Конспект уроку німецької мови (друга іноземна) для учнів 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів з використанням сучасних інтернет – сервісів. Автор підручника – Світлана Сотнікова.
Haustiere (Домашні тварини)
Мета: ознайомити учнів з новими лексичними , активізувати їх у мовленні, розвивати вміння читати, сприймати на слух і розуміти прослухане, розвивати навички діалогічного мовлення; ознайомити учнів з різними видами тварин та їхніми особливостями; розвивати інтелектуальну, емоційну сфери особистості учнів та їх мовленнєву реакцію; виховувати в дітях любов до тварин.
Обладнання уроку: підручник, робочий зошит, аудіо-диск, граматичні схеми, роздатковий матеріал.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
I. Почaток уроку
1. Привітання
-Guten Tag, liebe Kinder! Wir beginnen unsere Stunde.
2. Комунікативна хвилинка
-Wer fehlt heute?
-Der wievielte ist heute?
-Und welcher Tag der Woche ist heute?
3. Фонетична розминка
Alle Tiere sind wie Menschen,
Haben Vater, Mutter, Kinder,
Lieben Sonne, Wind und Wasser,
Frühling, Sommer, Herbst und Winter.
Alle Tiere sin duns Freunde.
Darum sollen wir lieben.
4. Повідомлення теми і мети уроку
II. Основна частина
1. Контроль домашнього завдання
2. Актуалізація опорних знань
а) повторення л.о
die Kuh - die Kühe das Schwein – die Schweine das Pferd – die Pferde der Hund – die Hunde
das Schaf – die Schafe der Hund – die Hunde das Huhn – die Hühner die Katze – die katzen
der Hahn – die Hähne
б) малюнковий диктант
в) самостійна робота (однина – множина)
das Schwein - …. die Hühner - ….. die Kuh - …..
die Pferde - ….. die Katzen - …… das Schaf - …..
die Schafe - …. der Hahn -…. der Hund - …
https://learningapps.org/1297330
3. Вивчення нового матеріалу
а) ознайомлення з новими л.о
(презентація )
б) запис множини іменників
(пошук в словничку в групах)
4. Виконання тренувальних вправ
а) читання діалогу ( стр.121 впр. 2)
- Wenn hat Inga? Wohin kommt sie?
б)розвиток діалогічного мовлення
( за зразком впр. 2)
-Spielt andere Dialoge, gebraucht die Namen von anderen Tieren.
в) аудіювання ( робота в парах)
( виконання впр 3, стр 122)
- Hört den Text und ratet mal, welche Haustiere haben die Kinder.
г)робота з деформованим текстом (робота в парах)
Mein Freund
Mein Freund Heinz hat zu Hause einen Papagei. Er heiß Paro. Der Papagei ist neun Jahre alt. Er ist ganz bunt: rot, braun, grün, weiß, blau, schwarz, gelb.
„Paro ist mein bester Freund“- sagt Heinz. – „Ich lehre ihn sprechen. Paro ist ein guter Schüler.„
Mein Freund
Mein Freund …….. hat zu Hause einen ……. . Er heiß …… . Der Papagei ist …… Jahre alt. Er ist ganz …… : rot, braun, grün, weiß, blau, schwarz, gelb.
„Paro ist mein bester ….. “- sagt Heinz. – „Ich lehre ihn …… . Paro ist ein guter ….. .„
Робота в https://learningapps.org/133260
III. Заключна частина
1. Домашнє завдання
Вивчити л.о, стр 122 впр. 5
2. Підсумок уроку
- Was haben wir heute gemacht?
- Also, ihr habt heute sehr fleißig gearbeitet. Ich bin mit der Stunde zufrieden. Ihr bekommt solche Noten…
3. Прощання
- Steht auf! Die Stunde ist zu Ende. Auf Wiedersehen!