Конспект уроку з образотворчого мистецтва для 5-го класу на тему "Колір - засіб виразності живопису. Тепла кольорова гама""

Про матеріал
Матеріал уроку має на меті закріпити поняття учнів про основні кольори, хроматичну і ахроматичну гаму кольорів, удосконалювати навички створення теплої кольорової гами, вивчати принципи композиційного рішення, розвивати асоціативне мислення, виховувати прагнення до самовираження
Перегляд файлу

 Тема уроку:  “Колiр - засіб виразності живопису. Головні кольори. Тепла кольорова гама ”

Мета:

- закріпити поняття про хроматичну та ахроматичну гаму кольорів, удосконалити навички створення теплої кольорової гами, вивчити принципи композиційного рішення;

- розвивати асоціативне мислення, пробуджувати естетичнi почуття дітей;

- виховувати прагнення до самовираження.

Тип уроку: комбінований

Методи: предметна дидактична гра, пояснювальні, виховання прикладом

Зоровий ряд, лiтературний та музичний:

Таблиця “Кольорове коло”, таблицi “Хроматичнi та ахроматичнi кольори”, зразок палiтри теплих кольорів, репродукцiї творiв М.Приймаченко та К.Бiлокур (презентація), музичний твiр  “Чорнобривцiв насiяла мати”, вiрш В. Новомирова “Україна”,  вирiзанi елементи пейзажу.

Обладнання для учнiв: фарби - акварель або гуаш, папiр, пензлi, палiтра

Хід уроку

Епiграф уроку: “Живопис-це поезiя, яку бачать…”

 Леонардо да Вiнчi

І.  Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

Учні діляться на дві команди: “хроматичні” та “ахроматичні”.

Завдання: підходячи по черзі до дошки, вибрати елементи пейзажу своєї “групи” кольорів та створити колективну композицію у жанрі “пейзаж”

Аналіз помилок, отримання балів за композицію.

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності. Бесіда

Ви всі, мабуть, любите природу, відпочивати на природі, їздити в подорожі і просто милуватись природою. А скажіть, як називається жанр живопису, в якому зображують природу? (пейзаж)

- А ви любите малювати природу?

На сьогоднішньому уроці ми використаємо наші знання про кольори в нашій роботі.

ІV. Повідомлення теми та мети уроку.

“Колiр-засiб виразностi живопису. Головнi кольори. Тепла кольорова гама”

V.  Пояснення нового матеріалу.

Емоційне входження в тему

Вчитель: в мистецтві ніколи i нічого не зображується просто так. Через зображення художник завжди виражає своє відношення, свої почуття та думки…

Можливості мистецтва… Колір…

Показ репродукцій (презентація).

Обговорення.   Аналіз картин

Що зображено на картині? (власні висловлювання учнів)

Де це відбувається?

Аналіз композиційного рішення:

Що є головним у картині?

Що до нас ближче, а що далі?

Плановість картини.

Оцінка колірного вирішення (який настрій передає картина)

Виявлення художнього образу твору.

Визначення жанру живопису.

Аналіз загального настрою картини.

Висловлювання особистого враження від твору.

Питання учням:

- які кольори відносяться до головних?

- як утворюються похiднi?

- назвати теплі кольори ( сонце, вогонь, осінь…)

- що таке гама? (ряд гармонійно поєднаних відтінків кольору)

VІ. Формування нових знань, умінь і навичок

Робота вчителя фарбами.

Для учнів тренувальні вправи по видах акварельних технік.

Види технік: робота по мокрому, розтяжка, відмивка, робота по сухому в повну силу.

VІІ. Практична робота

Учні виконують малюнок за поданою схемою:

1.Задум.

2.Ескіз, визначення розміщення аркуша.

3.Лінійна побудова.

4.Визначення кольорової гами.

5.Робота в кольорі (від загального до деталей; від найсвітлішого – до темного)

Композиція “Метелики над осінніми квітами”

1) Створити в альбомі палітру теплих кольорів (палітра - інструмент для настройки симфоній фарб, які дарує нам природа)

2) Метелики та квіти мають бути виконані графічно

Варіанти метеликів та квітів - на дошці (додатковий матеріал).

Дане завдання передбачає творче його виконання (індивідуальне), за власним задумом.

(Під час індивідуальної роботи вчитель включає аудіозапис, що налаштовує учнів до роботи). Вчитель працює з учнями індивідуально.

VІІІ. Підсумок уроку.

Аналіз робіт, виставлення оцінок. Бесіда на повторення/

- Яке творче завдання виконували?

- До якого жанру належить робота?

- Які теплі кольори використовували?

- Що означає термін "композиція"?

-З якими картинами ознайомились? Хто їх написав?

- Що нового дізнались?

- Враження від виконаної роботи.

ІХ. Домашнє завдання.

Завершити роботу вдома. Підготуватись до наступного уроку. Взяти папір, фарби.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
30 грудня 2023
Переглядів
784
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку