Конспект виховної години до Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства"

Про матеріал
Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія "16 днів проти насильства" з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім'ях, жорстокого поводження з дітьми. протидії торгівлі людьми. Конспект допоможе класному керівнику вибудувати виховну годину згідно теми.
Перегляд файлу

Тема: Мій вибір: життя без насильства. Доброзичливі стосунки з оточуючими» до Всесвітньої акції     «16 днів проти насильства»

Мета: 

навчальна: привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
розвивальна: розвивати найважливіші риси характеру – чуйність, доброту, милосердя; активізація уваги до  органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

виховна: формування свідомості учнів щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Використані матеріали: Загальна декларація прав людини, Декларація прав дитини, Конвенція про права дитини, Конституція України.

Випереджуючи питання: Чи можна допомогти дитині уникнути насильства?

Повідомлення теми правового дня


Планування очікуваних результатів.

Треба знати: основні права дитини, що проголошує Конвенція про права дитини, причини та наслідки насилля та методи як його краще уникнути;

Треба вміти: використовувати права дитини для свого захисту від різних  видів насильства.
 


 

Вступне слово вчителя: людина — найцінніший скарб.  Кожен із вас — неповторна особистість, людина, яка живе сьогодні і саме такої більше на цій землі не¬має, не було і ніколи не буде.   Щорічно в Україні,  з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія    «16 днів проти насильства»,     яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

 

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

 


 

 

Повідомлення учнів:
Перший учень:

 

C:\Users\Пользователь\Downloads\Screenshot_20211130-065829_Samsung Internet.jpg

 

Другий учень:  Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі Снідом.
Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.

 

Третій учень:  Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії Генасамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

 

Четвертий учень: В Україні і світі 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

День був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1982 році. Цього дня Асамблея закликала держави-члени ООН проводити заходи, спрямовані на подальшу інтеграцію людей з особливими потребами у життя суспільства.

 

П”ятий учень: 5 грудня світова громадськість відзначає Міжнародний день волонтера.

Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Свій вільний час волонтери присвячують суспільним справам, беручи участь у акціях, програмах соціальної взаємодопомоги, культурного просвітництва тощо. Також цей день можна вважати святом людей, які допомагають персоналу дитячих будинків, шкіл-інтернатів, будинків для людей похилого віку, лікарень швидкої допомоги та ін.


Шостий учень: 6 ГРУДНЯ - ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ СТУДЕНТОК, РОЗСТРІЛЯНИХ У МОНРЕАЛІ, КОЛИ 14 ЖІНОК-СТУДЕНТОК БУЛИ ВБИТІ ЗЛОЧИНЦЕМ ЛИШЕ ЧЕРЕЗ ТЕ, ЩО «ВОНИ БУЛИ ФЕМІНІСТКАМИ»

Сьомий учень: Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

Восьмий учень: 10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.


 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Гончаренко Галина Анатоліївна
    Дякую за розробку! Взяла за основу. Чудово підібраний матеріал.
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
20 березня 2023
Переглядів
2414
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку