Круглий стіл "Мої обов'язки"

Про матеріал
Матеріал круглого столу тлумачення таких понять, як «обов’язок», «дружні стосунки», «взаємодопомога»; учні повинні вміти визначати та виконувати свої обов’язки. Розробка виховного заходу містить презентацію, гру, вірш О.Журко "Маленька господиня"
Перегляд файлу

 

                                                             

Тема: «Мої обов’язки»

Мета:  формувати в учнів уміння спілкуватися з рідними, друзями, однокласниками та дорослими людьми; ознайомити дітей з їхніми обов’язками вдома та в школі; навчити свідомо оцінювати ситуацію.

   Розвивати відповідальність, дисциплінованість.

   Виховувати доброзичливе ставлення до рідних, друзів, прагнення добросовісно ставитися до своїх обов’язків та сумлінно їх виконувати.

Обладаннання:  пелюстки квітки «Права дитини», презентація «Обов’язки дітей», світлина  «Сім’я», таблиця «Обов’язки дитини»,гра «Права й обов’язки», ілюстрації до гри «Озвуч малюнок», картки для роботи відеозапис вірша О.Журко «Маленька господиня» (https://youtube.com/watch?v=XRfLvXGBcxs),

Очікувані результати: учні повинні знати і розуміти тлумачення таких понять, як «обов’язок», «дружні стосунки», «взаємодопомога»; учні повинні вміти визначати та виконувати свої обов’язки.

Форма проведення : круглий стіл

Хід заходу

І. Організаційна частина

   1.Привітання . Вправа «Побажання по колу»

- Доброго дня, діти!

Сьогодні я пропоную вам розпочати  наше спілкування із вправи «Побажання по колу».  Почнемо  словами : «Мій друже, я бажаю тобі…»

  • Я розпочинаю , а ви продовжуйте.

-Мій друже (ім’я), я  бажаю  тобі міцного здоров’я та гарного настрою!

(Учні по черзі продовжують речення , звертаючись до сусіда (однокласника, однокласниці): «Мій друже, я бажаю тобі….»

ІІ. Основна частина

  1. Обмін інформацією
  • Всі ви бажали один одному  тільки хороше.  Чому ви так зробили? Чому бажали тільки хорошого? ( орієнтовні відповіді: друзі, однокласники, товариші…)
  • Вірно, кожна людина має право на  дружбу, гарні стосунки, повагу, допомогу..
  1. Інтерактивна гра «Мозковий штурм» 
  • Як ви розумієте слово «право»?  ( Орієнтовні відповіді : закон,  правила..)
  • Вірно, право – це система норм та правил , які є обов’язковими для виконання людьми та гарантовані державою.
  • Які права дитини ви знаєте? –
  •                   Правильно назвати права дитини вам допоможуть пелюстки квітки.

          (додаток 1)

https://stendua.com/wp-content/uploads/2019/07/prava_kvitka_500v-ukyd-624x672.jpg

 

- У якому державному документі зафіксовані права людини? (Конституція України)

- Дитини? (Конвенція ООН про права дитини)

Висновок:

  •  Молодці, діти! Треба знати і користуватися своїми правами.
  • Права ми з вами повторили, а чи знаєте ви свої обов’язки? (Орієнтовні відповіді дітей: навчатися, допомагати батькам, дотримуватися режиму дня, поважати старших, берегти майно,бути ввічливим..)
  • 3. Вивчення нового матеріалу
  • Діти, обов’язок – це те, що слід неодмінно виконувати.
  • Я вам пропоную переглянути і прокоментувати слайди як ви їх розумієте.

(Додаток 2) (Перегляд презентації «Мої обов’язки»

   1 слайд «Поважати і любити своє оточення»

   2 слайд «Не принижувати інших»

   3 слайд «Дотримуватися режиму харчування»

   4 слайд «Дотримуватися правил моральної етики»

   5 слайд «Дотримуватися правил поведінки»

   6 слайд «Дбати про своє здоров’я»

   7 слайд «Дотримуватися правил спілкування»

   8 слайд «Поважати старших»

   9 слайд « Не шкодити своєму здоров’ю»

   10 слайд « Сумлінно навчатися»

  1. Робота за світлиною «Сім’я» (додаток 3)

 

C:\Users\Admin\Desktop\конспекти виховних заходів\5. Мої обов'язки\family_i.jpg

 

  • Хто зображений на світлині? (сім’я).
  • Чому ви так думаєте? (тут зображені люблячі люди: тато, мама, діти)
  • Хто входить до складу сім’ї?
  • Як ви гадаєте, яке основне правило в сім’ї? (любити один одного, поважати, допомагати, піклуватися…)
  •  Чи піклуються про вас батьки? (так)
  •  Як саме? (одягають, лікують, харчують, люблять, відпочивають…)
  •  Чому в родині люди піклуються одне про одного?( сім’я – одне ціле, люблять і поважають один одного)
  • Як саме робите це ви? ( допомагаю батькам, купую хліб, молоко, гарно себе поводжу…)

5. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

  5.1. Гра «Права та обов’язки»

 Зараз ми спробуємо з’ясувати чим відрізняються права від обов’язків.

Я буду  читати фразу, якщо це право,  ви піднімаєте руку, якщо обов’язок — плескаєте  в долоні.

 Добре вчитися; 

 ходити до школи;

 допомагати мамі;

 охороняти природу;

 отримувати медичну допомогу;

 відвідувати бібліотеку.

Молодці,діти! Ви правильно визначили, що я вам зачитував обов’язки .

Пам’ятайте, обов’язки повинен виконувати кожен з нас.  До прав іншої людини слід ставитися з повагою.

     5.2. Розповідь учителя.

- Як повинні піклуватися в сім’ї одне про одного?

-  Обов’язки членів родини (Орієнтовні відповіді: тато працює і забезпечує сім’ю, виконує ремонтні роботи, допомагає мамі; мама виконує домашню роботу: готує, пре, прасує, прибирає, доглядає за нами, контролює навчання дітей; діти допомагають мамі, ходять до школи, займаються спортом, відвідують бібліотеку, прибирають після себе, дякують батькам, не ображають один одного …).

- Молодці! А тепер давайте з’ясуємо, що ж таке обов’язок?

  5.3.Вправа «Асоціативний кущ»

 

                            дотримання                                         виконання

  вимога

       досягнення добро

поведінка

справедливість      зобов’язання                                                       

- Ви назвали , що таке обов’язок.

-  Вірно, обов’язок — це те, чого треба беззастережно дотримуватися, що слід безвідмовно виконувати відповідно до вимог суспільства або виходячи з власного сумління.

5.4. Спілкування

- Які  обов’язки учнів у школі та вдома ви знаєте? (Відповіді дітей: старанно вчитися, дотримуватися правил розпорядку школи, виконувати доручення вчителя).

- Обов’язки дітей вдома які ви знаєте і виконуєте? (піклуватися про членів своєї родини; допомагати старшим (прибирати квартиру, мити посуд, виносити сміття тощо); доглядати за домашніми тваринами, квітами; доглядати за молодшими і слабшими членами родини; підтримувати чистоту і порядок робочого місця та у своїй кімнаті).

-Давайте розглянемо таблицю «Обов’язки дитини» (Додаток 4)

C:\Users\Admin\Desktop\конспекти виховних заходів\5. Мої обов'язки\th (1).jpg

- А тепер ми пограємо в гру «Озвуч малюнок»

5.5. Гра «Озвуч малюнок» (Додаток 5)

- Про який обов’язок  йдеться на картинці?

 

ТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ - презентація з різнеТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ - презентація з різнеТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ - презентація з різнеТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ - презентація з різне

ТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ - презентація з різнеТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ | Валеологія ТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ - ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я 2 КЛАС - підручник - О.В. Гнатюк - Генеза  - 2012

 

Фізкультхвилинка «Працьовита родина»

  • А зараз я вам пропоную перепочити. Проведемо рухливу фізкультхвилинку. Я буду читати вам вірш, а ви виконуйте рухи відповідно до змісту тексту.

Я розкажу вам, діти:

Родина в мене працьовита,

Бабуся зранку шарф плете,

Дідусь мітлою двір мете.

І тато мій часу не гає –

Він в люстрі лампочки міняє.

Матуся ліпить пиріжки –

І випікає залюбки, а ми , малесенькі малята,

Взялися квіти поливати.

6. Узагальнення та закріплення нових знань

  6.1. Літературна хвилинка (https://youtube.com/watch?v=XRfLvXGBcxs) (Додаток 6)

- Пропоную вам послухати відеозапис вірша Олени Журливої «Маленька господиня».

Маленька господиня

Хоч на зріст я ще маленька,
В мене й кіска ще тоненька,
Та робити дещо вмію —
Ось тарілочку помию,
Ось кімнату замітаю,
Вранці квіти поливаю.
Всього я навчусь,
Бо роботи не боюсь.
Я матусі помагаю:
Пил із меблів витираю.
А як вариться обід,
Підготую все як слід.
Принесу з комори мамі
Капустинку з бурячками.
Як прийде татусь з роботи,
То поставлю йому воду,
Мило й щіточку подам.
Ну а вмиється він сам. (О. Журлива)

6.2.Бесіда за змістом вірша

- Чи сподобалась вам дівчинка? Чим саме?

-  Кого називають маленькими помічниками?

-  Чи називають так вас удома? Чому?

- Завжди допомагайте батькам, бабусям, дідусям вдома. Дружна сім’я — запорука збереження здоров’я.

6.3. Постановка проблемного запитання.

-  Який головний обов’язок учня? (навчання)Доведіть свою думку. (Якщо гарно навчатися, то в житті досягнеш багато).

- Чому необхідно дотримуватися правил розпорядку школи? (виконувати розпорядок щколи – бути гарним , вихованим учнем),

- Потрібно завжди виконувати свої обов’язки у школі. 

 

ІІІ. Підсумок заняття

1.Підсумкова бесіда

— Яку сім’ю можна назвати дружною?

— Яку роботу виконують вдома ваші мами? тати?

— Що вони роблять разом?

— Як ви допомагаєте своїм рідним?

  • Сім’я повинна бути дружною та міцною.

2.Робота в парах (з картками) (Додаток 7)

  • Розподіліть обов’язки між дітьми і батьками. Якщо це обов’язки дитини, напишіть букву «Д», якщо обов’язки батьків,— букву «Б».

 Шанувати батька й матір своїх. (Д)

 Любити й оберігати своїх дітей. (Б)

 Піклуватися про здоров’я й навчання дітей. (Б)

  • Сьогодні ви гарно працювали . Сподіваюсь, що тему нашого круглого столу ви запам’ятали. Так?
  • Можливо, хтось хоче сказати про що ми з вами говорили сьогодні?

( про обов’язки дітей)

3. Гра «Доповни речення…»

  • На закінчення , я хочу вам запропонувати гру «Доповни речення..»
  • Готові погратися? Тоді я починаю речення, а ви закінчуєте.

Я вдячний мамі за….

Я вдячна татові за….

Я вдячний бабусі за….

Я вдячна дідусеві за…

Я бажаю своїй родині…..

  1. Вправа «Прощання»

Хай біда і горе обмина ваш дім

Доброго здоров’я зичу вам усі!


ДОДАТОК 1 (ПЕЛЮСТКИ ДО КВІТКИ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 2 презентація «ОБОВ’ЯЗКИ ДІТЕЙ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 3 світлина «СІМ’Я»

 

C:\Users\Admin\Desktop\конспекти виховних заходів\5. Мої обов'язки\family_i.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 4 таблиця «Обов’язки дітей»

 

C:\Users\Admin\Desktop\конспекти виховних заходів\5. Мої обов'язки\th (1).jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ДОДАТОК 5 ілюстрації до гри «ОЗВУЧ МАЛЮНОК»

ТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ - презентація з різне

 

ТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ - презентація з різне

 

 

ТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ - презентація з різне

 

 

 

 

ТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ - презентація з різне

 

ТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ - презентація з різне

 

ТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ | Валеологія

ТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ - ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я 2 КЛАС - підручник - О.В. Гнатюк - Генеза  - 2012

 

 

 

ДОДАТОК 6 відеозапис вірша О. Журко «Маленька помічниця»

(https://youtube.com/watch?v=XRfLvXGBcxs)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 7

  • Шанувати батька й матір своїх.
  •  Любити й оберігати своїх дітей.
  • Піклуватися про здоров’я й навчання дітей.

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Класному керівникові, Сценарії
НУШ
Додано
3 квітня 2023
Переглядів
1140
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку