Корекційне заняття з математики: «День народження Ведмедика»
(старшій вік)
Лексична тема: «Зима. Дикі тварини»
Мета:Закріпити знання дітей про диких тварин, орієнтування в часі, в просторі (на, під,зліва, направо,біля,за). Закріпити кількісну, порядкову лічбу.
Закріплювати вміння співвідносити число з цифрою. Розвивати логічне мислення, пам’ять,увагу.
Словник: Зима, тварини, на, під,зліва, направо,біля,за.
Матеріал: Фігурки тваринок, макет лісу.
Хід заняття:
Привітання (пальчикова вправа)
Доброго ранку! Я вас вітаю. (Сердечно з пальчиків)
Наберемо в долоні сміху (складаємо в долоні)
І розсиплемо всіх на втіху (скажемо)
Ми потремо оченята (торкаємося очей)
Щоб могли спостерігати, (повороти голови)
Потремо швиденько вуха (імітація терем вуха)
Щоб могли все слухати.
Підемо разом мандрувати (вказівний середній пальчики … по столу)
Щось цікаве пізнавати!
Дефектолог: Діти подивіться уважно яка пора року зараження на картині.
Діти: Зима
Дефектолог: Вірно зима. А яка вона?
Діти: Холодна, сніжна,біла, пухнаста.
Дефектолог:А перед зимою яка була пора року?
Діти: Осінь
Дефектолог:А буде?
Діти: Весна.
Дефектолог: А після весни?
Діти: Літо.
Дефектолог: Молодці розумнички. Скільки всього пори року. Давайте порахуємо. Зима, весна,літо, осінь. Всього 4.
Дефектолог:Сьогодні ми з вами помандруємо до лісу. Подивимось який він узимку.
1-2-3- до лісу ми пішли. Діти подивіться яка кругом краса снігу навкруги багато, дерева, ялинки. Давайте порахуємо скільки ялинок у лісі.
Рахуємо 1,2,3,4,5. Всього 5 ялинок. Покажіть мені цифру 5.
Дефектолог:Вірно молодці.
Дефектолог:Діти, а що це падає з неба?
Діти. Сніжинки.
Дефектолог: Скільки їх?
Діти. Багато
Дефектолог: Ось подивіться яка в мене сніжинка .
Вона хоче з вами пограти в цікаву гру «Де сніжинки?»
Сніжинка на ялинки, під ялинкою зліва, праворуч, біля ялинки, за ялинкою.
Дефектолог: Діти чуєте скрипить сніг. Послухайте уважно!!!
Скрип - скрип, скрип
Дефектолог:Як скрипить сніг ?
Діти: Скрип-скрип-скрип.
Дефектолог:Це хтось іде. Подивіться та це ж зайчик.
Дефектолог:Доброго дня зайчику.
Зайчик: Доброго дня.
Дефектолог:Куди ти стрибаєш?
Зайчик: На день народження ведмедика. Я йому несу моркву.
Дефектолог: Діти що робить ведмедик узимку.
Діти: Спить.
Дефектолог: Давайте з вами глянемо хто ще прийде на день народження до ведмедика. Ось хто ще іде.
Вовк: Це я вовчок-сірий бочок. Їду до ведмедика, я його буду вітати він полюбляє ягоди, я їх йому подарую.
Лисичка: А ось і я лисичка я теж поспішаю на день народження до ведмедика несу йому свіжої рибки.
Фу-фу-фу-це я їжачок прокинувся щоб привітати свого друга, подарую йому білих грибочків.
Дефектолог:Діти скільки друзів прийшло до ведмедика.
Діти: Чотири.
Дефектолог: Покажіть мені цифру 4.
Діти: Показують.
Дефектолог:Хто був першим, другим, третім, четвертим.
Відповіді дітей.
Дефектолог:Ось стоять друзі ведмедика біля берлозі стукають у двері, а ведмедик їм не відчиняє.
Дефектолог:Чому діти?
Діти: Тому що він спить.
Дефектолог: Давайте допоможемо розбудити ведмедика.
Фізхвилинка:
У володарки зими
Трішечки замерзли ми (ходьба).
Зима каже: «Пострибай!» (стрибки)
Потім просить: «Присідай!»
Встали — сіли, встали — сіли,
Розігріли наше тіло (хлопаємо себе по бокам як ніби обіймаємо)
Сніг кружляв і перестав (кружляємось)
Час нам братися до справ.
Ведмідь: Ой хто це до мене стукає? Добрий день друзі.
Звірі: Ведмедику ми вітаємо тебе з днем народження.
Дефектолог: Діти подивіться які справжні друзі у ведмедика. Давайте і ми його привітаємо з днем народження і подаруємо йому діжку з медом.
Дефектолог: Діти нам час додому, а ведмедику та їжачку знову відпочивати.
А вовчик, лисичка та зайчик будуть їх чекати до весни.
Ну що діти сподобалось вам наша подорож до лісу де господарює зима.
Відповіді дітей.
Дефектолог:Що вам сподобалось більш всього. Відповіді
Дефектолог: Молодці сьогодні ви гарно попрацювали. До побачення.