КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ: ЯК ПРИВЧИТИ ДИТИНУ ДО ПОРЯДКУ.

Про матеріал
Розуміння того, що таке порядок і чому потрібно його дотримуватися, люди беруть з родини. Тому, якщо ви розкидаєте свої речі або не миєте вчасно посуд, не чекайте, що це будуть робити ваші діти. Адже вони беруть приклад з вас. Але, навіть якщо батьки покладуть всі сили на те, щоб прищепити акуратність своєму чаду, не факт що це подіє. І на це є багато причин:
Перегляд файлу

 

 

 

 

КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ:

ЯК ПРИВЧИТИ ДИТИНУ  ДО ПОРЯДКУ.

image          

          

 

Рано чи пізно кожен з батькiв хоче привчити дитину до порядку. Акуратність — не вроджена навичка, а набута звичка. Що ж робити, коли маленький бешкетник відмовляється прибирати за собою?

Безумовно, коли у будинку стрімголов гасають активні малюки, грають то в одну гру, то в іншу, питання стає особливо гостро. Але батькам не варто впадати у паніку або вдаватися до крайніх заходів у вигляді покарань, адже діти, у більшості випадків, просто не розуміють навіщо потрібен цей горезвісний порядок і чому потрібно прибирати іграшки та свої речі.

Розуміння того, що таке порядок і чому потрібно його дотримуватися, люди беруть з родини. Тому, якщо ви розкидаєте свої речі або не миєте вчасно посуд, не чекайте, що це будуть робити ваші діти. Адже вони беруть приклад з вас.

Але, навіть якщо батьки покладуть всі сили на те, щоб прищепити акуратність своєму чаду, не факт що це подіє. І на це є багато причин:

       Темперамент дитини

       Поведінкові особливості

       Вікові кризи

       imageБанальні особливості характеру дитини Також важливо не переборщити і не перетворити свою дитину у переконаного педанта з маніакальним прагненням до порядку. Пам'ятайте Моніку з серіалу “Друзі”? Шанувальники серіалу навіть придумали термін "синдром Моніки" — коли жінка не може спокійно всидіти на місці, коли її улюблена ваза стоїть на 2 сантиметри лівіше, ніж на її думку потрібно.

Загалом має бути все в міру.

Привчити дитину до дисципліни та пояснити, чому потрібно прибирати спочатку в дитячій кімнаті, а потім у всій квартирі, завдання не з легких. Діти не люблять моралі та нотації, а найбільше діти ненавидять правила. Тому йти "в лоб" — свiдомо програшна стратегія. Потрібно діяти хитріше та вигадати свої дії заздалегідь.

Як привчити дітей до порядку.

У вирішенні цього нелегкого завдання може допомогти мотивація. Спробуйте пояснити малюкові, що порядок — це зручно. І зручність ця полягає в наступному.

Якщо речі будуть знаходитися в порядку, все необхідне, наприклад, для улюбленої гри, буде завжди під рукою.

Акуратність важлива для навчання. Наприклад, коли дитина пише прописом без помилок, учитель його хвалить.

Якщо малюк запросить у гості своїх друзів, а в кімнаті буде бардак, йому буде соромно. Та навпаки, якщо друзі прийдуть, а у кімнаті чисто і речі на своїх місцях, то дитині буде дуже приємно.

imageЯк допомогти дитині навести порядок, щоб вона  навчилася це робити сама Зазвичай, уявлення про те, що таке порядок у батьків і дітей діаметрально протилежне. Дитина впевнена, що зробила все, щоб навести порядок, а мама,

яка увійшла у кімнату, шокована кричущим безладом.

Все ж таки як привчити дитину до чистоти та правильно донести їй суть порядку?  

