Корінний перелом у Другій світовій війні3 травня Класна робота
Номер слайду 2
Наша задача: Охарактеризувати Сталінградську битву – як битву з якої розпочався перелом у ході війни. Проаналізувати прорахунки німецького та радянського керівництва, їх наслідки. Прослідкувати хронологію подій при визволенні території СРСР та перенесення військових дій у Центральну та Східну Європу
Номер слайду 3
Пригадаємо …Вправа КРОСЕНС (по схемі розповісти про окупаційний режим)Осінь 1942 р. НОВИЙ ПОРЯДОК наслідок
Номер слайду 4
Вправа «Чиє крісло» (по фактах з біографії визначити історичну особу)Пригадаємо …журналіст, художник, лауреат Нобелівської премії з літератури, який силою свого духу і віри зумів мобілізувати народ Англії на священну війну з нацизмом. Він говорив: Найкращий спосіб зіпсувати стосунки — це почати їх з'ясовувати. Спочатку потрібно бути чесним, а вже потім - благородним. У відриві від істини совість - не більше ніж дурість, вона гідна жалю, але аж ніяк не поваги.прем'єр-міністр, який привів Великобританію до перемоги у Другій Світовій війні. Політик із сигарою був гострим на язикhttps://tut-cikavo.com/suspilstvo/biohrafii/857-tsikavi-fakti-pro-vinstona-cherchillya британський політик, державний діяч XX століття. У 1940—1945 і 1951—1955 роках — прем'єр-міністр Великої Британії.
Номер слайду 5
План уроку. Сталінградська битва. Поразка німецьких військ на Орловсько – Курській дузіНаступальні операції Червоної Армії. Звільнення території СРСР. Бойові дії на Західному фронті та на Сході
Номер слайду 6
Сталінградська битва. Битва за Сталінград тривала із середини липня 1942 р. до початку 1943 р. У вересні 1942 р. командувач 6-ї німецької армії генерал Фрідріх Паулюс розпочав наступ на Сталінград, щоб прорватися до нафтових родовищ на Кавказі. Під Сталінградом стало очевидно, що вермахт уже не має достатньо сил для швидкого успішного наступу. Спроби радянського командування розбити німецькі війська лобовими атаками також були невдалими й призвели до невиправданих людських втрат. Для розгрому німців було розроблено операцію «Уран»: виснаження противника в оборонних боях, контрнаступ та оточення ворожої армії. Стор. 219, робота з документом. Отже, військова компанія із середини липня 1942 по 2 лютого 1943 року завершилася поразкою німців та початку визволення окупованих територій
Номер слайду 7
Поразка німецьких військ на Орловсько – Курській дузіНа початку лютого 1943 р., розвиваючи наступ після Сталінграда, радянські війська відвоювали в німців Курськ і Бєлгород, а в середині місяця — Харків. Між Курськом та Орлом утворився 150-кілометровий вигин (дуга), що нависав над флангами німецьких армій «Центр» і «Південь». Отримавши від полонених інформацію про час початку наступу, радянські артилеристи вночі 5 липня піддали масованому артилерійському обстрілу ворожі війська, які вийшли з укриття й готувалися до атаки. Стало очевидно, що німецький план викрито й елемент раптовості втрачено. Масштабна танкова битва Другої світової війни відбулася в ході Курської операції під с. Прохорівкою. У ній взяли участь з обох сторін від 6 до 6,5 тис. танків і самохідних гармат. Німці завдали удару на південній ділянці фронту, але радянські війська зупинили їх, розгромивши танкову еліту рейху. 12 липня А. Гітлер наказав припинити наступ, що коштував Німеччині майже 30 тис. загиблих і 60 тис. поранених. Прохорівка. Отже, Курська битва закріпила успіх Сталінградської битви
Номер слайду 8
Гімнастика для очей
Номер слайду 9
Наступальні операції Червоної Армії. Звільнення території СРСР. Бойові дії на Західному фронті та на СходіХронологія подій. Після Курської битви командування вирішило спрямувати війська 1-го Українського фронту генерала Миколи Ватутіна на взяття столиці України. Штурм німецької оборони на Дніпрі розпочався 3 листопада 1943 р. Й. Сталін поставив завдання взяти Київ до 7 листопада — річниці більшовицького перевороту 1917 р. Помилки, допущені радянським командуванням у плануванні операції, призвели до невиправданих втрат людей та бойової техніки. Лише 6 листопада 1943 р. після запеклих боїв радянські війська ввійшли в українську столицю.
Номер слайду 10
Наступальні операції Червоної Армії. Звільнення території СРСР. Бойові дії на Західному фронті та на СходіХронологія подій. Через тиждень німці в ході контрнаступу знову захопили Житомир і до грудня загрожували також Києву. Київська операція призвела до загибелі понад 400 тис. бійців, значну частину яких становила «чорна піхота» («чорнопіджачники», «чорносвитники») — непідготовлені й беззбройні чоловіки та підлітки, мобілізовані на території, залишеній німцями, яких кидали в бій на неминучу загибель.
Номер слайду 11
Наступальні операції Червоної Армії. Звільнення території СРСР. Бойові дії на Західному фронті та на СходіХронологія подій. В середині лютого 1944 р. в районі Корсунь-Шевченківського (Черкаська область) капітулювало 30-тисячне угруповання німецьких військ. Невдовзі радянські війська вийшли на лінію кордону України. Війська 4-го Українського фронту, окремої Приморської армії та кораблі Чорноморського флоту до середини травня звільнили Севастополь і весь Кримський півострів.
Номер слайду 12
Наступальні операції Червоної Армії. Звільнення території СРСР. Бойові дії на Західному фронті та на СходіХронологія подійв липні 1943 р. союзні війська висадилися в Сицилії й у середині серпня захопили цей італійський острів. У травні 1944 р. капітулювало 240-тисячне німецько-італійське військо в Тунісі, на півночі Африки. У червні 1944 р. від гітлерівців було звільнено Рим; північ Італії німці утримували до весни наступного року.
Номер слайду 13
Наступальні операції Червоної Армії. Звільнення території СРСР. Бойові дії на Західному фронті та на СходіХронологія подій. На Далекому Сході в 1943-1944 рр. Японія відчайдушно обороняла від американських і австралійських військ численні острови, на яких були розташовані японські гарнізони. Основною подією на Тихоокеанському фронті в 1943 р. стала битва за о. Окінаву. У 1944 р., після знищення більшості японських кораблів у битві в затоці Лейте, американці відновили контроль над Філіппінами. Водночас з баз, розташованих в Індії, англійці завдали удар по японцях у Бірмі. Японці також були змушені воювати з місцевими партизанами. Спроба в 1944 р. перейти в наступ проти Індії завершилася для японців черговою невдачею. Поразка Японії була питанням часу. Отже, Німеччина на Західному фронті та Японія на Далекому Сході остаточно втратили ініціативу й на всіх напрямках розпочали оборону.
Номер слайду 14
Підсумки третього етапу Другої світової війни. Військова кампанія 1943 — весни 1944 р. розпочалася масштабною битвою під Сталінградом, успіх якої був закріплений у Курській битві, і завершилася виходом Червоної армії до державного кордону СРСР з подальшим перенесенням бойових дій на територію Східної та Центральної Європи. На Орловсько-Курській дузі були знищені найкращі танкові війська вермахту. Німеччина на Західному фронті та Японія на Далекому Сході остаточно втратили ініціативу й на всіх напрямках розпочали оборону. Неминучість поразки Німеччини та її союзників ставала дедалі чіткішою.
Номер слайду 15
17 липня 1942 р. — 2 лютого 1943 р. — Сталінградська битва.5 липня — 23 серпня 1943 р. — битва на Орловсько-Курській дузі. Липень 1943 р. — десант союзників на Сицилії.6 листопада 1943 р. — взяття Червоною армією м. Києва.
Номер слайду 16
Закріпимо…Поясніть вислів: Сталінградська битва – битва з якої розпочався перелом у ході війни. Які були прорахунки німецького та радянського керівництва, їх наслідки. Що було раніш: визволення Києва чи відновлення контролю американцями над Філіппінами
Номер слайду 17
Практична частина уроку: використовуючи додаткову інформацію виконати завдання (надіслати в електронний щоденник)Пояснити чому саме Сталінградська битва, битва під Аль – Алемейном та битва за Мідвей ототожнюються з корінним переломом у Другій Світовій війні.
Номер слайду 18
Рефлексія Перейти на віртуальну дошку http://linoit.com/users/zela8197/canvases/3%20%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D1%8 F%202023%2010%20%D0%91