Конспект підсумкового заняття в молодшій групі
З логіко-математичного розвитку
Тема: «У гості до казки»
Програмовий зміст:
.
Матеріали:
Будинок, ялинки, іграшкові ведмідь, заєць, вовк, лисиця, колобок, ялинки.
Матеріали до дидактичних ігор, роздатковий матеріал : ялинки, зайці.
Хід заняття
І Сюрпризний момент
Доброго ранку, сонце !
Доброго ранку , небо!
Доброго ранку , земля!
Доброго ранку , друзям!
II Сюрпризний момент
Сидить він на віконечку
Як маленьке сонечко.
Від діда з бабою утік,
Побіг у ліс і раптом зник.
-А будемо ми подорожувати iз вами на потязі. Станьте рівненько один за одним,i поïхали.
III Основна частина
-Дiти. ось ми і приїхали. Виходьте. Погляньте перед нами два струмки, які вони?(на полу лежать дві блакитнi стрiчки-одна вузька інша широка).
-А як дізнатись що вони рiзні? (Потрібно одну стрічку накласти на іншу).
-Діти,як ви гадаете, через який струмочок нам буде легше перестрибнути?(Через вузький).
-Давайте перестрибнемо. А ось і будиночок Колобка, але погляньте, тут висить замок.
-Як нам його відкрити?(За допомогою ключа).
Скiльки замків (один)
-А скільки ключiв (Багато)
(Вихователь роздає дітям по одному ключу)
-Щоб відкрити замок необхідно щоб у ключа була така сама геометрична
фігура як на замку. Яка фігура у замку?(квадрат) - Подивіться на свої ключі,у кого така фігура як на замку?
- Як називається твоя геометрична фігура? Якого вона кольору?
-Ось ми i вiдкрили замок,а ось і Колобок.
Колобок: - Доброго дня дiти! Ходiмте зі мною шукати друзів.
-Як ви гадаєте кого першим зустрiне Колобок(Зайчика)
Зайчик:- Здрастуй,Колобок!Діти, ви хочете,щоб колобок дружив зі мною?(Так)
-Тоді допоможіть менi заховатись у лісі від хижаків. Викладіть по 3 ялинки,а під ними зайчиків.(Діти за столами виконують завдання.)
Зайчик: Дякую вам,а хочете погратись зі мною?(Так). Грає фонограма «Зайчик стрибав». Діти під музику виконують рухи.
- Покотився Колобок далi , і зустрів Вовчика.
- Привiт , Вовчику,ми шукуємо друзів для Колобка.
Вавчик: Добре я буду дружити із Колобком якщо ви виконаете моï завдання
-Діти допоможемо колобку?(Так).
-Допоможіть моїм друзям стати за зростом (Діти розтавляють звiрiн-від
вищого до нищого). -Хто найвищий, хто найнищий, хто стоïть першим, хто - останнім хто-по серединi? Порахуйте їх, розтавте їм мисочки.
-Діти, погляньте сидить засмучений Ведмедик. Ведмедику, що із тобою
трапилося? Ведмедик:Сумно менi стало в лiсi, я друзів собі шукаю.
-Ведмедику, пограй разом із нами у гру «Кольорові хмаринки (на пiдлозi розкладенi рiзнокольорові хмаринки,завдання дітей - наступаючи на хмаринки назвати колір)
«Що зайве»(Завдання дітей - знайти зайвий предмет із логiчного ряду). Ведмедик: Ох і розвеселили ви мене, сподобалися ви мені. Я хочу із вами
дружити.
-Покотився Колобок далi шукати собі друзів. Діти, погляньте, а хто це заховався під ялинкою?(Лисичка).
Лисичка:Ви чому прийшли у ліс?(знайти друзів для Колобка). Лисичка:Якщо виконаете усi моï завдання тодi я буду дружити із Колобком.
-Діти, виконаємо завдання Лисички?(Так)
Лисичка: Тоді слухайте моï загадки:
-Летить над світом чорна птиця.
Усім на світі добре спиться. (Нiч)
-Коли пiвник раніше всих встае
Та голосно співає-сонечко зустрiчас? (Ранок)
-Коли ми йдемо у садочок" (Вранці)
-Коли до дому повертаємось?(Ввечері)
Лисичка молодці добре справилися із цим завданням. А тепер складніше завдання «Цифру назви і полiчи» (діти називають цифру і на фланелографі
до кожної цифри добирають певну кількість звірів).
Лисичка:Молодці! Дякую і тобі Колобок! Давай будемо дружити. А ви,
діти дружите мiж собою?(Так)
Малята, а давайте пригадаємо і порахуємо друзів Колобка, яких ми із вами зустріли (4);
-А зараз ми для колобка та його нових друзів розкажемо віршик про дружбу.
-Діти, на цьому наша подорож закінчилася. Ми знайшли друзів для Колобка, а нам час повертатись у дитсадок і ми знову поїдемо на потязі.