Конспект уроку з математики Тема:: «Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 5 і таблиці ділення на число 5. Розв’язування задач різних видів»

Про матеріал

Конспект уроку з математики Тема: «Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 5 і таблиці ділення на число 5. Розв'язування задач різних видів»

Мета :формувати вміння застосовувати прийоми множення і ділення на 5, у процесі розв'язування виразів і задач; закріплювати вміння розв'язувати задачі ; розвивати кмітливість, мислення , увагу; виховувати пізнавальний інтерес, любов до природи

Перегляд файлу

Урок з математики

2 клас

Тема: «Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 5 і таблиці ділення на число 5. Розв’язування задач різних видів»

Мета :формувати вміння застосовувати прийоми множення і ділення на  5, у процесі розв’язування виразів і задач; закріплювати вміння розв’язувати задачі ; розвивати кмітливість, мислення , увагу; виховувати пізнавальний інтерес, любов до природи

Обладнання: підручник, зошит,  конверти з геометричним матеріалом, смайлики, картки-гривні, відеоматеріали, наочність, інтерактивна дошка

Тип уроку: Урок-гра.

Хід уроку

І.Організація класу до уроку

          - Привітання.

           Вчитель.

Любі діти, до нас у клас

Завітали гості щирі.

Привітайте ж в добрий час

Гостей усмішкою й миром.

Діти.

Ми вам раді, люди добрі,

І вітаємо щиро вас.

І запрошуємо ласкаво

На урок у другий клас.

 

Вчитель. Всі сідайте тихо, діти, домовляємося не шуміти,

                 руку гарно підіймати, на уроці не дрімати,

                 а знання мерщій хапати.

     То ж гаразд, часу не гаєм і урок вже починаймо.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель. Урок почнемо без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

Сядемо рівненько,

Цифри виведемо гарненько.

Для цього проведемо каліграфічну хвилинку)

5.Каліграфічна хвилинка з логічним завданням

- Писатимемо число 42. ( Діти пишуть число та дають йому характеристику) та запишемо 23 лютого , класна робота.

1. Розташуйте числа в порядку зростання

 

Це число ми пишемо сьогодні не випадково. Воно пов'язане з нашою бджілкою. (42 дні триває життя робочої бджоли)

ІІ. Мозковий штурм.

  •                   Діти, який настрій у вас  сьогодні?  Зобразіть його на обличчі.
  •                   C:\Documents and Settings\Admin\Рабочий стол\Мама\Новая папка\загруженное.jpgC:\Documents and Settings\Admin\Рабочий стол\Мама\Новая папка\Фото0118.jpg
  •                   Моє запитання не випадкове. Чи завжди ми посміхаємось?  А  які ще обличчя у вас бувають?
  •                   Подивіться на екран. Ви бачите міміку, яка відображає різний психологічний стан людини.

-Прочитаймо(сумний, веселий,  засмучений).

- А тепер посміхніться самі до себе, усміхніться до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами, усміхнувшись їм.

- Я дуже хотіла б, аби такий настрій був у нас усіх до кінця уроку.

Сьогоднішній урок - незвичайний. З нами буде працювати

Ця маленька трудівниця
Мед збирає, як годиться:
Все у вулик, все у соти,
Не цурається роботи!

Бджілка .

А зараз до вашої уваги інформація «Хочу знати все про бджіл»

Бджолина сім’я дуже велика.

Щоб зібрати 1 кг меду, бджола робить до 65 тисяч вильотів,відвідавши при цьому 45 -64 мільйонів квіток.

Здавна бджола на Україні вважається священною комахою. Спостерігаючи за життям бджолиної сім’ї,людина знаходила в ньому багато повчального і для себе. Недивно, що в народі стільки приказок про бджолину працьовитість, рішучість, з якою вони захищають своє житло від сторонніх посягань і, звичайно ж, про мед:

Бджола мала, а й та працює.

Бджола маленька, та мед солоденький.

Бджола працює не для себе, а для людей.

Цілющі властивості бджолиної продукції:

Україна входить до п'ятірки країн - найбільших виробників меду.Види меду, який виробляється в Україні: мед акацієвий, мед гречаний,мед липовий,  мед соняшниковий та інші.

Він посідає  перше місце серед усіх ліків, що нам дарує природа.

-Так, які це комахи?

- Так, це дуже працьовиті комахи.

- Навіть у місті Тернополі споруджено пам'ятник бджілці -трудівниці.

Бджола – символ працьовитості, організованості, порядку.

Я хочу,щоб і ви були таким ж працьовитими і досягли високих результатів.

2. Мотивація навчальної діяльності.                                                                                                                                                                                        За кожне вірно виконане завдання ви отримаєте краплину меду, тобто кольорову фішку.

В кінці уроку ми з’ясуємо, хто ж назбирає найбільше фішок. Будьте уважні!

Бажаю успіху!

3. Оголошення теми уроку

-Тема нашого уроку  Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 5 і таблиці ділення на число 5. Розвязування задач різних видів

        І тому вам сьогодні необхідно:

Міркувати — швидко!

Відповідати — правильно!

Лічити — точно!

Писати — гарно!

