Закріплення табличних випадків додавання та віднімання.
Мета. Закріплювати навички табличних випадків додавання і віднімання, вміння розв'язувати кругові приклади і задачі різних типів, розвивати навички усної лічби, виховувати старанність та наполегливість.
Хід уроку
І. Організація класу.
Усміхнена родина – це здоров’я половина
І щоб добре працювати треба гарний настрій мати.
ІІ. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні ми з вами вирушимо у подорож. А для цього вам потрібні будуть ваші математичні знання. Ми будемо виконувати обчислення на додавання і віднімання, удосконалимо навички розв’язування задач.
А на чому ми будемо подорожувати,зараз це і дізнаємося.
Графічний диктант.
1 кл. вправо, 1 кл. вверх, 1 кл. вправо, 1 кл. вниз, 2 кл. вправо, 1 кл. вверх, 1 кл. вправо, 2 кл. вниз, 3 кл. вліво, 1 кл. вниз, 1 кл. вліво, 1 кл. вверх, 1 кл. вліво. З’єднайте дужкою початок і кінець.
Подивіться на фігуру, яка повинна у вас вийти.
На чому ми будемо подорожувати? (На літаку)
А що ми можемо часто спостерігати на небі після дощу?
Послухайте загадку. Кольори усі зібрала і півколом в небі стала. (Веселка) А кожен колір веселки дарує нам букву.
Веселка дарує нам першу букву (вивішую першу букву М)
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Гра «Так чи ні»
9– найбільше одноцифрове число.
У трикутнику 3 сторони.
Якщо число зменшити на кілька одиниць, треба додавати.
Числа при додаванні називають: перший доданок, другий доданок, сума.
У квадрата 5 сторін.
Числа при відніманні називають: зменшуване, від’ємник, різниця.
Веселка дарує нам ще одну букву (вивішую букву оранжеву О)
Приготували паперові планшети.
2. Усний «веселий» рахунок.
На травичці біля хати Метушаться цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Троє чорних, скільки всіх? (5)
Подивіться, угорі на ялинці снігурі. Тут – 4 і 3 – там, дайте лік всім снігурам. (7)
7 цукерок Петрик мав,
2 цукерки мамі дав,
2 – малій сестричці Олі,
Що зосталося Петрові? (3)
Скажуть жабки «Ква, ква, ква! Ой, яка м’яка трава!» Тут 5 жабок, а там – 2.
Скільки разом їх в траві?
- Ваню, ти чому сердитий?
- Слив не можу полічити.
Сім було, дві я з’їв.
Скільки мамі залишив?
Ви справилися з цим завданням.
Веселка дарує нам ще одну букву (вивішую букву Л)
3. Математичний диктант.
Запишіть число, яке передує числу 2.
Число, яке менше за 3 на 1.
Число, яке більше 2, але менше 4.
На скільки число 2 менше 6?
Яке число стоїть між числами 4 і 6.
Сума чисел 3 і 3.
Число, яке більше за 6 на 1.
Число, попереднє до 9.
На скільки число 10 більше 1.
Відповідь: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Веселка дарує нам ще одну букву (вивішую букву О)
4. Каліграфічна хвилинка.
Я зараз прочитаю вам вірш, а ви здогадайтеся, яку цифру ми будемо писати .
У веселки 7 доріг
Всі хутенько я пробіг, Потім олівці узяв І її намалював.
Веселка дарує нам букву (вивішую букву Д)
Фізкультхвилинка.
ІV. Узагальнення та систематизація знань.
1. Кругові приклади (підручник с.75 завд. 3)
Веселка дарує нам букву (вивішую букву Ц)
2. Робота над задачами (підручник с.75 завд. 4)
Веселка дарує нам букву (вивішую букву І)
3. Диференційована самостійна робота
3 + * = 6 6-2+3= 6 + 2 =
9 - * = 3 2+3+1= 8 – 6 =
*+ 2 = 8 8-6+5= 5 – 2 =
*- 6 = 1 8 – 4 =
4. Робота з геометричним матеріалом. Завдання №5
V. Підсумок уроку.
Погляньте, скільки букв нам подарувала веселка. Прочитаємо разом слово, яке на ньому написано. МОЛОДЦІ!
Тому що на уроці ви: (відповіді учнів….чітко і правильно рахували… активно працювали над задачами……)
-Який вид завдань вам сподобався найбільше?