ЗДО №1 м. Пустомити
Заняття з сенсорно-пізнавального розвитку для дітей раннього віку
Тема: «Казка про Колобка на новий лад»
Підготувала
в-ль групи раннього віку
Ковтун І. М.
м. Пустомити 2024р.
Мета:
-
Продовжувати вчити дітей розрізняти об’ємні геометричні форми (куля, кубик) та їхні властивості.
-
Вчити дітей виконувати найпростіші дії з предметами відповідної геометричної форми та кольору.
-
Продовжувати навчати розрізняти основні кольори, називати їх.
-
Розвивати у дітей чутливість сенсорних аналізаторів, уміння діяти обома руками одночасно.
-
Вправляти дітей у вмінні розуміти склад числа «два», розрізняти де ліва та права рука, орієнтуватись у просторі (зверху-знизу, високо-низько, вперед-назад).
-
Під-час ігор та фізичних навантажень розвивати рівновагу, окомір, спритність.
-
Розвивати пізнавальний інтерес, виховувати вміння зосереджуватись на певних діях.
-
Розвивати сюжетно-ігровий задум, викликати у малят почуття радості від цікавої діяльності.
Матеріал до заняття:
Хід заняття
Під пісню «Колеса автобуса крутяться» діти заходять до групи, виконуючи відповідні рухи. Вітаються з гостями, сідають на стільці.
Сюрпризний момент:
(На галявині біля лісу стоїть хатинка, в якій проживає Колобок. Колобок виглядає з віконця)
Колобок:
-
Ой, через два дні закінчиться зима(або властивий на даний момент період)… Сонечко все більше і більше пригріває. Так хочеться погрітися на сонечку та й покотитися по доріжці поміж ялинок до лісу на прогулянку… ( і покотився).
Аж тут на зустріч йому їде Вантажівка, котра проживає в дитячому садочку, завантажена різнокольоровими кульками.
Колобок:
-
Привіт Вантажівко, а куди ти їдеш?
Вантажівка:
-
Привіт Колобочку, я їду до діток у садочок, везу їм для ігор різнокольорові кульки.
Колобок:
-
А візьми мене з собою. Я знаю різні ігри з кульками і навчу діток як з ними грати.
Вантажівка:
Приїжджають в садок, вітаються. Діти передають Колобка з рук в руки ( описують його: жовтий, кругленький, гладенький).
В-ль:
-
Вантажівко, я пропоную розвантажити кульки в цей контейнер щоб було зручніше ними бавитись.
Колобок пропонує гру, діти виконують завдання. Малята приклеюють кульки до стрічки зверху і знизу. Проходять по під стрічкою, беруть дві довільні кульки обома руками, стрибають з квадрата на квадрат(елементи масажної доріжки), називаючи їхні кольори, розкладають кульки по коробкам відповідно кольору ( звучить мелодія «Тарантела»). Колобок уважно слідкує за виконанням завдання.
В-ль:
-
Молодці, ви прекрасно справились із завданням, але прийшов час кулькам і Колобку повертатись додому. А щоб їх знову завантажити у Вантажівку ми збудуємо трек з кубиків, щоб прокотити кульки і вони потрапили знову на вантажівку.
Діти разом будують доріжки для кульок з кубиків, аналізуючи їх форму і кольори. Діти за вказівкою вихователя беруть дві кульки, проходять кольоровою доріжкою і прокочують їх одночасно обома руками по столі так, щоб вони впали в ємкість (звучить мелодія «Spring»).
Колобок прощається з дітьми і теж попадає в ємкість з кульками з допомогою вихователя.
В-ль:
-
І нам пора вирушати в дорогу, сідаймо в автобус ( під пісню «Колеса автобуса крутяться» діти «їдуть» в іншу ігрову кімнату).