Конспект уроку з теми "Інформаційні моделі", 2 клас

Про матеріал
Метою даного уроку є: сформувати поняття моделі, предметної галузі, інформаційної моделі; розвивати вміння узагальнювати, міркувати, виділяти головне та систематизувати здобуту інформацію, застосовувати знання на практиці; виховувати інформаційну культуру учнів, інтерес до вивчення інформатики.
Перегляд файлу

ТЕМА: Інструктаж з безпеки життєдіяльності учнів. Інформаційні моделі

МЕТА:  сформувати поняття моделі, предметної галузі, інформаційної моделі; розвивати вміння узагальнювати, міркувати, виділяти головне та систематизувати здобуту інформацію, застосовувати знання на практиці; виховувати інформаційну культуру учнів, інтерес до вивчення інформатики.

ТИП УРОКУ: засвоєння нових знань

ОБЛАДНАННЯ: презентація, підручник

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організційний момент

1.1.Привітання

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

А старанно працювати.

1.2. Повторення правил безпечної поведінки в комп’ютерному класі

 - А зараз я хочу, щоб ви мені нагадали правила техніки безпеки в комп’ютерному класі?!

1.3. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

- Давайте з вами відгадаємо красворд і дізнаємося тему нашого уроку(Відповідь: модель)

1. Відомості про все, що ми бачимо, чуємо, відчуваємо

2. Назвіть орган, за допомогою якого ми отримуємо найбільшу кількість інформації

3. Якщо обрати інструмент "прямокутник" і затиснути клавішу Shift, то яку фігуру отримаємо?

4. Універсальний пристрій для роботи з інформацією

5. Як називається інструмент в графічномуу редакторі Paint, за допомогою якого можна креслити відрізки

6. Як називається пристрій для здійснення обчислень

- Яке ключове слово отримали? (модель)

- Сьогодні ви на уроці:

  •      Познайомитеся з моделюванням
  •      Дізнаєтеся, що таке матеріальна модель; інформаційна    модель та комп’ютерна модель
  •      Відпочинете
  •      Попрацюєте в графічному редакторі
  •          Скориставшись ребусом, продовж речення.

Людину оточують різні… 

ІІ.Основна частина

2.1. Розповідь вчителя.

Найчастіше людина пізнає світ через  моделі об’єктів.

Модель об’єкта— це зразок, який має властивості реального об’єкта.

- А зараз прошу вас відгадати загадку

Здивувалося маля:

Стала білою земля.

Щось кружляє, наче пух,

Наче зграя білих мух,

Та додолу опадає,

Все ретельно укриває. (сніг)

Це була словесна модель такого об’єкта, як сніг. За якими властивостями ви розпізнали, що йдеться про сніг?

Моделі реальних об’єктів можна поділити на дві великі групи: предметні й інформаційні.

Наприклад, предметною моделлю об’єкта Земля є глобус.

Інформаційною моделлю може бути фото Землі, зроблене з Космосу

2.2. Розглянь об’єкт будинок. Що може слугувати предметною моделлю цього об’єкта, а що — інформаційною?

(Коробка, тому що він чотирикутний.)

2.3. Що таке інформаційна модель?

- Візьміть іграшковий кубик. Опишіть його властивості. Розгляньте таблицю.

У яких формах представлена інформація про об’єкт іграшковий кубик?

  •          Ми створили інформаційну модель об’єкта іграшковий кубик.Давай-те тепер дізнаемось що таке інформаційна модель?

Інформаційна модель — це модель, що містить інформацію про властивості й стан об’єктів, процесів та явищ.

Модель, реалізовану за допомогою комп’ютера, називають комп’ютерною моделлю.

  •          А давайте з’ясуємо навіщо людина створює моделі?
  •              Оригінал уже не існує або ще не існує
  •              Розмір оригіналу не дає змоги ефективно досліджувати його
  •              Дослідження оригіналу може бути дуже дороговартісним або зашкодити здоров’ю людини
  •          Існують, діти, такі види моделей:
  •      Модель процесу
  •      Модель об`єктів 
  •      Модель явища

2. 4. Фізкультхвилинка

https://youtu.be/WE1EsSuhCd8

 

2.5. Практична робота в графічному редакторі Paint

2.6. Вправа для очей

2.7. Робота з танграмом

Танграм — це головоломка, яка складається з семи гральних кісток — пласких геометричних фігур, які називають танами, що складаються у різні форми. Завдання головоломки — створити задану форму з використанням всіх семи танів, які заборонено накладати один на один.

- Пропоную вам скласти модель будиночка з танграму

ІІІ. Заключна частина

3.1. Підсумок уроку

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 січня
Переглядів
498
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку