Сумський заклад загальної середньої освіти І - ІІІ ступенів №21
Сумської міської ради
Відкритий урок з курсу « Я досліджую світ » на тему “ Сонце ” в межах методичного тижня
з проблеми “ Дотримання академічної доброчесності та етики роботи з інформацією
під час освітнього процесу як основа єдиного інформаційно – цифрового простору ”
Учитель : Коваленко Т.М.
2023
Тема уроку . Сонце.
Мета уроку : формувати в учнів уявлення про Сонце, про значення сонячного світла і тепла для рослин , тварин , людини. Розширити знання дітей про Сонце як зорю та центральне тіло Сонячної системи.
Розвивати усне мовлення учнів , спостережливість , уміння аналізувати , робити висновки. Виховувати допитливість , бажання пізнавати природу.
Освітні ресурси :
1.Відеозустріч “Meet”
2.Освітній портал “Всім pptx” ( презентація Power Point «Сонце»( з власною доробкою))
3.Освітній сервіс Learninq apps.orq ( гра “ Космос ” )
4.You Tube канал ( відео про красу осені “ Золота осінь “ ; відео « Дивовижна зірка Сонце»
( Меланія Семів /сюжет до програми « Рожеві окуляри» ) , відео ( слайд - шоу ) за піснею Гайтани « Сонце нам сяє» , аудіозапис казки“Сонечко та хмаринка”).
5.Дитячий You Tube канал « З любов’ю до дітей » ( фізкультхвилинка за піснею
Анни Олєйнікової “Сонечко” , руханка « Раз , два , три »)
Хід уроку
І. Організаційна частина. Ранкова зустріч . 5 хв
1. Вітання.
Лагідне сонечко всіх нас вітає ,
Щастя і радості бажає.
Будемо разом усі мандрувати,
Будемо разом знання добувати.
« Все прекрасне на Землі народжується від світла небесного , від тепла ніжного і великої любові».
2.Обмін інформацією.
Тема « Яке значення має погода для людини ? » :
а) Читання вірша Н. Красоткіної « Поганої погоди не буває »;
б) бесіда ;
в) розповідь учителя.
3. Щоденні новини. Вправа « Погода ». Заповнення щоденника спостережень.
4. Вправа « Я – сонце ».
5. Релаксійна хвилинка. Відео про красу осені « Золота осінь ».
ІІ. Перевірка домашнього завдання. 7 хв
1.Бліц – опитування « Розумники ».
- Безмежний , безповітряний , темний , надзвичайний океан… ( космос).
- Які космічні тіла вам відомі ?
- Що входить до складу Сонячної системи?
- Назвіть планети Сонячної системи.
- Перша планета Сонячної системи…
- Третя планета від Сонця…
- По чому рухаються планети навколо Сонця?
2. інформація про астероїди , комети , метеороїди.
3.Гра « Космос » ( освітній сервіс Learninq apps.orq ).
- Назвіть предмети , які ви бачите.
( Місяць , Земля , Сонце , супутник , космічний корабель.)
4. Руханка « Раз , два , три »( Дитячий You Tube канал « З любов’ю до дітей »).
ІІІ. Вивчення нового матеріалу. 23 хв
1.Загадка про зорі.
Торох , торох , розсипався горох.
Почало світати – нема що збирати.
- Справді , на вечірньому небі ми бачимо багато зірок. А як тільки починає світати –
вони зникають.
- А чи є зорі , які світять вдень? Як ви думаєте ?
2. Робота з презентацією Power Point «Сонце»( з власною доробкою).
- Перша зупинка « Загадкова».
Оголошення теми і мети уроку.
- Друга зупинка « Сонячна» ( слайди про Сонце ; відео « Дивовижна зірка Сонце»
( Меланія Семів /сюжет до програми « Рожеві окуляри» ); асоціативний кущ « Дари Сонця ».
- Третя зупинка « Танцювальна»
( фізкультхвилинка за піснею Анни Олєйнікової “Сонечко” ).
- Четверта зупинка « Сонце і рослини».
- П’ята зупинка « Сонце і тварини».
- Шоста зупинка «Сонце і людина».
- Сьома зупинка «Казкова»
( прослухати аудіозапис казки“Сонечко та хмаринка”, дати відповіді на запитання (You Tube канал)).
3. Робота з підручником ( С. 62 – 66). Читання статті , бесіда за змістом тексту.
Поміркувати , чи завжди сонячні промені корисні для здоров’я людини , що відбудеться на Землі , якщо раптом згасне Сонце.
4. Робота в зошитах ( С.24 – 25 ).
5. Робота з прислів’ям « Сонце гріє , Сонце сяє – вся природа воскресає ».
ІV. Підсупок уроку. 4 хв
- Восьма зупинка « Підсумкова ».
1.Продовжіть речення « Сонце – це…
2. Доведіть важливість Сонця для життя на Землі.
3. Охарактеризуйте Сонце як зорю.
4. Прослухайте пісню Гайтани « Сонце нам сяє» (You Tube канал), переглянувши слайди.
V. Домашнє завдання. 1 хв
С. 62 - 66 - прочитати текст , дати відповіді на запитання.
Дібрати народні прислів’я та приказки про Сонце – 1 група.
Намалювати ілюстрацію до казки « Сонечко та хмаринка » – 2 група.