Новоосотська філія
КЗ «Олександрівський ліцей № 1»
Корекційно розвиткове заняття в 2 класі
Корекція розвитку.
Розвиток вміння добирати предмети, схожі із зразком за матеріалом. Відгадування загадок.
Розвиток уміння складати загадки за опорними словами.
Вчитель початкових класів: Загинайко О.А.
Корекційно розвиткове заняття . Корекція розвитку.
Тема заняття:
Розвиток вміння добирати предмети, схожі із зразком за матеріалом. Відгадування загадок.
Розвиток уміння складати загадки за опорними словами.
Мета заняття:
Створення позитивного емоційного настрою, розвиток комунікативних навичок і вмінь, навичок співпраці. Розвиток пам’яті, мислення, уваги, дрібної моторики.
Спрямованість корекційно-розвивальної роботи:
Вчити в межах вивченого матеріалу з різних навчальних предметів виділяти ознаки об’єктів.
Обладнання: ілюстрації, картки з опорними словами.
Хід заняття
І. Організаційний момент
1. Вправа привітання
Мета: створення позитивного емоційного настрою, атмосфери довіри та
доброзичливості, зняття емоційного напруження.
Доброго ранку! Доброго дня!
Треба вітатись чемно щодня
Усмішку людям треба давати
Доброго ранку! – всіх привітати
Хід вправи: Корекційний педагог повідомляє дитині, що радий її бачити та вітається.
Привітання „Кивок”: педагог вітається кивком голови з дитиною, звертаючись на ім’я та словами: „Доброго дня”, дитина відповідає так само.
2. Вправа-розминка «Град»
Мета: зняття емоційної та м’язової напруги.
Хід вправи: педагог пропонує дитині пригадати, як іде дощ, а за ним град. Дитина починає разом з педагогом тупотіти то однією,то іншою ногою, імітуючи падання градин. Поступово ритм градин доводиться до дуже швидкого, а потім теж поступово тупіт припиняється.
3. Вправа «Мій настій»
Хід вправи: дитині пропонується продовжити речення:
ІІ. Основна частина
1. Розвиток вміння добирати предмети, схожі із зразком за матеріалом.
1.1. Вправа «Знайди спільну ознаку»
Мета: розвиток дії порівняння
-сонце, яблуко, м’яч;
-ківі, трава, жаба;
-автомобіль, голка, ніж;
-троянда, їжак, будяк.
1.2. Вправа «Назви одним словом»
Мета: формування вміння відносити конкретний об’єкт до родини (класу).
а) соловей, грак, іволга – це ...
б) бджола, мурашка, метелик – це ...
в) козуля, білка, лисиця – це ...
2. Відгадування загадок.
Голодна — мукає, сита — жує,
Всім дітям молоко дає. (Корова)
Хто нам пісеньку таку
Весь час співа: «Ку-ку-рі-ку!»? (Півник)