Поступове прибирання Ви можете розділити кімнату малюка на умовні квадрати, вибрати з якого почати  та прибирати по одному квадрату в день. Такий підхід перетворить об'ємну задачу у список кроків. Почніть прибирати разом з малюком. Покажіть куди скласти солдатиків і де краще місце для пластмасового автопарку. Потім залиште малюка закінчити роботу самостійно. Процес сортування своїх іграшок захопить дитину, і це йому неодмінно сподобається. Простір для творчості

Запропонуйте дитині прикрасити кімнату на свій смак і організувати простір так, як вона вважає зручним. Таким чином дитина сама встановить правила зберігання речей, буде відчувати, що дитяча — її територія, та з задоволенням буде дотримуватися своїх же законів. Адже вона сама так вирішила. Встановіть орієнтир

Покажіть малюкові умовно правильне місце для кожної речі та іграшки. Сфотографуйте кімнату та розмістіть фото на видному місці. Так малюк буде чітко розуміти, що таке порядок, і як це, прибрати свою кімнату. Система зберігання

Також непогано працює ідея з прозорими пластиковими контейнерами або контейнерами з наклеєними назвами речей.

Важлива місія

Поясніть дитині, що прибирання —  важливий внесок у загальний сімейний порядок.

 

imageПрибирання для дітей — 5 дiючих прийомів Забери на шляху. Ідеш по кімнаті, бачиш, що щось лежить не на своєму місці — поклади відразу. Так у день прибирання у дитини буде менше роботи, що безсумнівно її порадує.

Вечірня п'ятихвилинка. Введіть традицію щовечора 5 хвилин виділяти на легке прибирання. Обліковий запис  —  поклади на місце. Нехай дитина, перед тим як почати нову гру, прибере на місце ту, з якої закінчила гратися.

Почни з того, що подобається. Нехай малюк починає домашні справи спочатку з того, що йому подобається найбільше.

Цікава гра. Перетворіть процес прибирання у захоплюючу гру. Так дитині буде цікаво, і вона максимально залучається у процес.

Стратегія для дітей 8-11 років трохи відрізняється від тієї, яку можна застосовувати з молодшими. Але і тут є декілька хитрощів.

       Хитрість №1. Порядок — частина звичайного сімейного життя.

Ви ж пам'ятаєте, що діти беруть приклад з батьків, і з віком це нікуди не дівається. Так що не варто довго та болісно збиратися з духом перед тим, як почати прибирання. Так дитина не буде сприймати прибирання як щось неприємне. Навпаки, якщо ви будете наводити порядок із задоволенням, то і дитина буде сприймати цей процес позитивно.

       Хитрість №2. Порядок за списком.  

Разом з дитиною складіть список, як у вашому загальному уявленні виглядає добре прибрана кімната. Ідеально зробити це на дошці, щоб дитина могла проставляти галочки або клеїти стікери на вже виконані завдання.

       imageХитрість №3. Не обов'язок, а допомога. Коли ви пред'являєте дитині претензії та віщаєте про обов'язки, вона, швидше за все сприймає це, як чергову мораль. Будьте хитріше та просить не про виконання домашніх обов'язків, а про допомогу. Так прибирання набуває зовсім іншої тональності та змісту.

Як не відбити бажання бути акуратним у дитини раз і назавжди.

Якщо у будинку є переконаний педантперфекціоніст, для інших домочадців це перетворюється на проблему.

Коли батьки наказом змушують дітей здувати кожну порошинку щохвилини, то, як тільки дитина залишається наодинці з собою, вона перетворить кімнату в місце бойових дій.

Золота середина — відмінний вихід і компроміс. Не перевіряйте з лупою кожну полку, але і не дозволяйте зневаги порядком.

Як привчити дитину до порядку.

       Поясніть сенс процесу. Спокійно та по поличках розкладіть усi причини, чому дитині потрібно тримати себе і свою кімнату в чистоті.

       Сортування. Перетворіть прибирання на гру та попросіть дитину розкласти іграшки за типом або кольором, розміром та інш.

       Мотивуйте. Накресліть або роздрукуйте таблицю, в якій будуть написані обов'язки та поля, які повинна заповнити дитина.

       Допомагайте дитині прибирати та просить допомагати вам.

       imageНі в якому разі не перетворюйте прибирання в покарання. Це раз і

назавжди відіб'є у дитини бажання підтримувати порядок.

       Хваліть і відзначайте плюси. Після прибирання похваліть малюка та відзначте те, що вийшло особливо добре.

       Будьте прикладом!

pdf
Додано
18 червня 2021
Переглядів
1463
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку