Квест до Всесвітнього дня захисту тварин
«Я у світі не один, що я знаю про тварин»
для учнів 1-4 класів
Педагог-організатор
Люботинської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів №5
Гаєвська О.А.
Мета: поглиблювати знання учнів про життя тварин; учити бачити прекрасне навколо себе; розвивати пам'ять, пізнавальну активність учнів, логічне мислення, уміння аргументовано висловлювати свою думку; удосконалювати навички міжособистісного спілкування; виховувати любов до рідної землі, дбайливе ставлення до неї.
Обладнання: конверт, звук електронної пошти, маршрутні листи, завдання для кожної станції, назви станцій, маркери, набори паперу.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Я всміхаюсь сонечку:
«Здрастуй, золоте!»
Я всміхаюсь квіточці -
Хай вона цвіте!
Я всміхаюсь дощику —
«Лийся, мов з відра!»
Друзям усміхаюся —
Зичу їм добра!
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми перевіримо, як ви вмієте застосовувати свої знання про тварин.
В залі лунає звук електронної пошти
Педагог-організатор:
-Діти, що це за звук? (відповіді дітей)
-Так, це звук електронної пошти, давайте перевіримо, що за лист нам надійшов.
-Увага! Нам прийшов лист з м.Чернігова.
Привіт, друзі!
Ми учні ЗОШ №2 м.Чернігова. Хочемо запропонувати вам веселу гру - квест «Я У СВІТІ НЕ ОДИН, ЩО Я ЗНАЮ ПРО ТВАРИН».
1. У грі беруть участь 6 команд.
2. Учасники зобов'язані виконати всі завдання .
3.Після кожного виконаного завдання,команда отримує певні бали в маршрутному листі.
4.Бажаємо вам удачі, кмітливості та наснаги!
Учні пропонують вам здійснити казково-пригодницьку подорож у формі квесту. Чи знаєте ви, що таке квест?
Квест – це спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання командами або окремими гравцями заздалегідь підготовлених завдань.
Для мандрівки треба об’єднатися у шість команд. Всі учасники розрахуйтесь на Птахи, Звірі, Комахи, Плазуни, Земноводні, Риби. На протязі гри команди будуть отримувати свої завдання та отримувати за них певні бали.
На вас чекають:
«Пташине царство»
(відгадування загадок)
За кожну правилуну відповідь – 1бал
● Маленький, сіренький |
● Над полем літає,
|
|
● У блакитнім кожушку, |
●
Стоїть у лузі |
● Хто у гаї на суку |
● Вся я, ніби сажа чорна, |
● Біла латка, чорна латка |
● Швидко скрізь цей птах літає, |
● Ну, хто співця весни не знає? |
● Довгі ноги, довгий ніс, |
● Дзьоб міцний і гострий маю, |
«Хто у лісі господар?»
(відгадування загадок)
за кожну правильну відповідь – 1 бал
● По полю, по лісу гасає, |
● Хоч не шию я ніколи,
|
● Я маленький, я пухнастий,
|
● В темнім лісі проживає, |
● Хоч у нього шуба є,
|
● По сніжку вночі рип-рип. |
● Живе в лісі, хижий, дикий,
|
● Тварина рогата |
● Пухова руденька шуба
|
● Якось я лісочком брів, |
● У лісі блукає, |
|
«Я тваринок гарно знаю»
(розгадування метаграм)
● Не цвірінькає — співає, |
● До мене можна з річки допливти. |
(Джміль — міль)
|
● На неї птах сідає, (Гілка — білка) |
● З «Л» твердим — рудий, хвостатий, (Лис — ліс) |
● Я з «М» літаю в зграї,
|
● «К» відняти, «Соб» додати — (Собачка — качка) |
● У воді я проживаю, (Рак — «кар») |
● Що за диво-буква! Так, (Сазан — фазан) |
● В цифрі «сім» букву змініть, (Сім — сом) |
● Тече річка-невеличка, |
● Люблять нас усі збирати |
2. На аркуші зобразити пару – метаграму
«Плутанина»
Завдання: відновити прислів'я, приказку, прикмету, у яких переплутані слова; пояснити їх зміст.
● Та, працює, й, мала, та, бджола. |
Бджола мала, та й та працює |
● Овечі, віділлються, вовкові, сльози. |
Віділлються вовкові овечі сльози |
● З, вовка, лісу, голод, виганяє. |
Голод виганяє вовка з лісу |
● Там, родиться, де, водиться, щастя, лелека |
Де лелека водиться, там щастя родиться |
● Боком, з, вилазить, вовком, дружба |
Дружба з вовком вилазить боком |
● І, коли, соловейко, їсти, не співає, не має |
І соловейко не співає, коли їсти не має |
● Мало, і, розказує, та, сорока, толку |
І сорока розказує, та толку мало |
● Любить, кожен, нору, лис, свою |
Кожен лис свою нору любить |
● Полі, зайця, в, лови |
Лови зайця в полі |
● Не, одна, наносить, бджола, меду |
Одна бджола меду не наносить |
● Перед, квочка, бурею, як, розходилася |
Розходилася, як квочка перед бурею |
● Що, хвалилася, запалить, синиця, море. |
Хвалилася синиця, що море запалить |
\
1. Яка сова полює вдень? (Полярна, або біла)
2. Яка птах живе довше за всіх? (Ворон)
3. Пташенята який птахи шиплять з гнізда, як змії? (Пташенята вертишейки)
4. Хто носом дерева садить? (Сойка)
5. Хто змінює шубу два рази на рік? (Заєць-біляк)
6. Яка птах може літати хвостом вперед? (Колібрі)
7. Коли їжак не колеться? (Коли він щойно народився)
8. Хто спить вниз головою? (Кажан)
9. Якій тварині поставлено два пам'ятника? (Жабі (м. Київ, м.Бердянськ))
10. У кого кожний день ростуть зуби? (У бобра, зайця)
11. Яка птах вище всіх літає? (Орел)
12. Скільки ніг у павука? (Вісім)
13. Скільки крил у мухи? (Одна пара)
14. Сліпими чи зрячими народжуються зайці? (Зрячими)
15. Вміють слони плавати? (Так)
16. Де у коника вухо? (На нозі)
17. Коли бобри будують свої житла?
• Вранці; • вночі; • вдень.
18.. Хто корисніше?
• Жук-олень; • травневий жук;
• жужелиця (поїдає у величезній кількості шкідливих гусениць і слимаків).
19. Пташині гнізда.
• Чим сорочяче гніздо відрізняється від воронячого? (Вороняче - лотком, сорочье - кругле, з дахом.)
• Де влаштовують собі гнізда шпаки, для яких не вистачило шпаківні? (В дуплах.)
• Де і з чого будує собі гніздо ластівка? (Ліпить його з глини і слини під стріхами хат)
20. Назвіть місяць, в якому сови з'являються пташенята?
• квітень; • червень; • травень.
21. Що трапляється з бджолою після того, як вона вжалить? (Вона гине )
22. Якого кольору ніс у молодого грача? (Чорний).
23. Сухі чи свіжі гриби їсть білка? (Сухі)
24. Які гриби їжак їсть? (Він не їсть грибів)
25. Що покласти в годівницю:
• синиці (сало); • снігирю (ягоди горобини);
26. Хто швидше за всіх бігає?
• Антилопа; • гепард; • вовк.
27.. Для чого потрібен хвіст:
• дятлові (для міцності, служить підпорою);
• боброві (служить кермом і веслом);
• білці (для тепла - і від вітру затулить, і від холоднечі прикриє).
28. Хто де живе?
• Де раки зимують? (У нірках, викопаних у мулі.)
• Де взимку і восени сплять ворони? (На деревах, у садах і гаях, куди з вечора збираються великими зграями.)
29. Що птахам страшніше взимку: холод чи голод? (Голод.)
30. Який звір спить всю зиму вниз головою? (Кажан.)
31. Хто швидше всіх літає?
• Ластівка; • орел; • стриж (140 км/год).
32. В який час доби сплять кенгуру?
• Ввечері; • днем; • вночі.
33. Назвіть найбільшу птаха на Землі.
• Орел; • страус; • журавель.
34. Який хижий звір найсильніший?
• тигр; • білий ведмідь; • лев.
Наші руки не для скуки
На станції діти виготовляють у техніці орігамі чотирилапого друга.
Учасники гри отримують необхідно 2 квадрата кольорового паперу - один для голови, другий для тулуба.
ІІІ. Підсумок гри. Нагородження учасників.
Маршрутний лист команди « Птахи » |
|||
1 |
Ці забавні тварини |
|
|
2 |
Плутанина |
|
|
3 |
Я тваринок знаю гарно |
|
|
4 |
Хто у лісі господар |
|
|
5 |
Пташине царство |
|
|
6 |
Наші руки не для скуки |
|
|
Маршрутний лист команди « Риби» |
|||
1 |
Наші руки не для скуки |
|
|
2 |
Ці забавні тварини |
|
|
3 |
Плутанина |
|
|
4 |
Я тваринок знаю гарно |
|
|
5 |
Хто у лісі господар |
|
|
6 |
Пташине царство |
|
|
Маршрутний лист команди «_Звірі_» |
|||
1 |
Пташине царство |
|
|
2 |
Наші руки не для скуки |
|
|
3 |
Ці забавні тварини |
|
|
4 |
Плутанина |
|
|
5 |
Я тваринок знаю гарно |
|
|
6 |
Хто у лісі господар |
|
|
Маршрутний лист команди «Земноводні» |
|||
1 |
Хто у лісі господар |
|
|
2 |
Пташине царство |
|
|
3 |
Наші руки не для скуки |
|
|
4 |
Ці забавні тварини |
|
|
5 |
Плутанина |
|
|
6 |
Я тваринок знаю гарно |
|
|
Маршрутний лист команди « Плазуни» |
|||
1 |
Я тваринок знаю гарно |
|
|
2 |
Хто у лісі господар |
|
|
3 |
Пташине царство |
|
|
4 |
Наші руки не для скуки |
|
|
5 |
Ці забавні тварини |
|
|
6 |
Плутанина |
|
|
Маршрутний лист команди «Комахи» |
|||
1 |
Плутанина |
|
|
2 |
Я тваринок знаю гарно |
|
|
3 |
Хто у лісі господар |
|
|
4 |
Пташине царство |
|
|
5 |
Наші руки не для скуки |
|
|
6 |
Ці забавні тварини |
|
|