ІІ. Актуалізація опорних знань та навичок

1.Бджілка приготувала нам гру «Веселий вулик» і хоче перевірити, як ми знаємо таблицю множення і ділення числа 5 (лерин апр)

Підсумок: кожен учень, що дав правильну відповідь, отримує фішку.

- Молодці, діти!

2.Усний рахунок (на дошці дві бджілки і квітки)

18:3*5:5*6-12

3.Гра «Віконечко»

Уставити такі числа, щоб рівності стали правильними

22 +    =60

-  20 = 50

15 -   =9

4. Бджолиний диктант

1. Добуток  чисел 5 і 5 зменшити у 5 разів (5)

2. Добуток чисел 2 і 8 зменшити на 6

3. Добуток чисел 5 і 7 зменшити на 5

4. Частка чисел 45 і 9 збільшити на 30

5. добуток чисел 5 і 9 зменшити на 3

    ІV. Вивчення нового матеріалу 

  1. Робота з підручником

Поки ми з вами писали бджолиний диктант, то сонечко заховалось за хмарку. Погляньте на цю хмаринку. Вона сховала сонечко. Ми допоможемо сонечку засяяти на небі, якщо обчислимо вирази №685 на с. 104. 

Знов визирнуло сонечко і бджілка знову вилітає на роботу.

А далі Бджілка пропонує погратися в гру «Магазин».

А для того, щоб нам придбати щось у магазині, що нам потрібно мати?

- Так, діти, гроші.

2. Розповідь про історію виникнення грошей

Дуже давно у наших предків виникла необхідність обмінюватись товарами. Так виникли перші гроші, їх називали товарними грошима.

Це були:сіль, вівці, корови, бики, риба.

Чим більше люди виробляли товарів, тим складніше ставало їх міняти.
І тоді люди придумали гроші, спочатку це були злитки (бруски, пластинки), а потім монети круглої форми з міді, бронзи, золота, срібла.

Але металеві гроші були важкі, тому на зміну їм прийшли паперові.
-А яка грошова одиниця використовується в Україні?

-Гривня.

- Для чого потрібні гроші?  

3.Робота в групах. Для кожної групи є конверт з грошима, правда, це гроші несправжні, вони іграшкові копії гривні. У вас є купюри по 1, 2, 5, 10гривень.

Наша бджілка вирішила продати свій мед умовно 20 грн. за маленьку банку. Якими купюрами можна розрахуватись за мед? 

- Для того, щоб дізнатись, де зберігають гроші, я пропоную вам розгадати ребус

То де зберігають гроші?

4.Фізкультхвилинка

Час настав для відпочинку ,

Проведем фізкультхвилинку.

5.Задача «Квіткова галявина»

У соті бджілка несе квітковий нектар, який збере з кожної квітки, тому давайте перенесемось за бджілкою на квіткову галявину

 

Давайте розглянемо малюнок.

- Подивіться уважно, яка відстань від вулика до рожевої квітки, скільки метрів?

- Яка відстань від рожевої до жовтої квітки, скільки метрів?

- Яка відстань від жовтої квітки до куща?

Наше завдання з вами: знайти загальну відстань від вулика до куща.

- Щоб знайти загальну відстань, що нам потрібно знати…….

(частини відстаней)

- Як? Якою дією?

Розв'язання:

50+10+20=80 (м)

Відповідь: 80 м

6. Робота над задачею

  •                   Що ви знаєте про задачу?

Ми активно знову працювали,

Над задачею творчо мудрували.

Запишемо в зошиті свої думки,

Хай нашим успіхам всі радіють залюбки.

Задача №686

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та план розвязування задачі:

  1. Скільки літрів молока надоїли від кози і вівці разом?
  2. Скільки літрів молока надоїли від корови
  3. Скільки літрів молока надоїли?

7. Геометричний матеріал.

А тепер для наших бджілок-трудівниць ми з геометричних фігур повинні скласти будиночок.

Як називається цей будиночок?

Назвіть, з яких фігур складається вулик.

V. Підсумок уроку. Домашнє завдання

Заглянуло Сонечко до нас на мить,

Дуже швидко час біжить.

Вже підсумки нам потрібно підбити ,

Чого зуміли всі ми досягти?

Ваше завдання дістати з вулика картку , прочитати речення і дати на нього відповідь.

Отже, сьогодні ми виконували завдання на множення і ділення , додавання і віднімання числа 5.

Бджілка дякує вам за гарну працю і хоче, щоб ви порахували, скільки крапель меду встигли зібрати за урок.

-Діти , у вас на партах  смайлики,  оберіть один з них, який відображає ваш настрій в кінці уроку, і прикріпіть свій смайлик під тим смайликом,  який співпадає з вашим настроєм.

- Я задоволена, що більшій кількості з вас сподовбався наш урок.

Домашнє завдання

Бджілка дуже працьовита, вона і вдома мало відпочиває,  вона пропонує вам записати домашнє завдання.

Всі ви добре працювали,

На уроці не дрімали,

Гостей  гарно зустрічали

І всі завдання розв’язали.

Продзвенів  дзвінок
Та й закінчився урок.
За який спасибі всім:
і дорослим, і малим. 

Але наша бджілка на згадку про наш урок хоче всім подарувати корисні подарунки – продукт своєї діяльності – мед.

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
9 серпня 2022
Переглядів
734
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку