Конспект уроку з мистецтва для 4 класу на тему "Кольори веселки"

Про матеріал
Розробка уроку на заявлену тему, мета якого навчити здійснювати аналіз картин та визначати жанр за поданим текстом та візуально; поглиблювати поняття про теплу та холодну гаму кольорів, вчити учнів передавати на малюнку власний задум засобами кольору і техніки; виховувати інтерес до творів мистецтва;
Перегляд файлу

 Тема уроку. Кольори веселки.

Мета уроку:

  •          в бесіді про веселку звернути увагу дітей на особливості та кольори веселки, поглиблювати поняття про теплу та холодну гаму кольорів, вчити учнів передавати на малюнку власний задум засобами кольору і техніки.
  •          розвивати вміння демонструвати отримані практичні навички та досягнення в царині мистецтва, а саме: уважно слухати  та аналізувати музичний твір, розрізняти на слух пісні за поданим уривком, здійснювати аналіз картин та визначення жанру за поданим текстом та візуально.
  •          виховувати інтерес до творів мистецтва та виконання практичних видів робіт.

Тип уроку: комбінований, урок узагальнення знань.

Обладнання: мультимедійна презентація, запис музичних творів, ілюстрації картин різних жанрів, інструменти для роботи з малюнками.

                                                  Хід уроку

І. Організаційний момент.

   Мотивація до навчання.                        

                                                           В колі друзів краще працювати.

                                                           Легше думати, співати й малювати.

ІІ. Робота над темою уроку.

  1. Вступна бесіда.
  •          Дітки, а чи знаєте ви, що таке веселка?
  •          Звідки вона береться і коли виникає?
  •          Скільки кольорів веселки ми можемо побачити?
  •          Яка послідовність кольорів веселки? Назвіть.
  1. Повідомлення теми уроку.

Тема. Кольори веселки.

 

  1. Продовження бесіди.
  •          Візьміть кружечок такого кольору,

який вам найбільше подобається.

  •          Підніміть вгору кружечки теплих

кольорів. А тепер – холодних.

  •          З яких кольорів утворюється зелений? Чому його називають нейтральним?
  1. Сприймання та інтерпретація мистецтва.

Завдання «Відгадай мелодію».

( діти слухають уривок і намагаються відгадати з якої він пісні)

Завдання «Аналіз музичного твору».

Завдання «Галерея образів».

(діти слухають вірші і відгадують про який жанр йде мова,  знаходять картину, яка відноситься до цього жанру)

Хто тобі позує зранку

Без утоми і нудьги?

Купа овочів на ганку,

Стіл, дідусеві штани… (Натюрморт)

 

Ой, як гарно навкруги!

Все засипали сніги.

І хатинки, і стежки,

І смереки й явори. (Пейзаж)

 

Червона корова і коник гнідий,

І чорна ворона та котик прудкий. (Анімалістичний жанр)

 

На вулиці художник малював,

А перед ним сиділа, з синіми очима,

Красуня-дівчина і вітер розвівав

Волосся над округлими плечима. (Портрет)

 

Нумо швидше,  коню,

з нами вирушай

у чудесну казку,

в таємничий край. (Казковий жанр)

Фізкультхвилинка

Співання пісні «Барви рідної землі» та виконання рухів під відеоролик.

  1. Споглядання творів мистецтва.

C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\8.jpg                         

                          

 

                        6.

 

  1. Художньо-творча діяльність.

Створити композицію за власним задумом, в будь-якому жанрі.

Техніка виконання на вибір.

Умови завдання: виконати малюнок тільки у теплих або холодних кольорах.

  1. Практична діяльність учнів.

ІІІ. Підсумок уроку.

Демонстрація  власних творчих досягнень.

 Створення виставки дитячих робіт.