади приклади за малюнками. Прочитай їх
по-різному.
V Фізхвилинка
VI Робота в зошиті з друкованою основою.
Завдання 1 на с.39
Завдання 2 на с.40
Самостійно виконується робота.
Записується числовий ряд у порядку спадання.
Взаємоперевірка.
VII Гра «Нагодуй пташку» Робота у групах.
5. На зернятах приклади.
Хто швидше?
4+4 8-2 7+2
8 2+6 6 3+3 9 10-4
9-1 1+5 4=5
10-2 9-1 6+3
5+1 9-3 10-1
VIII Пальчикова гімнастика
IX Щоденні З
Робота з другом
Склади приклади на додавання і віднімання
X Робота з лего
За допомогою цеглинок складемо приклади.
6-1 3+3
2+2 4-1
XI Гра «Архітектор» Робота з танграмом. Склади годівничку.
XII Підсумок уроку.
Що з уроку було найцікавішим ?
Яке число дістаємо вразі в разі віднімання – більше чи менше?
Яке число отримуємо у разі додавання – більше чи менше?
Гра «мікрофон»
Я знаю … (по-різному читати приклади)
Я вмію … (охайно писати в зошиті)
Я ціную … (своїх товаришів)