Конспект уроку з всесвітньої історії 7 клас "Матеріальний і духовний світ середньовічного суспільства"

Про матеріал
Використання інформаційно-комунікаційних технологій в процесі вивчення тем культури .Урок узагальнення. ( Нестерук Н.Р.,вчитель історії ЗЗСО І-ІІІ ст. Сокальського ліцею.№3 ) Адреса педагогічного блогу: http://historycokal3.blogspot.com
Перегляд файлу

 Конспект уроку всесвітньої історії  у 7 класі

 

Тема:Матеріальний та духовний світ середньовічного суспільства

Мета: повторити, закріпити й узагальнити матеріал розділу, закріплювати  вміння, навички, які формувалися під час його вивчення.

Очікувані результати:

Знати:

 хронологічні межі Раннього Відродження, дату розколу християнської церкви, час винайдення книгодрукування;

 основні наукові й технічні досягнення Середньовіччя;

 університетські центри Середньовіччя, межі поширення впливу католицької та православної церков.

Розуміти:

 основні відмінності між католицизмом і православ’ям;

 роль вчення Томи Аквінського у формуванні європейської правової системи;

 значення книгодрукування для розвитку європейської культури;

 історичне значення технічних досягнень Середньовіччя; наукових праць (відкриттів і винаходів) Роджера Бекона, Йоганна Гутенберга, П’єра Абеляра, художньої творчості Данте, Петрарки, Боттічеллі, Донателло та ін.;

 поняття «вітраж», «університет», «єретик», «інквізиція», «Альбігойські війни», «Раннє Відродження», «гуманізм», «романський стиль», «готичний стиль».

Вміти:

 розташувати в хронологічній послідовності відомості про розкол християнської церкви, поширення романського і готичного мистецьких стилів, книгодрукування, раннє Відродження;

 показати на карті університетські центри й міста, пов’язані з початком Відродження; межі поширення впливу католицької і православної церков;

 обґрунтовано оцінити вплив церкви на культуру й освіту;

 визначити причини і наслідки виникнення університетів; поширення ідей гуманізму і культури Раннього Відродження;

 розпізнати будівлі (храми) романського і готичного стилів.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації  знань

Обладнання: Пометун О.І.Всесвітня історія : підруч.для 7кл.загальноосвіт. навч.закладів/  О.І.Пометун,Ю.Б.Малінко.-К.:Видавничий дім «Освіта», 2015.-224с.:іл.; атлас «Історія середніх віків» «Картографія»,2010.

відеоматеріали( відеофрагмент  середньовічного церковного гімну Adoro Te Devote https://www.youtube.com/watch?v=-xs67InkZ3A), дидактична інтерактивна гра « Впізнай винаходи середньовічного суспільства» https://learningapps.org/display?v=p1qsag1ja17,дидактична інтерактивна  вправа «Порівняння католицької та православної церкви епохи середньовіччя » https://learningapps.org/display?v=p0rskw8kc17, вправа «Середньовічні університети на карті» https://learningapps.org/display?v=po4p2zh2317,

дидактична інтерактивна гра «Знайди пару:твір мистецтва та автор» https://learningapps.org/display?v=pkyv0r2e518,дидактична інтерактивна  гра - пазл « Розпізнай художні стилі», https://learningapps.org/display?v=ps4 y36ys217.

Тест « Матеріальний та духовний світ середньовічного суспільства» https://goo.gl/forms/1iMpG6AQnnCHOY332

 

Хід уроку

І.Організація навчальної діяльності учнів.

Урок проводиться в кабінеті інформатики.

ІІ. Учні прослуховують уривок середньовічного церковного гімну Adoro Te Devote та дають відповідь на питання:

  • Який вплив на середньовічне суспільство мала церква?
  • Наведіть приклади могутності церкви.

Учитель оголошує учням тему ,мету та  завдання уроку, інформує про основні форми роботи та правила виконання інтерактивних вправ під час уроку.

Звертає увагу на те,що всі дидактичні інтерактивні ігри учні можуть виконувати,як індивідуально так і  в парах. Проте,останній тест є індивідуальний.

На завершення виконання тесту надіслати форму .

IIІ. Учні виконують інтерактивні завдання,використовуючи табл.1

 

Тема

Інтерактивні

завдання

Скріншот сторінки

Інтернет- посилання

 

Наукові

 і технічні

 досяг

нення.

Дидактична

інтерактивна

гра

« Впізнай

 винаходи

середньовічного

суспільства »

 

https://learningapps.org/display?v=p1qsag1ja17.

Вплив

церкви на середньо-

вічне суспільство

Дидактична інтерактивна 

вправа

«Порівняння католицької та православної

церкви епохи Середньовіччя »

https://learningapps.org/display?v=p0rskw8kc17

Серед

ньовічні школи. Універси-тети.

Картографічна

вправа «Середньовічні університети на карті»

 

 

https://learningapps.org/display?v=po4p2zh2317

Раннє  Відрод-

ження

та гуманізм

 Дидактична

інтерактивна гра «Знайди пару:твір мистецтва та автор»

 

 

https://learningapps.org/display?v=pkyv0r2e518

Архітекту- ра  та мистецтво середньо-віччя.

Гра- пазл

 « Розпізнай

     художні стилі»

 

https://learningapps.org/display?v=ps4y36ys217

Підсум-

кове

завдання

Тест

Додаток 1

 

https://goo.gl/forms/1iMpG6AQnnCHOY332

 

 

 

 

 

Додаток 1.

Тест до теми« Матеріальний та духовний світ середньовічного суспільства»  

1. Позначте рік церковного розколу:

а) 988 р.; б) 1054 р.; в) 1096 р.; г) 1223 р.

2. Позначте церкви, які утворилися після церковного розколу:

а) православна; б) греко-католицька; в) католицька; г) римо-католицька; д) мусульманська.

3.Назвіть винахідника  книгодрукування в Європі

А) Петрарка, Б)  Бокаччо, В)Гутенберг ,Г) Ботічеллі

4.Риси якого архітектурного стилю можна побачити в церкві Святого Пантелеймона в Галичі?

Опис : https://lh5.googleusercontent.com/proxy/3-l5xVU3RjFLpCzZ3Y9YC8Nt5u-7FUIP6zhWjoIZ4f2WsaCSEVc9vvFxKv8i_KeyfnMm5Cb9TkvQtQWYkOeEkcPGCXIvd0dtq3t6IgDpPsmslUNq3bxAfBqzNLDzomseTJmCYVJCIpdpqZn3l9QBa08s5NPxstQ=w213-h160-k-no

5.Риси якого архітектурного стилю можна побачити в кафедральному костелі у Львові?

 Опис : Результат пошуку зображень за запитом "львівський кафедральний костел"

 

6. Виключіть зайве з логічного рядка: Петрарка,   Бокаччо,  Ботічеллі,Данте

7.Встановіть хронологічну послідовність подій

А)Розкол християнської церкви

Б) Поширення романського  стилю

В)Готичного мистецьких стилів

Г) Початок книгодрукування в Європі

8.Встановити відповідність :

А)інквізиція                     1.Вищий церковний суд

Б)єретик                           2.Віровідступник

В)гуманізм                       3.Грамота на відпущення гріхів

Г)альбігойські війни      4.Система поглядів на людину,як найвищу цінність

                             5.Хрестові походи католицької церкви для  боротьби з єретиками           

9. Встановіть відповідність між церквами та відмінностями в богослужіннях:

а) православна; 1) визнання чистилища;

б) католицька.   2) здійснення хрещення через занурення у воду;

                            3) посада кардинала;

                            4) здійснення богослужіння латинською мовою;

                            5) наявність ікон;

                            6) дозвіл на шлюб білому духовенству;

                            7) дозвіл на шлюб чорному духовенству.

10. «Привести у відповідність технічні винаходи та їх призначення».

1  лоція                                           А плавильна піч

2 домна                                           Б прилад для випалювання  гончарних   виробів

3 гончарна піч                                В карта берегових ліній

4 ткацький верстат                        Г прилад для отримання енергії води

                                                        5 верхньобійне водяне колесо      Д основна машина ткацького виробництва

6 астролябія                                    Е прилад для визначення координат корабля

7  каравела                                      Є  парусне судно

 

ІV. Домашнє завдання.

1.Повторити параграфи 20-24 підручника.

2.Скласти хмарку слів до теми « Матеріальний та духовний світ середньовічного суспільства».

 

 

 

 

 

docx
Додано
14 червня 2020
Переглядів
2349
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку