Конспект заняття-квест "Небезпека поруч"

Про матеріал
створити умови для сприйняття дітьми правил безпечної поведінки вдома з різними предметами (гострі,колючі,ріжучі предмети,електроприлади,дрібні та зламані іграшки,вогонь);формувати уявлення про те,як поводитися з предметами,що колють або ріжуть.Розширити уявлення про використання електричного струму в побуті,його значення ;вчити зстосовувати життєвий досвід. Ознайомити дітей із правилами пожежної безпеки у побуті, навчити розрізняти безпечні та небезпечні дії, виховувати уважність , обережність, співпрацю в команді.Формувати розуміння наслідків необачної поведінки під час ігор, усвідомлення того, що небезпека прихована не в самих предметах, а в невмілому користуванні ними . Розвивати пам ять, мислення ,мову. Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров я..
Перегляд файлу

Конспект заняття –квест  «Небезпека поруч» "

Тема: «Дитина і побут.Пожежна безпека "

Мета : створити  умови для сприйняття дітьми правил безпечної поведінки вдома з різними предметами (гострі, колючі, ріжучі предмети, електроприлади ,дрібні та поламані іграшки, вогонь); формувати уявлення про те, як поводитися з предметами, що колють або ріжуть.  Розширити уявлення про використання електричного струму в побуті, його значення; вчити застосовувати життєвий досвід.Ознайомити дітей із правилами пожежної безпеки у побуті, навчити розрізняти безпечні та небезпечні дії, виховувати уважність, обережність, співпрацю в команді. Формувати розуміння наслідків необачної поведінки під час ігор, усвідомлення того, що небезпека прихована не в самих предметах, а в невмілому користуванні ними.     

  Розвивати пам'ять, мислення, мову. Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я.

Хід заняття

Організаційний момент «Емоційний настрій»

Станем разом ми у коло,

Скільки друзів глянь навколо,

Руку дружби простягни

З другом сварку не почни.

Будем всі ми дружно грати,

Один одного не ображати.

Вихователь. - Діти, я розповім вам історію, яка трапилася з маленькими козенятами. Хочете послухати? Тоді всідайтеся зручненько.

- Якось мама коза залишила своїх малят  вдома, а сама мерщій до крамниці за продуктами. Але своїм дітям наказала:

-   Що ж, маленькі Козенята,

Йду я за продуктами

Ви ж глядіть,

Замкніть дверцята

І тихесенько сидіть!

Козенята. - Ура! Свобода! Будемо займатися цікавими справами! Хто чим захоче!

Вихователь.  -  Одне козенятко набрало води в чайник та поставило його на газову плиту гріти. Далі козенята засперечалися, хто буде нарізати хліб і готувати бутерброди. Кожен з них намагався перекричати одне одного: «Я буду різати хліб!», «Ні, це буду робити я!», - перекрикував інший.

І раптом одне козенятко зойкнуло! Порізав ніжку. У цей час закипів чайник і двоє веселих малюків підбігли до плити, щоб його забрати. Троє козеняток увімкнули в розетку праску і весело їздили нею по килимку. Коли праска нагрілася, килимок почав плавитись і диміти. А сама маленька кізонька дістала з полиці аптечку і вирішила рятувати своїх братиків. Вона старанно розкладала пігулки на рівні частини.

Але на добрий час повернулася мама. «Ой, лишенько, що тут сталося! Самій мені не справитись!»

 Вихователь- Діти, як вчинили козенята? Що вони робили не так? ( міркування дітей)

- Давайте,  допоможемо козі навчити малят правильно поводитись, коли дорослих немає вдома. Згода?

- Яких помилок припустили козенята? (відповіді дітей)

-  Чому козенятко порізало ніжку?

(Діти відповідають, вихователь слідкує за їхньою думкою, пропонує всім долучатися до вирішення проблемних запитань)

- Чим їздили по килимку? До чого це призвело? Що могло трапитися, якби на  той час не прийшла мама? Хто вирішив рятувати братиків?

Вихователь. - Предмети, якими можна вколотися, порізатися, мають лежати в кухонній шухляді або в коробці. Скажіть, будь ласка, для чого потрібна -голка ,ніж, ножиці? Де вони зберігаються у вас вдома? ( відповіді дітей). Отже, ви знаєте, що вони дуже необхідні вдома, але брати їх без дозволу дорослих не можна, щоб не трапилося лихо, як з козенятами.   

Дидактична гра «Не помились!»

На столах картки із зображенням різних предметів ( безпечних і небезпечних, гострих, колючих, ріжучих). Вихователь пропонує розглянути їх і розкласти правильно у дві кольорових торбинки: до зеленої  скласти картки із зображенням безпечних предметів, до червоної - небезпечних, пояснити свій вибір.                                          

Фізкультхвилинка

Козенята рано-вранці

Роблять вправи на галявці,

Випрямляють свої ніжки,

Усміхаються всім трішки.

