Культура Волинсько-Галицької держави.

Про матеріал
Презентація до уроку "Культура Волинсько-Галицької держави". Учні зможуть визначати особливості розвитку культури Волинсько-Галицької держави, характеризувати архітектурні пам'ятки та твори мистецтва.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Культура Волинсько-Галицької держави

Номер слайду 2

Учні зможуть:- визначати особливості розвитку культури;- розповідати про розвиток освіти;- аналізувати Волинсько-Галицький літопис;- характеризувати архітектурні пам’ятки та твори мистецтва;- пояснювати значення культури Волинсько-Галицької держави. Очікуванні результати:

Номер слайду 3

1. Особливості розвитку культури.2. Освіта.3. Літописання.4. Архітектура.5. Образотворче мистецтво. План

Номер слайду 4

1. В ХІІІ- перш. пол. ХIVст. культура переживала піднесення.2. Відчувала вплив культури Київської Русі.3. Вплив християнської церкви.4. На розвиток культури впливали війни та міжусобиці.5. Розвитку культури сприяли розвиток економіки і розбудова міст.6. Запозичення культурних надбань та вплив західноєвропейської культури. Особливості розвитку культури Волинсько-Галицької держави:

Номер слайду 5

- зростає кількість початкових шкіл;- навчали читання, письма, церковного співу, інколи іконопису;- при княжих дворах існували освітні заклади вищого ступеня. Розвиток освіти

Номер слайду 6

Берестяні грамоти

Номер слайду 7

Берестяні грамоти. Бронзові та кістяні писала та воскові дошки.

Номер слайду 8

У середині ХІІІ ст. створено. Галицько-Волинський літопис. Охоплює події 1201-1292 рр. Він складається з двох частин – Літописання Данила Галицького й Волинського літопису. Написаний живою розмовною мовою. Головна ідея – любов до рідної землі, ідея єдності Русі, оборона її від зовнішніх ворогів. Літописання.

Номер слайду 9

Сторінка Галицько-Волинського літопису

Номер слайду 10

Містобудування та архітектура.- розбудова існуючих та заснування нових міст;- будівництво фортифікаційних споруд;- будівництво храмів та монастирів.

Номер слайду 11

Львів ХІІІ ст.

Номер слайду 12

Фортеці та укріплення. Вежа у Столп’є ХІІ ст. Була збудована за наказом Романа Мстиславовича наприкінці ХІІ ст. з тесаних блоків вапняку. Має зовні план прямокутника та округлий внутрішній простір.

Номер слайду 13

Фортеця Тустань (оборонна система Карпатської лінії). Ранньосередньовічна наскельна фортеця-град ІХ-ХІІІ ст. Слугувала ще й митним пунктом на соляному шляху. Жодного разу не була взята монголами.

Номер слайду 14

Палац Лева Даниловича у Львові(реконструкція)

Номер слайду 15

Кременецький замок ХІІІ ст. Фортифікаційна оборонна споруда, побудована на стрімкій горі з каменю-вапняку Будівництво замків.

Номер слайду 16

Луцький замок ХІІ ст. Зведений князем Любартом у 1340-1383рр. Слугував його резиденцією.

Номер слайду 17

Успенський собор у Володимирі (1158-1161). Будівництво храмів і монастирів. Побудований у центрі міста на високому березі річки. Шестистовпний храм, підкреслений вишуканим декором.

Номер слайду 18

Успенський собор в Галичі (1157). Мурований з тесаного каменя. В ньому було поховано князя Ярослава Осьмомисла.

Номер слайду 19

Церква святого Пантелеймона поблизу Галича - найстаріший і єдиний із збережених храмів Галицько-Волинського князівства заснований у 1194 році князем Романом Мстиславовичем. Це хрестоподібна церква зі зразками вишуканої білокам’яної різьби і численними графіті на стінах.

Номер слайду 20

Церква святого Пантелеймона поблизу Галича.

Номер слайду 21

- розвивалося під впливом візантійського іконописання;- збагачувалося впливом місцевої народної творчості;- існувала власна Волинсько-Галицька іконописна школа. Образотворче мистецтво

Номер слайду 22

Холмська Чудотворна ікона Божої Матері – пам’ятка візантійського мистецтва ХІ-ХІІ ст. Намальована на трьох кипарисових дошках. Голова Марії нахилена до правого плеча. На її правій руці напівсидить Христос, що благословляє.

Номер слайду 23

Покрова Богородиці ХІІІ ст. Галичина. Цікава кольоровою гамою, дуже недосконала по техніці живопису, несла ідею захисту від ворогів.

Номер слайду 24

Дорогобузька ікона Богоматері ХІІІ ст. Знаходиться в Рівненському музеї. У Дорогобузькій іконі проступають риси Волинської ікони. Марія зображена зі збільшеними очима, що “заглядають в душу” віруючого.

Номер слайду 25

Волинська Богоматір ХІІІ-ХІV ст. Обличчя Ісуса має вираз і форму дорослої людини. Це символізує готовність Ісуса захищати добро.

Номер слайду 26

Ікона Юрія-змієборця ХІV ст. Галичинна. Унікальність полягає в тому, що Юрій зображений не на білому, а на чорному коні.

Номер слайду 27

Книжкова мініатюра. Заставки Галицького Євангеліє

Номер слайду 28

Євангеліст Марко. ЄвангелістІоанн. Мініатюри з “Галицького Євангеліє”

Номер слайду 29

Назвіть та опишіть зображення. Закріплення

Номер слайду 30

Назвіть та опишіть зображення.

pptx
Додано
17 листопада
Переглядів
121
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку