Основи здоров’я
3 клас
Тема: комп’ютер і здоров’я
Мета: поглибити уявлення учнів про негативні наслідки надмірного захоплення комп’ютерними іграми, виховувати відповідальність
Обладнання: підручник, зошит, театралізовані костюми.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку.
1.Організація класу.
Я всміхаюсь сонечку:
— Здрастуй, золоте! —
Я всміхаюсь квітоньці —
Хай вона цвіте!
Я всміхаюсь дощику:
— Лийся, мов з відра!
Друзям усміхаюся —
Зичу їм добра!
Марія Познанська
2.Актуалізація опорних знань.
Які шкідливі звички ви знаєте? Як з ними боротися?
3.Повідомлення теми й мети уроку.
Вчитель: Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про вплив комп’ютерних ігор на здоров’я дитини.
4.Вивчення нового матеріалу.
Перегляд мультфільму «Настуня і комп’ютер».
Мозковий штурм. «Комп’ютер – друг чи ворог?»
Створення власного діафільму.
Робота з підручником. (стр.77-78)
Вчитель: Діти, пропоную вам пройти тестування: «Чи залежні ви від комп’ютера?»
1)Чи є в тебе вдома комп'ютер?
Так Ні
2) У якому віці ти почав працювати на комп'ютері?
До 10 років Від 10 років
3) Чи стежать батьки за твоєю роботою за комп'ютером?
Ні Так
4) У вільний час ти вибираєш: попрацювати за комп'ютером; прогулянку на свіжому повітрі?
1 варіант 2 варіант
5) З якою метою ти використовуєш комп'ютер? Для ігор, розваг; підготовки до уроків;
1 варіант 2 варіант
6) Скільки часу ти проводиш в Інтернеті? До 2-х годин на день; від 2 до 5 годин на день.
1 варіант 2 варіант
Порахуй, скільки у тебе відповідей з першого стовпчика. Яка більшість з них, то старанно обміркуй, як ти можеш скоротити час використання комп’ютера. Відмовся від ігор, для навчання більше використовуй книги, більше гуляй на свіжому повітрі.
Якщо більшість відповідей із другого стовпчика, вітаю, ти вмієш розпоряджатися своїм часом.
5. Підсумок. Рефлексія.
Напишіть, які тепер у вас правила роботи з комп’ютером.