Конспект з природознавства

Про матеріал
матеріал розроблений відповідно вікових особливостей,що допомагає розвивати в учнів інтерес до предмету та захисту навколишнього середовища
Перегляд файлу

Тема: Охорона повітря від забруднення.

Мета: Продовжувти формувати в учнів уявлення про повітря; дати уявлення про шляхи збереження чистоти повітря; виховувати бережливе ставлення до повітря; Розвивати спостережливість та відповідальність.

Обладнання: презентація,підручник,роздатковий матеріал,наочність

Тип уроку:Засвоєння нових знань

Форма проведення: Рятувальна операція

Хід уроку

  1. Організаційний момент

1.Привітання

- Швидше діти на урок

Пролунав уже дзвінок

Не баріться, поспішайте

На урок всі завітайте!

2.Представлення

-Мене звати Микола Миколайович і сьогодні урок природознавства у вас проведу я.

3.Перевірка готовності до уроку

-Діти ,приберіть все зайве з парт ,щоб вам нічого не заважало.

II. Оголошення теми і мети уроку

- Сьогодні на  уроці, ви опануєте професію рятувальника. У нас з вами дуже важлива місія, ми будемо рятувати найголовніше багатство на планеті Земля. Здогадались, що це? Так діти це повітря.

І так, рятувальний загін третього класу, готовий до секретної операції «Врятуй повітря»?

Отже розпочинаймо.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Хвилинка спостережень

- Пропоную спочатку заповнити календар погоди.

- Який зараз місяць?

- Яке число місяця?

- Який стан неба?

- Чи спостерігали ви опади?

- Чи є сьогодні вітер, який його напрямок?

- Що можна сказати в цілому про сьогоднішню погоду?

2. Фронтальне опитування

- Пригадайте, що таке вітер. А, яке важливе завдання він виконує?

- Від чого залежить зміна погоди?

- Назвіть ознаки, за якими ти помічаєш вітер у природі.

3. Гра «Вірний шлях»

Презентація-гра, якщо учні відповідають вірно, то йдуть далі, якщо відповідь не правильна вони повертаються до першого завдання.

1. Якого кольору повітря?

А) Безбарвне;       Б) Світло рожеве;

2. В якому стані перебуває повітря?

А) В рідкому;      Б) В газоподібному;

3. Яке повітря на смак та запах?

А) На смак солодке, запаху не має;   Б) Не має запаху та смаку;  

4. Чому космонавти вдягають скафандри?

А) Щоб бути стильними;   Б) Щоб дихати;

5. Що являє для рослин товстий шар снігу?

А) Захищає від морозу;     Б) Загрозу;

- Ви справжні розумнички. На відмінно справились із завданням.

- Отже повітря це найбільший скарб людства, воно просто безцінне. Якщо не стане повітря, то все живе на Землі загине. Але може виникнути ще одна проблема, люди можуть самі забруднити повітря,  і це  велика загроза. Саме тому ми знайдемо чинники, які забруднюють повітря, і будемо вчитися їх усувати. 

IV.Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь вчителя

-Зараз я вам  розповім дещо цікаве .а ви потім маєте відповісти на такі питання

-До яких країн належить Україна?

-Скільки % міського населення України проживає в зонах, де наявність шкідливих речовин перевищує допустимі норми?

- Сьогодні Україна – одна з екологічно «брудних» країн. 20% міського населення України проживає в зонах, де наявність шкідливих речовин перевищує допустимі норми у 15 1 більше разів. За 1 рік в атмосферу викидається 4,2 млн тонн шкідливих речовин, тобто середньостатистичний українець споживає їх приблизно 100 кг щороку!

-То ж скажіть

-До яких країн належить Україна?

-Скільки % міського населення України проживає в зонах, де наявність шкідливих речовин перевищує допустимі норми?

2. Робота за підручником

Читання статті на сторінці 38.

- Що стається якщо живі організми дихають забрудненим повітрям?

- Яке повітря для повноцінного життя потрібне живим істотам?

3. Робота в парах

Розгляньте зображення на сторінці 38. І скажіть, чому забруднюється повітря? Що може псувати повітря там де ви живете?

4. Продовження розповіді учителя

- Щоб зберегти повітря чистим – паровози замінено на електровози; замість бензину в автомобілях використовують газове пальне.

А також розумні люди, щоб очистити повітря в своїх будинках заводять кімнатні квіти, які є очищувачами повітря.

У нашій країні прийняті закони про охорону повітря, що вимагають від підприємств установлення спеціальних уловлювачів шкідливих викидів, сажі й пилу.

- Як Ви вважаєте, що ми, як громадяни своєї країни можемо зробити, щоб повітря стало чистішим?

- Так діти, ми можемо садити дерева біля своїх будинків, які дуже гарно

5.Перегляд відеоматеріалу

-Перегляньте відео та скажіть які міста в Україні з найчистішим повітрям?

https://www.youtube.com/watch?v=KsfCJjplVww

 

 

V.Фізхвилинка

VI.Узагальнення та систематизація знань учнів

1. Робота в групі

Завдання для захисника природи.

Ситуація 1. У бабусі Олени нападала купа листя з дерев, вона зібралася його згребти, висушити і спалити. Ви про це дізнались, які будуть ваші дії?

Ситуація 2. Ваш друг (подруга) похвасталися вам, що батьки пообіцяли подарувати йому на День народження або моторолер, або сегвей (двухколесний транспорт на акумуляторі). Ваш друг повинен сам обрати подарунок. Яку пораду Ви йому дасте, обґрунтуйте її.

2.Робота з посібником

3.Тестування

Тестування з теми «Повітря»

 1. Що таке повітря? Вибери правильну відповідь:

А) мішанина газів;

Б) поєднання газів;

В) суміш газів.

 2. Якого газу в повітрі найбільше?

 А) кисню;

 Б) вуглекислого газу;

 В) азоту.

 3.Чим вимірюють температуру повітря?

 А) гномоном;

 Б) лінійкою;

 В) термометром.

 4.Повітря – це:

 А) тверде тіло;

 Б) газоподібне тіло;

 В) рідке тіло.

 5. Чисте повітря має такі властивості:

 А) прозоре;

 Б) непрозоре;

 В) має певний запах;

 Г) має певний колір;

 Ґ) безбарвне;

 Д) не має запаху

V.Підсумок уроку

1. Рефлексія

- Прочитайте висновки на ст. 39.

- Про що дізнались сьогодні на уроці?

- Що вас вразило?

- Що найбільше запам’ятали?

- Яку завдання було важким?

- Який висновок ви для себе зробили?

2.Оцінювання

-Ті хто був найактивнішим отримують 10 балів

3. Домашнє завдання

Читати статтю ст. 38-39. Дати відповіді на запитання.

4.Прощання

-Дякую за урок !до побачення!

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Ященко Микола
Додано
22 березня 2020
Переглядів
538
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку