Конспект заняття з розвитку мовлення "Осінь золота"

Про матеріал
Конспект заняття з розвитку мовлення Осінь золота (старший дошкільний вік) Мета: Продовжувати знайомити дітей з особливостями сезонних змін у природі, розвивати пізнавальний інтерес до природи. Удосконалювати граматичну правильність вимови у дітей, збагачувати словник дітей, учити їх логічно й послідовно будувати речення, розповіді. Розвивати мову, мислення, пам’ять. Виховувати любов до природи, вміння бачити красу рідної землі, шанобливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

   Конспект заняття з розвитку мовлення

                                    Осінь золота

(старший дошкільний вік)

Мета: Продовжувати знайомити дітей з особливостями сезонних змін у природі, розвивати пізнавальний інтерес до природи. Удосконалювати граматичну правильність вимови у дітей, збагачувати словник дітей, учити їх логічно й послідовно будувати речення, розповіді. Розвивати мову, мислення, пам’ять. Виховувати любов до природи, вміння бачити красу рідної землі, шанобливе ставлення до природи.

Матеріал: оповідання О.Копиленко «Жовкне листя», вірш К.Перелісної «Осінній вітер», загадка, вірші про осінні місяці, картинки на тему «Осінь».

 

Хід заняття

-Діти, сьогодні до нас збиралася в гості казкова Незнайомка, а щоб дізнатися, хто це, треба відгадати загадку:

Ця гостя в казковім чарівнім віночку,

Вся в золотому вбранні.

Ходить, малює травичку, листочки,

Щоб гарні були, чарівні.

Ще вона, діти, багатий і щедрий,

Несе для людей урожай,

Що ж це за гостя – красива, привітна,

Нумо, скоріш відгадай?! (Осінь)

 -Так, діти, це – красуня Осінь. Але вона не змогла прийти до нас сьогодні в групу тому, що в неї багато роботи. Їй потрібно полити дощами землю, щоб сходили засіяні поля, допомогти птахам відправитись до теплих країв тому, що наступають вже холоди…Їй потрібно допомогти людям прибрати городи, скопати їх на зиму, щоб земля відпочила. Але Осінь всіх нас дуже любить, бачить нас через вікно і передала для нас гостинці.

Отже, діти, як ви здогадалися, що сьогодні на занятті ми поведемо розмову про чарівну пору року – осінь. Діти, як ви гадаєте, чи сама Осінь виконає стільки роботи, чи, можливо, в неї є якісь помічники?

-Так, це її синочки – місяці!

-Скільки їх у Осені? Назвіть їх.

 -Хто розкаже про найстаршого? Середнього та молодшого?

(Діти розказують вірші про місяці).

Запитання до дітей.

-Яку роботу виконує Вересень, Жовтень, Листопад?

-Діти, зверніть увагу на ці картини, які подарувала нам Осінь. У якому порядку слід розташувати їх, щоб стало зрозуміло, як змінюється природа восени? Які осінні місяці, на вашу думку, зображені на малюнках? Що відбувається з деревами, рослинами? Як змінюється погода з наближенням зими? Як змінюється їх вигляд та колір? Як змінюється погода з наближенням  зими? На яких три частини можна поділити осінь? ( Рання, золота, або середня, пізня осінь).

Фізкультхвилинка

(Діти стають у коло і виконують рухи відповідно до тексту).

Ми тупочемо ногами,

Ми плескаємо руками,

Руки вгору підняли,

Руки опустили.

В сторони голівкою

Трішки покрутили,

Ручки за спину сховали,

Як зайчата пострибали.

 

Читання оповідання О.Копиленко «Жовкне листя».

Запитання за текстом.

-Про яку пору року йде мова?

-Які дерева згадуються?

-Що сталося восени з берізкою, кленом?

-Які дерева залишаються зеленими?

-Про яких птахів розповідається в тексті?

-Що відбувається з цими птахами восени?

Дидактична гра «Поговоримо про погоду».

(Діти добирають відповідні прикметники до висловів).

Якщо йде дощ – погода … (дощова)

Якщо сильний вітер – погода… (вітряна)

Якщо холодно та сиро – погода …(холодна, сира)

Небо все вкрите хмарами – погода … (хмарна)

Але ось визирнуло сонечко і стало тепло. Значить погода …(сонячна, тепла),

На небі ні хмаринки – погода … (ясна)

Надворі осінь – погода …(осіння).

Читання вірша К.Перелісної «Осінній вітер».

-Про яке дерево згадується у вірші?

-Чого боялася берізка?

-Що дерева робитимуть взимку?

-Лист з берези, як називається? (з дуба, з тополі, з клена, з верби?)

Дидактична гра «Так чи не так?»

Вихователь пропонує дітям послухати кілька речень та сказати, що в них не відповідає дійсності?

-Восени можна купатися в річці, засмагати на пляжі. Так чи ні? (Неправильно, восени купатися не можна, вже холодно, і сонечко погано гріє).

-Восени все розпускається, розквітає, співають в лісі птахи. Так, чи не так? (Неправильно, восени рослини сохнуть, а птахи відлітають у вирій.)

-Восени йдуть холодні дощі, люди збирають врожаї, звірі та птахи роблять запаси на зиму. Так чи ні? Чому? (Правильно, восени всі готуються до зими).

-Восени люди одягають футболки, шорти, сарафани, босоніжки. Так це, чи ні? (Ні, восени одягаються тепліше).

-Восени погода ясна, тепла, сонячна, так чи ні? (Ні, восени часто йде дощ).

-Осінь – чудова пора року, так, чи ні? (Так, осінь – дуже гарна і багата на врожай пора).

 

-Молодці,діти, ми сьогодні з вами плідно попрацювали , і за це нас Осінь пригостила своїми дарами.

В кінці заняття вихователь пригощає дітей яблуками, грушами, виноградом.

 

docx
Додано
11 березня
Переглядів
38
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку