Конспект виховного заходу Віртуальна гра-подорож "Подорож Капітошки водно-болотними угіддями Одещини"

Про матеріал
Поглибити знання школярів про біорізноманіття водно-болотних угідь використовуючи ігрову ситуацію; формувати уявлення про важливість води в житті людини, сприяти розвитку пізнавального інтересу, творчій активності учнів; виховувати бережливе ставлення до природи, навколишнього середовища, потребу в пізнанні природи, дбайливе ставлення до водойм. Сприяти вихованню поваги до суперника; допомогти учням виявити стійкість, волю до перемоги, винахідливість.
Перегляд файлу

Конспект виховного заходу

Віртуальна гра-подорож «Подорож Капітошки водно-болотними угіддями Одещини»

Мета: поглибити знання школярів про біорізноманіття водно-болотних угідь використовуючи ігрову ситуацію; формувати уявлення про важливість води в житті людини, сприяти розвитку пізнавального інтересу, творчій активності учнів; виховувати бережливе ставлення до природи, навколишнього середовища, потребу в пізнанні природи, дбайливе ставлення до водойм.

Сприяти вихованню поваги до суперника; допомогти учням виявити стійкість, волю до перемоги, винахідливість.

 

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід заходу

  1. ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Весела пісенька дзвіночка

Нагадала про урок.

Я бачу ваші милі личка

І очі з безліччю думок.

Ми помандруєм в світ чудовий,

Що природою звуть

Та лиш кмітливість і увагу

З собою взяти не забудь.

  1. МНД (мотивація навчальної діяльності)

Вчитель: Доброго дня, шановні гості та учасники нашої гри, присвяченої дню водно-болотних угідь. Сьогоднішня віртуальна гра – подорож – це змагання розуму, кмітливості, творчості!                                                                        Щорічно, 2 лютого світ відзначає день водно-болотних угідь, знищення яких-одна з найбільших загроз для існування наших рік та водойм.

    Що ж таке водно-болотні угіддя? Водно-болотними угіддями вважаються   природні комплекси боліт, заплавних лук і лісів, а також плавні та мілководні водойми чи їх ділянки глибиною до 6 метрів. Крім прісних територій, сюди відносять також солонкуваті та солоні морські акваторії, глибина яких під час відпливу також не перевищує 6 метрів. Такі водойми відіграють дуже важливу роль для людини так як вони очищують воду, виділяють багато кисню та поглинають вуглекислий газ, тут мешкає 12% видів тварин та 30% риб всієї світової фауни. Водно-болотні угіддя захищають від повеней, сприяють підвищенню родючості грунтів прибережних територій, впливають на кліматичні зміни на планеті.

2 лютого 1997 року на Рамсарській конференції в іранському місті Рамсаре 18 країн підписали Положення щодо захисту водно-болотних угідь. Цей документ став першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів. Наразі до Конвенції приєдналися 169 країн світу, серед яких і Україна.

Слайд1.Віртуальна гра-подорож Капітошки водно-болотними угіддями Одещини»

  1. АОЗ (актуалізація опорних знань)

На Україні 50 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею близько 800 тисяч га. З них 22 водно-болотних угідь отримали статус міжнародних у 1995 році, 11 – у 2004 році, 4 – у 2016 році, 2 – у 2017 році, 11 – у 2019 році.

У 2020 році річки обміліли настільки, що питання рекордного мілководдя вже двічі виносили на засідання Ради Безпеки. Адже це стало загрожувати національній безпеці.

Україна має один із найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. У нас є лише 1 тис. куб. м внутрішніх вод на жителя. Для порівняння, у Швеції та Німеччині — 2,5 тис., Франції — 3,5 тис., Великій Британії — 5 тис.куб. м.

Слайд2. Карта України

  1. ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація  презентації.

Слайд3. Фото колаж «Водно-болотні угіддя Одещини».

Слайд4-8. Впізнай водойми свого краю за світлиною .

Слайд 9. Відгадай загадку.

