Конспект відкритого заняття з фізичної культури для старшого дошкільного віку

Про матеріал

Закріпити комплекс загально розвиваючих вправ з використанням гімнастичної лави; вправляти дітей в ковзанні по обмеженій площині; тренувати дітей у дотриманні рівноваги; удосконалювати вміння дітей стрибати в глибину та підлізати під дугою; розвивати силу рук, моторику, координацію рухів, міміку, спритність; вправляти дітей в імітації рухів; підвищити емоційний стан та настрій дітей; формувати прагнення бути здоровим.

Перегляд файлу

 

 

Конспект відкритого заняття

 з фізичної культури

для старшого дошкільного віку

 

" ВЕСЕЛІ МОРЯКИ"

 

Підготувала: Інструктор з фізичного виховання Дон С.О.

 

 

 

 

E:\фізкультурно-оздоровча робота фото\семинар физ-ра\IMG_0173.JPG

 

 

 

Тема:

" ВЕСЕЛІ МОРЯКИ"

 

Мета: закріпити комплекс загально розвиваючих вправ з використанням гімнастичної лави; вправляти дітей в ковзанні по обмеженій площині; тренувати дітей у дотриманні рівноваги; удосконалювати вміння дітей стрибати в глибину та підлізати під дугою; розвивати силу рук, моторику, координацію рухів, міміку, спритність; вправляти дітей в імітації рухів; підвищити емоційний стан та настрій дітей; формувати прагнення бути здоровим.

 

Обладнання: гімнастична лава, дошка, дуга, 2 куби різної висоти, м'ячі різного діаметра, іграшки: черепаха, крокодил, мавпочка,  пальма, морські камінці, аудіо запис пісні "Чунга - Чанга" .

 

Хід заняття:

 

Перед початком заняття проводиться зволоження спортивної зали настоєм трав, ароматизація приємним запахом апельсина.

 

Мімічна гімнастика «Передай усмішку»

 Передайте усмішку один одному та посміхніться.

                    Посміхнись, подивись

                    Світ який чудовий.

                     Сяє сонечко в горі.

                     День почався новий. 

 

 

ВЕДУЧА. Діти, чи відчуваєте ви, як приємно пахне у нас в залі? Цей приємний запах до нас приніс вітерець із далекого острова Чунга-Чанга. Чи хочете ви побувати на цьому острові? ( Відповіді дітей)

- На острів Чунга-Чанга ви попливете на кораблику. Ви будете моряками, а я капітаном. Ви готові до подорожі?

 

ВЕДУЧА:

Ми -  веселі моряки,

мандрувати мастаки,

Дуже любим ми пригоди,

 не боїмося непогоди,

А щоб вдало мандрувати,

треба м'язи розвивати.

 

* Ходьба один за одним;

* ходьба на носках, руки вгору;

* ходьба на п'ятках, руки на плечах;

* ходьба приставним кроком боком;

* біг;

* ходьба.

 

Комплекс загальнорозвиваючих вправ з використанням гімнастичної лави

1. "Піднімаємо вітрила"

Піднімання рук вгору з хлопком. В.п. - сидячи верхи на лаві ( 8 разів)

2. " Кораблик гойдається"

Нахили в сторони. В.п. - сидячи верхи на лаві ( 8 разів)

3. " Гребемо веслами" 

Нахили тулуба вперед-назад. В.п. - сидячи верхи на лаві ( 8 р.)

4. "Ніжки у водиці"

Рухи ногами. В.п. - сидячи поперек лави ( 8 р.)

5. " Дивимось у бінокль".

Вставання і сідання на лаву. В.п. - сидячи поперек лави ( 8 р.)

6. " Насос"

Згинання ноги. В.п. - стоячи, одна нога на лаві, руки на коліні ноги ( по 4 рази кожною ногою).

7. Ходьба по лаві одне за одним.

 

ВЕДУЧА. От ми з вами на острові Чунга-Чанга. Тут на нас чекають мавпочка, черепаха, крокодил.

 

ВЕДУЧА.  А давайте з вами наслідувати рухи звірів.

Першою будемо черепахою.

Поточний спосіб

1. Повзання по лаві, згинаючи ноги ( черепаха). В.п. - сидячи ( 1 раз)

Повзання по лаві підтягуючись руками ( крокодил) ( 3 рази)

2. Стрибок у глибину з кубів різної висоти

3. Підлізання під дугою прямо.

4. Підстрибнути, подзвонити в дзвоник.

 

ВЕДУЧА. Звірят потрібно в дорозі годувати. Що люблять їсти мавпочка, черепаха, крокодил? ( Ананаси, апельсини, кокоси)

- Завантажуємо на борт корабля ананаси, апельсини.

Передача фруктів одне одному, сидячи на лаві правим боком, а потім - лівим.

 

ВЕДУЧА. А тепер ми відпочинемо, пограємо в гру.

Гра " Море хвилюється" ( 4 рази)

ВЕДУЧА. Моряки, пливемо додому.

Нахили вперед-назад. В.п. - сидячи верхи на лаві.

Моряки сходять на берег. Ходьба по лаві одне за одним.

 

Діти виконують самомасаж, одне одному "Вітер"

Вітер легенький - (Діти горизонтальними рухами потирають спину),

Вітер сильний - (Потирають коловими рухами спину)

Шторм - (Діти ритмічно постукують пальцями по всій спині)

Вітер сильний -  (Легке потирання в різні сторони)

Вітер легенький - (Потирання від верху до низу)

  Вітер затихає -    (Потирають плечі)

 

 

 

Гра " Сонечко нас гріло" 

Глибокий вдих і затримання дихання, видих через рот із вимовлянням "ХА"

ВЕДУЧА. Ось ми і побували на острові Чунга-Чанга. Всі моряки - мандрувати мастаки. І перешкоди всі подолали! Молодці!

Нагородження учасників. Діти пригощаються вітамінним напоєм, дольками апельсинів.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
3 квітня 2020
Переглядів
2076
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку