Конспект уроку з математики для 5 класу на тему "Мова і логіка" за комплексною програмою розвитку дітей "Росток".
Тема: розв´язування вправ з теми «Мова і логіка»
Мета: повторити складання числових і буквенних виразів, згадати істинні,
хибні висловлювання та попрацювати з блок – схемами.
Тип уроку: узагальнення знань, умінь, навичок
Підручник: 5 клас “Математика” автор Л.Г. Петерсон
Конспект уроку з математики для 5 класу за комплексною програмою розвитку дітей «Росток».
Тема: розв´язування вправ з теми «Мова і логіка»
Мета: повторити складання числових і буквенних виразів, згадати істинні,
хибні висловлювання та попрацювати з блок – схемами.
Тип уроку: узагальнення знань, умінь, навичок
Підручник: 5 клас “Математика” автор Л.Г. Петерсон
Хід уроку
1.Склади вираз для відповіді на запитання задачі:
а). Оля знайшла 28 грибів, а Катя на 15 грибів більше. Скільки грибів знайшли дівчатка разом?
б). Олегу сподобалась книжка за 5 грн 20 копійок, а грошей у нього було в 4 рази менше. Скільки ще грошей потрібно Олегу, щоб купити цю книжку?
в). У мішку було 50 кг картоплі. З нього брали 9 днів по 2 кг щодня. Скільки картоплі ще залишилось у мішку?
г). У класі 22 учні. З них після уроків додому пішли b чоловік, а решта поділилися на 3 команди для гри. Скільки чоловік у кожній команді?
д). У шаховому гуртку b учнів, а у волейбольному у 3 рази більше. На скільки учнів менше у шаховому гуртку, ніж у волейбольному?
е). Площа баскетбольного майданчика b , а довжина 20 м. Яка його ширина?
є). Літаку треба пролетіти c км. За годину він пролітає d км. Скільки кілометрів йому залишиться летіти після двох годин польоту?
ж). У Марійки було a цукерок, у Катрусі – b цукерок, у Дмитра с цукерок, а в Олекси – d цукерок. Вони захотіли поділити їх порівну. Скільки цукерок дістанеться кожному?
2. Перевіримо ваші знання за 4 клас.
I варіант |
II варіант |
1) + |
1) + |
2) - |
2) - |
3) + |
3) + |
4) 5 + 1 |
4) 6 + 1 |
5) 5 - 3 |
5) 4 - 3 |
6) 4 + 2 |
6) 5 + 2 |
7) 8 - 7 |
7) 7 - 6 |
8) 1 + 3 - 2 |
8) 1 + 3 -2 |
9) 10 - 5 + 1 |
9) 9 - 4 + 1 |
10) 4 - (8 - 7) |
10) 5 - (9- 8) |
3. Відповіді
I варіант |
II варіант |
1) |
1) |
2) 0 |
2) 0 |
3) = 1 |
3) |
4) 6 |
4) 7 |
5) 2 |
5) 1 |
6) 6 = 7 |
6) 7 = 8 |
7) |
7) |
8) 2 |
8) 2 |
9) 5 = 6 |
9) 5 = 6 |
10) 4 |
10) 5 |
4. Фізкультхвилинка.
Руки в сторони та вгору —
На носочки піднялись.
Підніми голівку вгору —
Й на долоньки подивись.
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Раз — присіли, руки прямо.
Встали — знову все так само.
Повертаємося вправно,
Все виконуємо гарно.
Вліво-вправо повернулись
І сусіду усміхнулись.
5. А зараз ми з вами побудемо маленькими програмістами. Виконати обчислення за алгоритмом, заданим блок – схемою.
ТАК НІ
6. Вибери всі істинні і хибні висловлювання і вгадай слово.
Істинні |
Хибні |
1 Г 3 · 2 = 6 |
1 А 2 · 5 = 19 |
2 А 7 > 10 |
2 Н 4 > 1 |
3 Е 11 – 2 = 9 |
3 Л 1 · 3 – 6 = 9 |
4 П 4 + 7 = 17 |
4 К 3 · 8 = 24 |
5 О 18 · 2 = 36 |
5 Г 3 + 9 = 11 |
6 Р 15 ≤ 3 |
6 О 14 ≤ 17 |
7 М 16 ≤ 16 |
7 Е 1 ≥ 3 |
8 І 22 : 2 = 12 |
8 С 4 · 3 = 12 |
9 Е 3 + 8 = 11 |
9 Б 3 · 8 = 25 |
10 С 36 – 8 = 26 |
10 Т 5 – 2 = 3 |
11 Т 4 ≥ 4 |
11 Р 11 – 11 = 6 |
12 К 4 + 1 = 6 |
12 І 7 + 1 = 8 |
13 Р 15 · 2 = 30 |
13 А 7 ≤ 5 |
14 І 14 : 2 = 7 |
14 С 8 > 2 |
15 Я 21 : 7 = 3 |
15 Я 3 – 3 = 0 |
Відповіді:
1. Геометрія
2. Алгебра
7.Ров´язати рівняння
1. 60 · (y : 40 + 4) = 720
2. 39 – (15x + 48) : 27 = 35
Відповіді
1. Y = 320
2. X = 4
8. Домашнє завдання:
№ 320 (1), 317 (1), 316 (1), 302*.
9. Підсумки уроку:
Наведіть приклади істинних і хибних висловлювань з галузі математики, географії, життя класу.
Дякуємо за увагу !