               Влітку, всі до нього їдуть, засмагати і купатись.

               На піску й на просторі  відпочинути  на … (морі)

Слайд10. Відгадай загадку.

               Без ніг, а біжить,
               Без рук, а рукава має.

               Тече, тече – не витече,
               Біжить, біжить – не вибіжить. (річка)

Слайд11. Відгадай загадку.

               Крутиться, вертиться,
               Берега держиться.(річка)

Слайд12. Відгадай загадку.                                                                                                      

               Кругом вода, а з питвом біда.
               Хто знає, де це буває? (на лимані)

Слайд13. Обговорення світлин. В яку пору так буває?

Слайд14. Назви мешканців водойм які ти знаєш.

Слайд15. Чи знаєш ти, що… Птахи водно-болотних угідь – лелекоподібні.

Слайд16. Відгадай загадку.                                                                                                             

                 В нього дзьоб ніби мішок для всіляких іграшок.
                 Він йому немов карман. Чудо-птиця .. . (пелікан)                                                                                                                                  Слайд17. Відгадай загадку.  

                 Цей птах рожеве пір’я має, живе у теплих він краях,
                 Дзьоб неначе клюшку має, поїдати молюсків полюбляє,
                 І солону воду п’є, бо вона його не лякає. (пелікан)                                                                                                         

Слайд18. Відгадай загадку. 

                  По воді пливе, мов цар, водоймища господар.
                  Довга шия, білі крила – пливе поруч його мила.
                  Ще й сніги не випадають – до вирію відлітають.
                  Хто із вас весною вгледить, як летить до дому .. . (лебідь)

Слайд19.  Розглянь малюнок і розкажи хто чим живиться.                                              

                  Харчові ланцюги на болоті.

Слайд20.  Гра «Кубування». Визнач рід, число іменника (черепаха, лелека, лохина, рогіз, чайка, лебеді, ряска, качка).

Слайд21-24.Гра «Склади слова» (чайка, журавлі, тритони, жаба, бабка,     комарі)

Слайд25-26.Гра «Знайди за тінню» (пташеня, коник, гусінь)

Слайд27. Гра «Болото і трясовина» ( на березі, у морі, на озері, по дорозі, на язиці).

Слайд28. Гра «Допоможи врятуватись рибі!»

Слайд29. Гра «Знайди 4 відмінності»

Слайд30-32.Ребуси ( море, океан, ріка, креветка, риба-голка, восьминіг, риба-їжак, щука, міног, рак, товстолобик) .

Слайд33. Поміркуй. Гра «Так чи ні»

Слайд34. Кросворд «Болото» (жаба, водорослі, камбула, комар, птахи, бобер).

     5.ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд35. Прийом «Кошик ідей» «Захист водно-болотних угідь».

Слайд36. Зупинимо втрату водно-болотних угідь! ( відновлюй, зберігай, використовуй розумно!, не осушуй, не забудовуй, не засмічуй).

Слайд37. Пам’ятай правила поведінки на воді!

     6.Підсумок.

Вчитель: Цьогорічна тема «Захистимо водно-болотні угіддя заради  спільного майбуття» привертає увагу до питань пов’язаних з використанням прісної води, а також ролі водно-болотних угідь у накопичені, очищенні та постачанні прісної води для потреб людства і природних процесів не тільки в наш час, а в і в майбутньому.

Слайд38. Захист водно-болотних угідь для нашого спільного майбутнього. Цінуй! Захищай! Надихай!

Слайд39. Світлина учасників віртуальної гри-подорожі.

7.Рефлексія.

Слайд40. Правила нашого класу: досліджуй світ, фантазуй, кажи дякую та будь ласка, поділися, грай чесно, створюй, прибирай за собою, частіше посміхайся.

Слайд41. Молодці.

Вчитель:

Любіть природу! Бережіть водно-болотні угіддя для майбутніх поколінь!

Слайд42. Використані джерела

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Позакласні заходи
НУШ
Інкл
Додано
1 квітня
Переглядів
35
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку