Конспект уроку
з математики 1 клас
Розв’язування задач різних типів. Складання задач за схемами та малюнками.
.
Тема. Розв’язування задач різних типів. Складання задач за схемами та малюнками.
Мета: продовжити роботу над формуванням поняття «задача»; закріпити знання учнів про структурні елементи задачі; вчити складати задачі за малюнками та за поданою рівністю; вчити складати задачі за малюнками та за поданою рівністю; розв’язувати задачі на знаходження остачі; удосконалювати обчислювальні навички; виховувати любов до природи та дотримування правил поведінки у лісі.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Схилились до праці голівки мерщій.
Ти всі перешкоди здолати зумій.
Працюй наполегливо, швидко, старанно,
Щоб жодна хвилина не втратилась марно.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-Діти, як називається місце, у якому росте дуже багато дерев? Ліс
-А хто з вас був у лісі?
-Які дерева, кущі ви там бачили?
-Яких правил поведінки слід дотримуватися у лісі?
-Чи можна до лісу йти без дорослих? Чому?
А от хлопчик Петрик не послухався старших, пішов до лісу сам і заблукав. Сів він на пеньочок і гірко заплакав. (Ілюстрація хлопчика)
Любі хлопчики й дівчата,
Радий вас усіх вітати.
Петриком мене всі звуть
Помандруєм разом в путь!
Я у лісі заблукав
Між дерев й високих трав.
Довго вже блуджу я в ньому,
Хочеться мені додому.
Натрудив добряче ноги,
Та не знаю я дороги.
То ж мене не залишіть,
Шлях знайти допоможіть.
-То що, діти, допоможемо Петрикові?
А для того, щоб швидше допомогти хлопчикові вибратися з лісу, я запросила до нас в гості лісових мешканців, які дуже добре знають усі стежини в лісі.
Та кожне звірятко підготувало для нас ряд завдань, які ми повинні виконати і лише тоді Петрик знайде дорогу додому.
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.
-Хто першим допоможе хлопчикові, ми дізнаємося, коли відгадаємо загадку.
Я- красуня хитрувата
Вбрана пишно, як на свято.
Стережіться зайченята,
Коли вийду полювати. (Лисичка) (Ілюстрація лисички)
Лисичка хоче, щоб ви назвали числа від 3 до 9; від 10 до 4;
-яке число підчас лічби стоїть за числом 6;
-назвати число попереднє до числа 7; 5; 9.
Гра «Так чи ні»
-5 пальців на руці;
-2 вогники у світлофора;
-тиждень має 7 днів;
-у трикутника 4 сторони.
Показала Лисичка Петрикові в яку сторону далі йти, махнула хвостиком і побігла в ліс.
Йде хлопчик стежиною, аж тут вдалині посеред лісу
Засвітились очі хижі.
Сірий звір чатує в хащах,
Не піду туди нізащо. (Вовк) (Ілюстрація вовка)
Попросив хлопчик у вовчика про допомогу. Вовк погодився допомогти, але спершу потрібно покидати у поштові скриньки листи, які писали лісові звірята до Святого Миколая.
Гра «Листоноші»
На дошці намальовані дві скриньки з номерами та конверти з прикладами. Потрібно розв’язати приклади і з’єднати листи з скринькою відповідного номеру.
-Давайте і тут Петрикові швиденько допоможемо.
Подякував Вовчик хлопчикові за допомогу і провів його крізь густі дерева та кущі на широку лісову дорогу.
Йде Петрик і роздумує, чому батьків не слухав, сам до лісу пішов. Та тут почув шелест між листочками.
Я маленький їжачок
Весь із гострих голочок.
Через увесь широкий ліс
На спині грибочки ніс. (Ілюстрація їжачка).
-Чого засумував хлопчику?
-Я заблукав і не можу знайти дорогу додому. Допоможи мені, добрий Їжаче.
-Гаразд, допоможу. Та спершу давай виконаємо завдання вчительки Сови. Потрібно заселити числа у будиночок під номером 8.
(Повторення складу числа )
Втомився хлопчик сів на пеньочок відпочити. А ми за цей час виконаємо фізкультхвилинку.
Працювати перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо вправи починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали.
Раз -присіли, два-присіли
І за парти тихо сіли.
Вивів Їжачок Петрика з лісу. Хлопчик подякував й уже хотів іти дальше додому, аж тут прилетіла Сова, яка поверталася з лісової школи. (Ілюстрація сови)
-Почекай, Петрику, додому ти потрапиш тоді, коли виконаєш і мої завдання.
Це буде тобі наукою за те, що не слухаєш старших.
Нічого було хлопчикові робити, сів на травичку і уважно слухав науку мудрої Сови.
ІV. Розвиток математичних знань.
Повідомлення теми і мети уроку.
-Повторення структурних елементів задачі.
1.Розв’язування цікавих задач.
Сім пташок зліпив Семенко
І одну мала Оленка.
Діти, ви б не полічили,
Скільки всього птиць зліпили?
По дорозі зайчик біг,
Ніс 6 яблук на обід.
Два з них впало, покотилось.
Скільки яблук залишилось?
2. Робота за підручником.
Завдання 1.
-Скільки пташок сиділо на годівниці?
-Скільки пташок полетіло?
-Скільки пташок залишилося?
Складання задачі за малюнком.
Завдання 2.
-Скільки пиріжків спекла бабуся?
-Скільки пиріжків з’їли онуки?
-Скільки пиріжків залишилося?
Складання задачі за схемою.
3. Робота в зошитах з друкованою основою.
Зошит свій я відкриваю
Та під нахилом кладу.
Сяду рівно, не зігнусь.
За роботу вмить візьмусь.
4. Робота в парах на картках. Складання задач за малюнками.
V. Підсумок уроку.
Слухав уважно Петрик пояснення Сови, виконував всі її завдання і вона відпустила його додому. А нам він подякував за допомогу.
-Що ми сьогодні робили на уроці?
-З яких частин складається задача?
-Які завдання вам сподобалось виконувати?
-Чому хлопчик Петрик заблукав у лісі?
-Яких правил поведінки слід дотримуватися у лісі?