Конспект уроку з мистецтва для 4 класу на тему "Весняні образи в скульптурі"

Про матеріал
Розробка уроку на заявлену тему, мета якого розвивати вміння порівнювати, зіставляти, надавати характеристику та аналізувати скульптурні твори; виховувати інтерес до творів скульптури та творчості скульпторів.
Перегляд файлу

Тема уроку. Весняні образи в скульптурі.

Мета уроку:

  •          провести бесіду про мистецтво скульптури, поглиблювати уявлення про форму в скульптурі, ознайомити із засобами виразності скульптури, вдосконалювати навички роботи з пластиліном;
  •          розвивати вміння порівнювати, зіставляти, надавати характеристику та аналізувати скульптурні твори;
  •          виховувати інтерес до творів скульптури та творчості скульпторів.

Тип уроку: комбінований, урок заглиблення в тему.

Обладнання: мультимедійна презентація, дитячі роботи з пластиліну,  інструменти для роботи з пластиліном, зображення різних видів скульптурних творів, відеозапис музичного твору «Школа – весела сім’я» (сл. А. Орел, муз. О. Антоняка).

                                                     Хід уроку

І. Організаційний момент.

Мотивація до навчання.

                                                     Зі снігу й льоду вийшла в світ

                                                     Убрана в ніжний первоцвіт.

                                                     З граніту, глини чи тепла –

                                                     Весна в скульптурі ожила.

ІІ. Робота над темою уроку.

  •          Чи здогадались, діти, про що піде мова на сьогоднішньому уроці?
  1. Повідомлення теми уроку.

    Тема. Весняні образи в скульптурі.              C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\скульптура.jpg      

       Вступна бесіда.

  •          Що таке скульптура?
  •          З яких матеріалів створюють скульптури? Назвіть.
  1. Завдання «Встанови відповідність»

( діти з’єднують попарно слова, щоб встановити відповідність)  

Виліплюють                       каменю

Відливають                        глини

Вирізують                           металу

Висікають                           дерева

                                             гіпсу

                                             пластиліну

Продовження бесіди.

  •          Якими бувають скульптури за формою? (круглі, рельєфні)
  •          Що є засобами виразності круглої скульптури? (об’єм, фактура, пропорції, силует, тривимірність, світлотінь).
  •          Які бувають рельєфи? (барельєф, горельєф, контррельєф)

ІІІ. Сприймання та інтерпретація мистецтва.

       Гра «Знавці скульптурних форм»

(учні дивляться на екран і вирушають усі разом у віртуальну подорож, де переглядають приклади скульптур і визначають її форму)

        

        

Фізкультхвилинка

( співання пісні «Школа – весела сім’я», виконання рухів під відеоролик)

ІV. Художньо – творча діяльність.

  1. Бесіда про головні  жанри скульптури.

( часто -  портрет, історичний, побутовий, рідше -  анімалістичний, пейзаж)

  1. Виконання практичної роботи в групах. Техніка виконання – повітряний пластилін.

 І група

Створення круглої скульптури «Весняні образи».

ІІ група

Створення рельєфної скульптури «Весняні образи».

V. Комунікація через мистецтво.

Демонстрація образотворчих скульптурних досягнень.

Визначення власних емоцій від роботи над створенням ліплення композиції.

VI. Підсумок уроку.

Створення виставки дитячих робіт.

              C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\0-02-05-93dbe01a5db6d1309ee1f140e122375ebc9c0c4081297e63341d088d3d07878c_eaaa85a612b5a20a.jpg                C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\0-02-05-278265675a002523a7030e33ba62f6899803fc3a179afc3efeead9f57ae58785_1a3a41c2c9c7bd91.jpg

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 травня
Переглядів
20
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку