Заняття
Тема: « Всезнайка в гостях у дітей»
Підготувала: Петренко Ю.П.
Тема: «Всезнайка в гостях у дітей»
Програмовий зміст:
розвиток мовлення: продовжувати вчити дітей самостійно складати розповідь за сюжетною картиною, придумувати події, що передують тим, які відтворені на картині, вміти придумувати продовження їх змісту;
навчання грамоти: удосконалювати вміння складати прості речення з 2 – 6 слів за сюжетними малюнками, вживати поняття «слова – назви», «слова – дії», «слова-ознаки», ділити на склади слова різної структури;
дитина в соціумі: закріпити знання дітей про рідне місто;
логіко – математичний розвиток: перевірити обсяг знань в вимірюванні сипких речовин, вправляти у називанні поточного місяця, попереднього і наступного, визначати порядок та послідовність пір року, днів тижня, частин доби; розвивати: мислення, мовлення, пам’ять, увагу, уяву; виховувати: цікавість до занять.
Матеріал: іграшка Всезнайко, портфель, листи із завданнями, схеми речення, сюжетні картини, м’яч, крупа, ложки та тарілки на кожну дитину.
Методи і прийоми: худ.слово, бесіда, показ, пояснення, схвалення, дид/ігри.
Хід заняття:
І. Організаційний момент.
У нас сьогодні ніби свято
Гостей зібралося багато
Тепер на мене подивіться
І веселенько посміхніться.
Діти, сьогодні в гості до вас завітав Всезнайко. Він хоче перевірити чи готові ви до школи і приготував для вас багато цікавих завдань.
Готові!!!!
(вихователь дістає завдання з портфеля)
ІІ. Основна частина.
Завдання №1 (альбом)
- Як називається наше місто? (Красноград);
- А якщо ми живемо в Краснограді, як називаємось ми? (Красноградці);
- Які визначні місця є в нашому місті? (Більовська фортеця, Краєзнавчий музей, Братська могила, Дошка пошани);
- Яку назву раніше мало наше місто?;
- Яка річка протікає в нашому місті? (Берестова)
- На якій вулиці знаходиться наш садочок?
(перегляд ілюстрацій «Наше рідне місто – Красноград)
Завдання №2 (гра з м’ячем), (книга)
Гра «Слова – назви», « Слова – дії», « Слова – ознаки»
стіл; сидіти; білий;
зошит; ходити; худий;
олівці; говорити; смачний;
картина; шукати; холодний;
телевізор. стрибати. швидкий.
Завдання№3 ( пенал)
Дид/гра : «Поділ слова на склади»
жук; ма-ма; ка-ли-на; ве-ло-си-пед;
рак; ко-за; мо-ло-ко; те-ле-ві-зор;
мак; ро-са; со-ро-ка; ва-ре-ни-ки;
ліс; мо-ва; ви-со-ко; пе-ре-ко-ну-ва-ти;
сон; си-ла; зо-зу-ля; пе-ру-кар-ня.
(спочатку вихователь називає слово, а діти визначають кількість складів у слові, а потім вихователь пропонує дітям самостійно назвати слово з певною кількістю складів)
- Скільки складів у слові мо – ло – ко ? (три);
- Назвіть перший склад? Другий? Третій?
- Назвіть односкладові слова. Двоскладові.
Завдання№4 ( олівець)
Дид/гра: «Складання речень за сюжетною картиною»
(вихователь пропонує дітям уважно розглянути сюжетну картину, придумати речення і викласти до нього схему)
Робота за столами
- Скажи своє речення;
- Скільки в ньому слів;
- Яке перше слово, друге, третє?
Фізкультхвилинка
Завдання№5 (вих. дістає з портфеля пензлик і фарби)
Складання розповіді за сюжетною картиною.
Погляньте, діти яка ситуація трапилася на цій картині
(розгляд картини)
- Хто зображений на картині?
- Як ви вважаєте, що могло статися до цього?
- Що може трапитися далі?
(міркування дітей)
Завдання №6 Бліцопитування (вих. дістає з портфеля зошит)
- Яка зараз пора року?
- Яка пора року наступна?
- Яка пора року буде після осені? Зими?
- Який зараз місяць?
- Як називався попередній?
- Який місяць буде наступний?
- З кількох частин складається доба?
- Яка зараз частина доби?
- Яка буде потім?
- Скільки днів у тижні?
- Який сьогодні день тижня?
- Який був вчора?
- Який буде завтра?
- Скільки робочих днів?
- Скільки вихідних?
Завдання № 7(вих. дістає з портфеля лінійку)
Вимірювання сипких речовин.
Всезнайці дуже цікаво чи вмієте ви вимірювати сипкі речовини?
- Чим ми можемо виміряти сипкі речовини? ( умовною міркою).
- Які ви знаєте умовні мірки? (склянка, ложка, чашка, жменя)
-А чому ми не можемо виміряти паличкою, смужкою або лінійкою? (вимірювання довжини, висоти).
Перед вами в стакані крупа, вам потрібно виміряти скільки в стакан помістилось умовних мірок. Умовною мірою у вас буде ложка, ви повинні набирати повну ложку і пересипати її в миску. Щоб не забути скільки ми насипали будемо кожен раз класти паличку, щоб не збитися з рахунку.
(Вимірювання крупи дітьми)
- Що ми вимірювали?
- Яка була умовна мірка?
- Скільки крупи помістилося у стакані?(сім умовних мірок).
ІІІ. Заключна частина.
- Діти, а що це за речі ми зібрали?
- Для чого вони потрібні?
Діти ви молодці впоралися з усіма завданнями і готові йти до школи.