Контрольна робота для учнів 5 класу розроблена з урахуванням чинної програми з інформатики для учнів 5- 9 класів (що вивчають інформатику після 2-4 кл). Даної робота складається з 2 частин теоретичної та практичної.
Контрольна робота для учнів 5 класу
з теми «Текстовий процесор»
Мета:
навчальна: перевірити знання, уміння та навички роботи з текстовим документом;
розвиваюча: розвивати інформатичну компетентність учнів;
виховна: прививати ціннісне ставлення до інформаційну культури учнів, дбайливе ставлення до шкільної комп'ютерної техніки.
Тип уроку: перевірка знань, умінь та навичок.
Обладнання: Роздрукувані завдання контрольної роботи, програмне забезпечення Office Word 2010
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент (1-2 хв.).
Привітання,перевірка присутніх. Обговорення питань оформлення контрольної роботи та її здачі вчителю.
ІІ. Виконання контрольної роботи (35-40 хв.).
Дана контрольна робота буде складатися з двох частин:
Виконання текстових завдань (20-25хв.);
Виконання практичного завдання (15 хв.).
1 варіант
І частина.
1)Дайте відповіді на запитання:
1.Для чого призначено текстові процесори? Чим вони відрізняються від текстових редакторів?
2.З чого складається вікно програми Microsoft Office Word
3.Як виконуються операції копіювання та переміщення графічного зображення в текстовому документі?
4.Як змінити розміри стовпців чи рядків у таблиці?
2) Побудуйте асоціативний кущ поняття «ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕСОР»
3) Впишіть пропущені слова
Слова для вставляння: не може бути, ставиться, не ставиться
ІІ частина
Створити таблицю за зразком та заповнити даними
Пристрої ПК |
|
Введення інформації |
Виведення інформації |
|
|
|
|
|
|
2 варіант
І частина.
1)Дайте відповіді на запитання:
2) Побудуйте асоціативний кущ поняття «ТЕКСТОВИЙ РЕДАКТОР»
3) Впишіть пропущені слова
Слова для вставляння: не може бути, ставиться, не ставиться,відокремлюється, не відокремлюється
ІІ частина
Створити таблицю за зразком та заповнити даними
Соціальні мережі |
|
Переваги |
Недоліки |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ІІІ. Підведення підсумків уроку (2-3 хв)
Які питання викликали труднощі?
Що найважчим було у виконанні практичного завдання