Конспект уроку
«Анімація в PowerPoint»
Цілі:
Тип уроку:
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Microsoft Office PowerPoint
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Вчитель.Доброго дня. Діти шановні гості.У нас сьогодні не звичайний урок, у нас присутні гості, але це нам не буде заважати ми будемо працювати у звичайному режимі
ІІ. Правила поведінки у кабінеті інформатики
Гра «Закінчи речення»: На початку уроку ми пограємо у гру, але перед цим я хочу пояснити у вас у кожного знаходиться бланк, який ми будемо заповнювати напротязі всього урока. Слайд 1-5
Почали
Учні ставлять собі + у бланк, якщо справилися з завданням
Хочеш щось спитати, підніми руку
Без дозволу - нічого не вмикай
Знаєш сам – навчи того, хто не знає
Будь уважним і старанним
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
слайд (7-11) питання
Учні ставлять собі + у бланк, якщо справилися з завданням
слайд 12 приклеїти на дошку
Визвати учнів
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Вчитель (вступне слово):
Шановні учні!
Хочу запросити вас до казки. (перегляд презентації Новорічна ялинка)
Ми тільки що переглянули презентацію ”Новорічна ялинка”.
Хоч ви вже дорослі діти, але думаю, що інколи не відмовляєте собі подивитись хороший мультик. А як же ж вони створюються? Є різні методи і ми скористаємось одним із них. Але перж ніж перейти до цього етапу я хочу запросити дівчат які підготували коротесенький виступ з історії анімації
V. Повідомлення теми та мети уроку
Сьогодні на уроці у вас буде можливість побути у ролі мультиплікаторів. Ми будемо створювати анімашки, навчимося створювати анімовані презентації з використанням текстів, малюнків, анімації; Але перед цим я хочу запросити дівчат які нас ознайомлять з історєю анімвції
Отже, тема нашого уроку „ Ефекти анімації, рух об’єктів в презентаціях.”.
Для того, щоб створити цікаву та естетичну анімацію, ми скористаємось одною з найпростіших та популярніших програм PowerPoint, яку ми зараз вивчаємо,
VІ Ознайомлення з новим матеріалом
Отже, що ж таке анімація?
Прошу поглянути на екран
Пояснення нового матеріалу з допомогою презентації
Слайд19. Для додавання ефектів анімацію до презентації потрібно перейти у відповідну вкладку «Анімація» та відкрити панель анімації – «Додати анімацію».
Слайд20-21.Обравши об’єкт для якого будемо застосовувати анімаційні еффекти (фігура, текст, фото смарт об’єкт) у додатковому меню можливе додавання 4 видів анімації: входу (поява), виділення(відбувається анімаційна зміна ), виходу(зникнення) та шляхи переміщення. Подивиться як один з різновидів кожної групи я демонструвала на екрані.
шляхи переміщення га цьому різновиді я хочу затриматися та продемончтрувати можливості типу цієї анімації (переміщення по лінії, кругу, та власний шлях…)
Слайд23 Зараз на екрані ви можете бачити можливості групи інструментів ЧАС ПОКАЗУ СЛАЙДІВ
Слайд24 Параметри ефектів В залежності від того який ми будемо використовувати анімаційний єффект будуть змінюватся різновиди еффектів
Демонстрація еффекта вхід (фігура)параметри еффекту збільшення
Слайд25Параметри ефектів
Демонстрація еффекта вхід (фігура)параметри еффекту ромб
VII. Первинна перевірка розуміння навчального матеріалу
Запитання до класу.
Як бачите все досить просто, головне чітко вказати послідовність дій. Ще раз нагадаємо алгоритм додавання ефекту анімації до об’єктів, розташованих на слайдах.
Учні на дошці у правильній відповідності вказують порядок дій застосування анімації до об’єкту.
VIII.ІПовідомлення і пояснення практичної роботи за комп’ютерами –
• Створити презентацію яка має один слайд та застосувати анімації до обьєктів слайда допоміжний матеріал у кожного у папці на робочьому столі 6 клас;
Але перед тим як сідати за комп’ютер виконаєми фізкульт хвилинку
•ІX. Фізкультхвилинка
X. Практична частина
Учні сідають на свої робочі місця і виконують завдання.
XI. Гімнастика для очей
Очі щільно ми закрили –
Це один, два, три, чотири.
Потім ширше розкриваєм,
Вдалині щось роглядаєм.
Очі швидко обертаєм,
Головою не хитаєм.
Вліво раз, два, три, чотири.
Вправо стільки ж повторили.
Раз, два, три!
Очі догори!
На чотири та й на п’ять
Будем міцно їх стулять.
Знову очі догори
Ми рахуєм раз, два, три!
XIІ. Підсумок уроку
Вчитель. А тепер давайте переглянемо і оцінимо ваші роботи. В ролі оцінювачів будете ви самі. Також поставили + у наш бланк.
XIІІ. Домашнє завдання
Вчитель. Дякую вам усім за співпрацю! Нехай вам щастить! До нових зустрічей!
Перед тим як вийти з класу прохання здати бланки для оцінювання.