Матеріал містить підбірку інтерактивних методів, ефективних прийомів по поглибленню знань у молодших дошкільників про: екологічний стан планети, виховання дбайливого ставлення до природи.
«Наша домівка – планета Земля»
Мета: познайомити дітей з живою і неживою природою нашої планети, вчити правилам поводження для збереження природи на Землі; розвивати увагу, спостережливість, пам'ять, мислення; виховувати любов і бережне ставлення до природи.
Словник: планета, жива, нежива природа.
Матеріал: глобус, відео-картинки, запис музики природи, д/гра «Живе-неживе».
Попередня робота: бесіда «Природа рідного краю», розгляд ілюстрацій, вивчення віршів про природу, спостереження.
Хід заняття:
Вступна частина
(діти стоять у колі)
Вихователь: Скажіть, будь-ласка, хто ми з вами?
Діти: Люди.
Вихователь: Де живуть люди? Як називається наша планета?
Діти: Земля.
Розгляд глобуса
Вихователь: Яка вона, наша планета?
Діти: Кругла, велика.
Вихователь: Що ви бачите на глобусі?
Діти: Воду, землю, гори…
Вихователь: Давайте ближче розглянемо нашу планету.
Основна частина
Перегляд відео-картинок, читання вірша:
(у супроводі музики)
«Земля прекрасна, вона для тебе:
І сонце ясне, і сине небо,
Птахи і звірі, моря і ріки.
Нехай же буде вона навіки!
Планеті люди добро несіть!
Любіть планету і бережіть!»
Вихователь: Яка вона наша планета? Що є на Землі? Це все …?(природа)
(відповіді дітей)
Яка буває природа?
Діти: Жива і нежива.
Вихователь: Що значить жива природа?
Діти: Тварини, рослини. Все, що дихає, росте, живиться.
Д/гра «Живе-неживе»
(діти обирають картинки із зображенням живої природи)
Вихователь: Діти, давайте пригадаємо, як треба поводитися із живою природою.
1 дитина: «Ти тварин не ображай, лише за ними спостерігай.»
2 дитина: «По травичці не ходи, там маленькі сплять жучки.»
3 дитина: «Пташеняток не лякай, їх люби й оберігай.»
4 дитина: «Не ламай дерев гілки, не топчи траву, не рви.»
5 дитина: «Краще ти їх посади, доглядай і збережи.»
6 дитина: «Із природою дружи, і здоровим будеш ти!»
Вихователь: Без чого не може жити усе живе – тварини,рослини, люди?
Діти: Без води, світла, повітря,землі.
Вихователь: Яка це природа? (нежива) Чи потрібно її оберігати?
Розвиваюча гра «Сонце-земля, повітря-вода» (під музику):
«Як велике сонечко, посилаємо промінці до самісенькой землі.
Земля плодовита, народжує трави і квіти.
Чисте повітря все живе вдихає.
Вода - річки, моря й озера наливає.»
Заключна частина
Вихователь: Що може трапитись, якщо ми не будемо оберігати природу нашої планети?
(відповіді дітей)
Вихователь: «Це наша домівка планета Земля,
Ти гарна із близька красива здаля
Блакитні озера, зелені ліси –
Ніде ти не знайдеш такої краси!
Будь ти її другом, люби, бережи,
Приклад у цьому усім покажи!»
Підсумок заняття