Інтегроване заняття з використанням технології критичного мислення для дітей старшої групи
Тема: З лану до столу
Мета: формувати знання дітей про послідовність процесів вирощування зернових культур,уявлення про те, що для їх одержання потрібно докласти багато зусиль; розвивати вміння мислити критично; закріпити назви зернових культур. Виховувати вміння цінувати працю хліборобів; повагу до людей, які вирощують зернові культури
Матеріал: іграшка півник, гречка, пшениця, овес, сюжетні картинки, відео ролики про виготовлення борошна, гречки, вівса
Хід заняття
Психогімнастика «Передай настрій»
-
Добрий ранок, добрий ранок
Поспішайте, сонце встало
Уже сонечко сміється
Пісенька пташина ллється (стук у вікно)
-
Чия пісенька так рано ллється?
-
Хто рано встає? (півник)
-
З якої казки півник завітав до нас у гості? (Колосок)
-
Півник приніс нам колоски і хоче дізнатися, де їх вирощують? Хто? Як?
-
Колоски яких зернових культур приніс півник? (пшениця, овес, гречка).
-
У вас на столах тарілочки, в них зернята.Розгляньте їх і скажіть, чим схожі між собою і чим відмінні зернята? (відповіді дітей)
-
Щоб виростити такі зернята, треба багато працювати. Що саме треба робити?
Зараз, півнику, ти дізнаєшся, як треба виростити такі зернятка. Працювати будемо в командах, їх буде дві: хлопчики і дівчатка.( Вам треба відібрати картинки і викласти їх в певній послідовності вирощування зернят).
-
Що потрібно для виконання цього завдання? З чого почнете виконувати завдання? Як розподілите свою роботу? ( Діти перевіряють правильність викладання картинок, аналізують, задають запитання).
-
Чому цей малюнок ви поклали тут? (відповіді дітей, команди).
-
Отже, півнику, ти зрозумів як вирощують зернові культури, які ти нам приніс?
-
А хто ж вирощує ці культури? Діти, назвіть професії дорослих , які вирощують зернові культури? (агроном, тракторист, комбайнер, шофер)
-
Як їх назвати одним словом? (хлібороби)
-
Ви гарно справилися з завданням. Я вами пишаюся. А тепер знову повернімося до наших зерняток. Давайте з’ясуємо, що роблять з пшеничного зерна? (борошно) Як саме?
Показ відеоролика
-
Що роблять з вівса? (показати вівсяні пластівці )
-
Яким чином їх виготовляють, ви зараз подивитесь (відеоролик)
-
Що роблять з гречаних зернят? (показ гречаного хліба, крупи) (відео ролик)
Підсумок
- Що нового ви дізнались?
- Яку кашу ви любите найбільше?
-
Що вам найбільше сподобалося?
-
Ким би ви хотіли бути?
Підготувала: вихователь ЗДО №19 Кисленко Н. В.