Мета: Закріпити і розширити уявлення дітей про сезонні зміни у природі восени, кольори осені. Конкретизувати й узагальнити уявлення дітей про фрукти,їх особливості (форма, колір, смак, де росте).
Хід заняття
1)Сюрпризний момент
2)Розгляд ілюстрації « Осінь в саду »
3)Дидактичний вправа «З якого дерева плід?»
4)Пальчикова гра «Компот»
5)Дидактична гра « Зваремо компот »
6)Дидактична гра «Впізнай на смак»
7)Нетрадиційний метод аплікування «Груша»
8)Підсумок заняття.
Інтегроване заняття для дітей молодшої групи
Тема: «Що нам осінь принесла в чудовий сад?»
Мета: Закріпити і розширити уявлення дітей про сезонні зміни у природі восени, кольори осені. Конкретизувати й узагальнити уявлення дітей про фрукти,їх особливості (форма, колір, смак, де росте); розвивати вміння складати невеликі описові розповіді; закріплювати навички дітей відповідати на запитання вихователя; вправляти в чіткій вимові голосних звуків; виховувати пізнавальний інтерес до природи.
Матеріал: фрукти, овочи, ілюстрації осінь в саду,каструли, клей, пензлики, папір жовтого кольору,зразки груши для кожної дитини.
Хід заняття
Вихователь. Послухайте віршик і скажіть, про яку пору року йде мова.
Як швидко літо проминуло!
Настала осінняя пора.
Немов на крилах промайнуло
Кохане літечко з двора…
— А яка пора року зараз? (Осінь.)
— Що можна почути восени в природі?
— Послухайте уважно і скажіть, що ви почули?
(Звучить аудіозапис: шум дощу, завивання вітру, гомін птахів, шелест листя.).
Вихователь.Сьогодні я йшла до дитячого садочка то біля воріт знайшла «Чарівний мішечок».
Вихователь .– Дітки, «Чарівний мішечок» нам підкаже, про що ж буде наше заняття. По черзі витягніть предмет з мішечка і називайте, що ви дістали.
(Відповіді дітей)
Розгляд ілюстрації « Осінь в саду »
Дидактичний вправа «З якого дерева плід?»
З яблуні збирають урожай … чого? Яблук.
З сливи збирають урожай … чого? Слив.
З груші збирають урожай … чого? Груш.
З персика збирають урожай … чого? Персиків.
З абрикоса збирають урожай … чого? Абрикосів.
Пальчикова гра «Компот»
Будемо ми варити компот.
Фруктів потрібно багато, ось.
(«Варять» - заважають пальчиком на долоньці)
Будемо яблука кришити,
грушу ми будемо рубати,
(ребром долоні стукають по інший долоньці)
Отожмем лимонний сік,
Злив покладемо і пісок,
(стискають кулачки)
Варимо, ми варимо компот,
Пригостимо дорогий народ
(знову «варять»)
Дидактична гра « Зваремо компот »
( На столі лежать 3 каструлі і багато різних видів фруктів та овочів )
Кожна дитина обирає серед покладених перед ними овочів та фруктів потрібні фрукти і складають в потрібну каструлю, діти називають який компот вони варять.
З яблук варять … який компот? Яблучний
Із слив варять … який компот? Сливовий
З груш варять … який компот? Грушевий
Дидактична гра «Впізнай на смак»
Дітям пропонується з закритими очима спробувати шматочок і назвати фрукт.
Нетрадиційний метод аплікування «Груша»
Діти відривають маленькі шматочки жовтого паперу і наклеюють в середину груши.
Підсумок заняття.
-Діти, вам сподобалось наше заняття?
-Що саме сподобалось?(Відповіді дітей)