Вправо - вліво повертають,

І капусточку шукають.

Нахиляються низенько,

І смакують всі дружненько.

Між дерев ми всі йдемо

І назад потрапимо.

Електроприлади

Вихователь. -  Діти, зверніть увагу на предмети, які стоять у мене на столі (праска, пилесос,міксер, електрочайник).  Які з цих предметів ви впізнали? Всі ці предмети називають електричними, бо вони працюють від електричного струму.

- Які ще електричні предмети побуту є у вас вдома? ( відповіді дітей).

-  Для чого вони?

- Дітки ,а ви знаєте де живе електричний струм? (у розетці, вимикачі, лампочці)

Вірш                              

Струм електричний, звісно,

Творить такі дива,

Та треба пам'ятати,

Що жартів з ним нема.

Бо струм той електричний

Живе усе вбива.

Не можна без дорослих

Ці прилади вмикать,

Біля розеток гратись

І щось у них вставлять.

Вихователь. -  Діти, ви послухали уважно вірш. Про що цей вірш? Які дуже серйозні правила  для себе ви запам'ятали? (відповіді дітей)

Вихователь. - Молодці, діти. Електричний струм, електроприлади  дуже допомагають людям, але вони й дуже небезпечні, коли з ними неправильно поводитися. Електричний струм надзвичайно сильний, хоча його і не можна побачити. Тож електричні прилади можна вмикати лише з дозволу та в присутності дорослих.                                   

Дидактична гра «Так -ні?»

- Мама прасує білизну. (так) Чому ви так думаєте?

- Маленький син бавиться з м'ячем біля гарячої праски. (ні) Чому?

- Бабуся в'яже шапочку, онука сидить поряд і допомагає розкручувати моток з нитками. ( так ) Чому?

- Тато разом із сином майструють годівницю. Хлопчик без дозволу взяв цвях і молоток. (ні)  Чому?

                                        Вогонь

Загадка :Маленькі хлопчики в коробці сплять,

                Як тільки тернеш –одразу горять. (сірники)                                                                         

Вихователь.- Вогонь –це диво природи. Вогонь буває добрим і злим. Добрий вогонь допомагає людям щодня; гріє нас коли холодно; варить їсти на плиті. Але якщо  з ним жартувати або бути необережним, він може стати злим-розгорітися, знищити речі, завдати шкоди людям і навіть спричинити пожежу. Тому вогонь любить дбайливих і розумних друзів. Він не дружить із тими,хто:

           -бере сірники без дозволу,

            -запалює свічки сам,

            -грається біля плити або праски .

Зараз перевіримо вас, чи може вогонь з вами бути вам другом

Дид. гра  «Друг Ворог»

Вихователь показує дітям малюнки із зображенням різних ситуацій з вогнем. Діти повинні вибрати правильну відповідь і стати в коло (зелене коло (друг корисний вогонь), червоне (небезпечний вогонь ворог).

Сталася пожежа – дії дітей Гра «Пожежники».

Почувши сигнал «вогонь» дітки розігрують гру

 За сигналом «Все спокійно» повертаються в частину 

Діти обговорюють різні ситуації, що трапляються при невмілому і неправильному використанні сірниками .

А трапляється біда - «101» викликай!                

Дидактична гра «Хто правильно вчинить?»

Вихователь пропонує дітям правильно викликати  екстремальну службу в разі потреби. Зачитує різні проблемні ситуації. Пропонує дітям пояснити свій вибір.

«101» - виклик пожежної служби;

«102» - служба поліції;

«103» - виклик швидкої допомоги;

Іграшки

Вихователь. - Діти, подивіться, сьогодні біля наших дверей я знайшла коробку,  давайне подивимось ,що в ній   (різні дрібні та поламані іграшки, кнопки, кольорові коробочки, що це може бути)..

-  Скажіть, будь ласка, що це і чи можна цими речами гратися?

-  Що не слід брати до гри? (міркування дітей)

Дид. гра «Можна- не можна»

(кольорові цеглинки- червоні, зелені)

Підсумок.

- Діти, сьогодні ми з вами провели свій час з користю і дізнались багато нового: як правильно поводитись із гострими, ріжучими  та колючими предметами, електроприладами,вогнем,різними іграшками.

Але, якщо з тобою трапилась біда,

Не бійся - допомогу жди!

І пам'ятай, що виїдуть відразу

Поліція, пожежники і лікарі.


Закріплюємо знання, номеру телефону екстрених служб.

«101» - виклик пожежної служби;

«102» - служба поліції;

«103» - виклик швидкої допомоги;

 
 

 

docx
Додано
10 жовтня 2025
Переглядів
160
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку