Конспект уроку: "Закон Ома".

Про матеріал
Конспект уроку з теми: "Закон Ома". Урок засвоєння нових знань. Протягом уроку вводиться формула закону Ома, та засвоюється матеріал шляхом розв'язування різнорівневих задач.
Перегляд файлу

                                                                                                        8 клас

                      

                          План – схема  уроку

 

         « Закон Ома для ділянки електричного кола»

 

 

Етап уроку

Час,хв

Форми і методи діяльності          

             вчителя

  Результат

1.Розминка

   3

Вправа: « Впізнай величину»

Розвиток логічного мислення учнів.

2.Актуалізація опорних знань

   5

Вправа: « Відгадай загадки»

Повторення вивченого. Розвиток уваги.

3. Мотивація навчальної діяльності.

   2

Постановка проблемного запитання.

Розвиток пізнавального інтересу учнів.

4.Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

   12

Пояснення вчителя(учнів) з використанням демонстрацій.

Ефективне опрацювання нового матеріалу.

5. Осмислення об’єктивних зв’язків. Рефлексія знань.

   15

Розв’язування вправ та задач.

Розв’язування експериментальної задачі.

Закріплення знань та формування практичних умінь.

6. Підсумки уроку.

   5

Інтерактивні вправи: 1). «М’ячик»,

2). « Незакінчене речення».

Підбиття підсумків уроку. Виставлення оцінок.

7. Домашнє завдання.

   3

Робота з підручником, додатковою літературою. Розв’язування задач.

Формування навичок розв’язування задач. Підготовка до наступного уроку.

            

 

 

 

                                                                        

 

Тема: Закон Ома для ділянки електричного кола.

 

Мета:-  навчити учнів збирати електричні кола, користуватися вимірювальними приладами та знімати з них покази;

        -  на основі одержаних результатів вимірювань виявити залежність між силою струму, напругою та опором провідника;

        - формувати інтерес учнів до вивчення фізики, виховувати в них такі риси, як працьовитість, відповідальність, дисциплінованість та прагнення до самоосвіти і самовиховання; виховувати вміння висловлюватися.   

 

Обладнання: джерело живлення, амперметр, вольтметр, реостат, резистор, вимикач, провідники.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

                                   Хід уроку

 

  1. Організаційний момент.

Плакати :

  «Природознавчі знання необхідні не лише для розуміння навколишнього світу, вони інструмент творчої праці, дозволяють оволодіти дослідницькими уміннями».

                                                          

«Ти  живеш серед людей. Не забувай, що кожний твій вчинок, кожне твоє бажання позначається на людях, що тебе оточують. Знай, що є межа між тим, що тобі хочеться, і тим що можна. Перевіряй свої вчинки... Роби все так, щоб людям, які тебе ото­чують, було добре».

 

             «Усі блага і радощі життя створюються працею. Без праці не можна чесно жити... Нероба, дармоїд — це трутень, що пожирає мед працьовитих бджіл. Навчання — твоя перша праця. Йдучи до школи, ти йдеш на роботу».

                                                                          В.О. Сухомлинський                                                                                      

                                  Закон  Ома

По провіднику заряд блукав,

Струму джерело усе шукав.

Та немає струму – його друга,

Ключ розімкнутий, хоч є напруга.

Він швиденько коло замикає,

Правда, опір трохи заважає.

Тож щоб мати з ним найменший клопіт,

Ми напругу ділимо на опір.

І побігли дружно електрони,

Бо для того й пишуться закони.

Як не знаєш ти закону Ома,

В школу йди, а не просиджуй  вдома.

 

 Розминка. Вправа «Впізнай величину»

На запропонованих картках учні називають фізичну величину і її одиниці вимірювання : И, І, t , q,  A, R…

 

  1. Актуалізація опорних знань. Вправа «Відгадай загадки».
    1. Що по дроту ходить, пітьму розгонить? (електрика).
    2. Чий закон ,якщо не знати, радять дома спочивати.(закон Ома).
    3. Два брати рідні: одного всі бачать, але не чують, а другого всякий чує, але не бачить. (Блискавка і грім).
    4. Із яких плодів можна зробити джерело струму?

 

  1. Проблемне питання. Введення нової теми.

Можемо припустити, що сила струму на ділянці кола зменшується у разі зменшення напруги і залежить від провідних властивостей провідника. Перевіряємо це експериментально, використовуючи: джерело живлення, амперметр, вольтметр, реостат, провідники і вимикач. Складає відповідне коло.

Експериментально отримуємо такі результати:

R, Ом

2

2,5

3,5

4

4,5

5

I, А

2

1,5

1,1

1

0,9

0,8

 

 Отримуємо, що      I=U/R.

Цю залежність вперше експериментально встановив німецький учений Г.Ом у 1826р.

Закон Ома для ділянки кола формулюється так:

Сила струму в ділянці кола прямо пропорційна напрузі на кінцях цієї ділянки.

                     I=U/R

 

 

  1. Осмислення об’єктивних зв’язків. Рефлексія знань.

 

  Розв’язування задач.

  1. Сила струму, що протікає в спіралі кип’ятильника дорівнює 1,5 А. Визначте напругу на спіралі, якщо її опір становить 150 Ом.

 

Дано:                                 Розв’язання:

 

І= 1,5 А                              U = I · R

                           

                R=150 Ом                          U = 1,5 А · 150 Ом = 225 В

_________     

 

U - ?

Відповідь:  225 В.

  1. Якщо на деякій ділянці кола напруга становить 12 В, то сила струму в цій ділянці дорівнює 0,6 А. Якою буде сила струму в ділянці, якщо до її кінців прикласти напругу 6В, 20В, 1В?

 

Дано:                                  Розв’язання:

U = 12 В                         І = U / R

 І = 0,6 А                        R = U / І

U1= 6 В                          R = 12 B / 0,6 А = 20 Ом

U2= 20 B                        І 1 = 6 В / 20 Ом = 0,3 А

U3= 1 B                          І 2 = 20 В / 20 Ом = 1 А

__________                    І 3 = 1 В / 20 Ом = 0,05 А

І 1- ?

І 2- ?

І 3- ?

Відповідь: І 1=0,3 А, І 2=1 А, І 3=0,05 А.

 

  1. По провіднику до кінців якого прикладена напруга 12 В, за 5хв пройшов заряд 60 Кл. Визначте опір провідника.

 

Дано:                                 Розв’язання:

U = 12 B                       R = U / І

t = 300 c                        І = q / t

q = 60 Кл                      I = 60 Кл / 300 с = 0,2 А

___________                R = 12 B / 0,2 А = 60 Ом

R - ?

Відповідь: R=60 Ом.

 

 

     Експериментальна задача.

Визначити опір  на  ділянці кола за допомогою амперметра, вольтметра, реостата, джерела живлення, вимикача і з’єднувальних провідників.

 

  1. Підсумки уроку. Інтерактивні вправи: 1. «М’ячик»

                                                                       2. « Незакінчене речення»

 

Вправа «Незакінчене речення». Учні продовжують речення:

На уроці…

  •          найбільший мій успіх – це…….
  •          найбільші труднощі я відчув………..
  •          я не вмів, а тепер умію……….
  •          я не знав, а тепер знаю…………….

Виставлення оцінок.

 

  1. Домашнє завдання: Вивчити: §14

Підготувати реферат на тему: « Життя і творчий шлях Г.Ома».

Виконати: №94, №98 / №109, №111.

 

Закінчити урок я також хочу словами В.О. Сухомлинського:

 

«У світі є не тільки потрібне, корисне, але і красиве. Відтоді, як людина стала людиною, з тієї миті, коли він задивився на пелюстки квітки і вечірню зорю, він став вдивлятися в самого себе. Людина осягла красу… Краса існує незалежно від нашої свідомості і волі, але вона відкривається людиною, їм осягається, живе в його душі…». Світ, що оточує людину, – це, насамперед, світ природи з безмежним багатством явищ, з невичерпною красою. У природі вічне джерело прекрасного».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Фізика, 8 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 8 клас (Бар’яхтар В. Г., Божинова Ф. Я., Довгий С. О., Кі-рюхіна О.О. (за ред. Бар’яхтар В. Г., Довгого С.О.))
Додано
17 вересня
Переглядів
93
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку