Тема: Тварини навесні
Мета:сформувати в учнів уявлення про зміни в житті тварин з настанням весни, навчити характеризувати ці зміни; закріпити знання про взаємозв’язок у природі; розвивати спостережливість за змінами в природі; виховувати турботливе ставлення до тварин.
Очікуванні результати:
учень/учениця:
Обладнання: підручник, робочий зошит, куточок природи, малюнки звірів на А4, роздруківка карток для досліду, мішечок чи коробка, презентація до уроку, ноутбук.
Хід уроку
1.Привітання
2. Ранковазустріч
– Добрий ранок, мої любі! Сонечко встало сьогодні дуже рано і посилає нам свій промінчик, вітаючись з нами. Тож давайте і ми привітаємось з ним.
Промінь падає в долоні – другу посміхнись.
Очі у небес бездонні – за руки візьмись.
Шелестить над нами листя – весело стрибай.
Хвиля мружиться іскристо – тож, і ти моргай!
Задощила раптом хмарка – руки підставляй!
Потім знову стало жарко – голову сховай.
А он пташечка злетіла – в небо задивись.
Після лине понад світом – другу посміхнись!
Запитання до дітей
_Клеять свій настрій на стенд.
Гра «Синоптик»
Розповідьвчителя
– Про неї кажуть: гарна, примхлива, дощова, холодна, тепла. Можна було б дібрати ще багатослів для її характеристики. Ми стикаємося з цим поняттям щодня. Саме її стан підказує, що слід одягати виходячи з дому. А ще дізнатися про неї допоможе правильно прочитаний акровірш.
Робота з акровіршем
По телевізору щодня,
О тій самій годині
Готуйся слухати прогноз.
Ой дощик буде нині!
До школи йдеш чи в іншу путь,
А парасольку незабудь.
Крісло автора
Давайте згадаємо: Діти задають питання.
Яка зараз пора року?(Весна)
2. Гра «Так чи ні»
Давайте всі разом згадаємо які явища відбуваються навесні. Я буду зачитувати твердження, якщо таке явища відбувається навесні ви сигналізуєте цеглинкою зеленого кольору, а якщо ні – то червоного.
Молодці! Ви чудово впорались.
Хвилинка цікавинка про весну.
Багато хто асоціює слово "весна" із близькозвучним "веселий". Походить від давнього індоєвропейського слова "ves" із значенням "живий, світлий". Бо в уявленні наших предків календарна весна асоціювалась зі світлом, з відродженням життя". У нашій країні як і в багатьох інших весна настає 1 березня. Але є країни у яких весна приходить 1 вересня. Це такі країни як Австралія, Мадагаскар.
3. Очікування від сьогоднішнього уроку.
- Зараз я пропоную вам відгадати загадки і дізнатися про що ж ми говоритимемо на сьогоднішньому уроці.
1. Розгадування загадок
Взимку спить цей звір в барлозі
І прокинутись невзмозі.
Смокче лапу уві сні.
Хто це? Підкажіть мені.(Ведмідь)
Зимою в білому, як сніг,
А влітку в сірому гуляє.
Вловить його ніхто не зміг,
Тому що ноги довгі має.
Великі вуха, косий зір,
Як називається цей звір?
(Заєць)
На голові його корона з гілля,
Копитця топчуть буйне зілля.
На спинці плямки білі, наче день,
Звірятко звати це …
(Олень)
Котиться клубочок
Зовсім без ниточок.
Замістьниточок –
Триста колючок.
(Їжак)
Отже, сьогодні на уроці ми дізнаємось як весняні зміни впливають на тварин, формуватимемо уявлення про зміни в житті тварин з настанням весни, будемо вчитися характеризувати ці зміни; будемо говорити про турботливе ставлення до тварин.
Кожна пташка прилітає у свій час. Першими прилітають ті птахи, які восени останніми відлетіли у вирій. І навпаки, останніми, майже влітку, повертаються ті птахи, які на початку осені першими відлетіли.
Перегляд відео і картки ( перевірка – слайд)
Робота в парах.
Хвилинка цікавинка про шпака.
Шпак – це один з найпоширеніших і найцікавіших птахів, якого можна зустріти в багатьох куточках нашої планети. Цімаленькі, але дужерозумні пташки приваблюютьувагусвоїмяскравимоперенням, гучнимспівом та незвичайнимизвичками. Шпак є одним з найкращихміміків у світіптахів. Вінздатнийімітувати голоси іншихптахів, а також звуки, якічує в оточенні, наприклад, гавкіт собаки, дзвінок телефону абонавітьлюдськумову.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
3. Бесіда з учнями. Мікрофон.
4. Доповіді учнів про тварин.
1. Лисицю має витягнуте тіло, подовжену морду, загострені вушка і пухнастий хвіст. Великі вуха допомагають лисицям вловлювати звуки. Шерсть лисиць найчастіше має жовтий або рудий колір. Навесні лисиця линяє, а до зими у неї виростає нова шерсть, густа і пишна, необхідна для захисту від холоду. Цей хижак харчується різними гризунами, зайцями, птахами.
2. Білки – милі звірята. Вони живуть по всьому світу. Білки линяють двічі на рік. Хвіст для білки служить кермом – під час стрибків вона за його допомогою керує своїм польотом. Вони іноді забувають місця своїх численних схованок із горішками та іншими припасами. Білки спілкуються одна з одною за допомогою рухів хвоста.Організм білки не засвоює арахіс, тому годувати ним білку категорично не можна.
3. Борсук— широко поширений в світі . Цей досить великий звір не є небезпечним для людини. Борсуки, подібноведмедям, на зиму впадають у сплячку.Цітвариниживуть в улюбленихмісцях, тому нори з роками перетворюються на справжніпідземнімістечка.
Борсуки їдять рослини, але вони можуть полювати на гризунів, жаб, ящірок, комах. Борсуки міняють навесні свою брудно- білу шубку на смугасту.
2)Інтерактивна « Встав пропущену букву».
https://wordwall.net/uk/resource/87576024
Отже, ми ознайомилися з особливостями життя тварин навесні.
Хвилинка-цікавинка про горностая
Горностай – хижак . Він дуже швидко пересувається.На зиму горностай змінює своє забарвлення з коричневої на білу.
Горностаї можуть тягнути ношу в 10 разів важче його власної ваги.
Горностаї добре лазять по деревах, але побачити звірка на дереві велика вдача.
Вони добре плавають, але робити цього не люблять.
Робота в парах. Інтерактивна на нетбуках.
« Хто що їсть»
https://learningapps.org/display?v=puw0bqwt325
Обговорення з дітьми.
V. Первинний контроль сформованості компетенцій учнів
1. Робота з зошитом
Відкрийте будь ласка зошити на сторінці 34 Завдання 3.
Перевірка- взаємоперевірка обмінюються зошитами. За допомогою лего показують скільки було помилок.
VI. Закріплення, систематизація та узагальнення знань
Робота з зображенням . Метод « Чиста дошка».
Зверніть увагу! Трохи нижче зображені тваринки. Діти по черзі підходять дивляться на зображення , вибирають собі запитання – відповідають – витирають запитання.
VII. Рефлексія
Домашнє завдання (2хв). (На вибір).