Конспект уроку "Знаходження дробу від числа"

Про матеріал
Мета уроку: • навчальна: домогтися засвоєння правила знаходження дробу від числа; сформувати вміння виконувати вправи і розв'язувати задачі, у яких передбачено знаходження дробу від числа; • розвивальна: формувати вміння логічно мислити, розвивати математичну мову, розумову активність, логічне мислення, інтерес до предмету; • виховна: виховувати в учнях впевненість в своїх силах, акуратність, охайність математичних записів, наполегливість, старанність.
Перегляд файлу

Математика

Тема уроку: Знаходження дробу від числа

Мета уроку:

  • навчальна: домогтися засвоєння правила знаходження дробу від числа; сформувати вміння виконувати вправи і розв'язувати  задачі, у яких передбачено знаходження дробу від числа;
  • розвивальна: формувати вміння логічно мислити, розвивати математичну мову, розумову активність, логічне мислення, інтерес до предмету;
  • виховна: виховувати в учнях впевненість в своїх силах, акуратність, охайність математичних записів, наполегливість, старанність.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

  1. Відповісти на питання, що виникли у учнів під час виконання домашніх вправ.

ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

  • Сьогодні ми розглянемо нову тему: «Знаходження дробу від числа».
  • Метою сьогоднішнього уроку є: якомога найкраще засвоїти правило знаходження дробу від числа, також навчимося розв’язувати задачі, які передбачають знаходження дробу від числа.

ІV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1. Усні обчислення

1)У Івасика було 6 цукерок цукерок він віддав Сашку. Скільки цукерок залишилось у Івасика?(3)

2)У Маринки було 8 яблук із яких їй подарувала Юля. Скільки яблук подарувала дівчинці Юлія?(4)

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

  1. Що означає знайти дріб від числа?
  2. Способи знаходження дробу від числа:
  1. арифметичний;
  2. алгебраїчний.
  1. Правило знаходження дробу від числа.
  2. Приклади знаходження дробу від числа:

Пояснення вчителя

У попередніх параграфах ви дізналися, що таке дріб, з’ясували, що показує чисельник дробу, а що – його знаменник. На практиці доводиться знаходити число, яке від даного числа становить, наприклад тощо. Такі задачі називають задачами на знаходження дробу від числа.

                              Правило знаходження дробу від числа.

Щоб знайти дріб від числа, треба дане число поділити на знаменник дробу і одержаний результат помножити на його чисельник.

Зверніть увагу:

  1. число, яке приймаєте за 1, виразіть неправильним дробом із тим самим знаменником, що й заданий дріб;
  2. щоб скласти рівняння, складіть вирази для однієї частини від заданного числа і від шуканого числа та прирівняйте їх.

VІ. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ

  1. Робота з підручником

Усно: № 771.

№ 771. Укажіть правильне закінчення правила.

Щоб знайти дріб від числа, треба дане число…:

  1. помножити на знаменник дробу і поділити на його чисельник;
  2. поділити на знаменник дробу і помножити на його чисельник.

Письмово:  775, 777, 779, 781.

№ 775.Чому дорівнює градусна міра кута,що становить:

  1. розгорнутого кута;                          3) прямого кута;
  2. розгорнутого кута;                          4) прямого кута.

Розв’язання:

  1. ( 180 : 10 ) 2 = 36;
  2. ( 180 : 18 ) 5 = 50;
  3. ( 90 : 9 ) 4 = 40;
  4. ( 90 : 9 ) 11 = 110.

№ 777. Зріст Сашка 145 см, а зріст Марійки становить зросту Сашка. Який зріст Марійки?

Розв’язання:

  1. 145 : 5 =29 (см)
  2. 29 4 = 116 (см)

Відповідь: зріст Марійки становить 116 см.

№ 779. Марійка планувала виконати домашнє завдання за 45 хв, а витратила лише цього часу. За скільки хвилин виконала домашнє завдання Марійка?

Розв’язання:

  1. 45 : 9  = 5 (хв.)
  2. 5 7 = 35 (хв.)

Відповідь: За 35 хвилин виконала домашнє завдання Марійка.

№ 781. Маса кавуна 12 кг. Скільки кілограмів становить кавун?

Розв’язання:

  1. 12 : 6 =2 (кг)
  2.  2 5 = 10 (кг)

Відповідь: 10 кілограмів становить частини кавуна.

VІІ. ПІДСУМКИ УРОКУ

  1. Підсумкова бесіда

Отже, давайте ще раз повторимо основні правила:

  • Як знайти дріб від числа?
  • Що таке дріб? Наведіть приклад.
  • Які є способи розв’язування задач на знаходження дробу від числа?
  1. Оцінювання учнів. Мотивація оцінок

VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Розв'язати №476, №478.

 

1

 

docx
Додано
30 січня 2022
Переглядів
7615
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку